Mukhtar Babayev attends Troika panel discussion at WGS25
Mukhtar Babayev attends Troika panel discussion at WGS25COP29 President Mukhtar Babayev and Lead Negotiator Yalchin Rafiyev has taken part in the panel discussion at the World Government Summit
COP29 President Mukhtar Babayev and Lead Negotiator Yalchin Rafiyev has taken part in the panel discussion at the World Government Summit, Report informs.
"The COP29 President and Lead Negotiator Yalchin Rafiyev attended a panel at the World Government Summit hosted by the COP Presidencies Troika. In their remarks, they reflected on the spirit of engagement and partnership with the UAE and affirmed Azerbaijan’s support for the incoming COP30 Presidency," according to the COP29 Azerbaijan page on X.
The COP29 President and Lead Negotiator Yalchin Rafiyev attended a panel @WorldGovSummit hosted by the COP Presidencies Troika. In their remarks, they reflected on the spirit of engagement and partnership with the UAE and affirmed Azerbaijan’s support for the imcoming COP30… pic.twitter.com/aAeFDMUHT9