Pakistan extends condolences to Azerbaijan after deadly avalanche claims soldiers
Pakistan extends condolences to Azerbaijan after deadly avalanche claims soldiersThe Pakistani Ambassador to Azerbaijan, Qasim Mohiuddin, has conveyed his heartfelt condolences to Azerbaijan following the tragic deaths of two soldiers in a snow avalanche in Ganja, according to Report.
The Pakistani Ambassador to Azerbaijan, Qasim Mohiuddin, has conveyed his heartfelt condolences to Azerbaijan following the tragic deaths of two soldiers in a snow avalanche in Ganja, according to Report.
“We extend our deepest sympathies to the government and people of Azerbaijan after the heartbreaking loss of two soldiers. Our thoughts and prayers are with their families,” the diplomat shared on social media.
Martın 19-da Gədəbəydə qar uçqunu nəticəsində iki əsgərin faciəvi şəkildə həlak olması ilə bağlı qardaş Azərbaycan hökumətinə və xalqına dərin hüznlə başsağlığı veririk. Dualarımız onların ailələri ilədir.@AzerbaijanMFA