İslamiadada iştirak edəcək Azərbaycan idmançıları müəyyənləşib

İslamiadada iştirak edəcək Azərbaycan idmançıları müəyyənləşib Ağır atletika 1) Anastasiya Moum 2) Nazilə İsmayılova 3) Kamran İsmayılov 4) İsa Rüstəmov 5) Dadaş Dadaşbəyli 6) Əli Şükürlu 7) Füqan Əliyev 8) Paşa İbrahimli 9) Tehran Məmmədov 10) Elnurə Abbasova Atıcılıq 1) Tamerlan Məmmədov 2) Cav
Fərdi
4 Avqust , 2022 17:44
İslamiadada iştirak edəcək Azərbaycan idmançıları müəyyənləşib

Türkiyənin Konya şəhərində V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında iştirak edəcək Azərbaycan idmançıları müəyyənləşib.

Gənclər və İdman Nazirliyindən "Report"a verilən məlumata görə, qardaş ölkəyə ümumilikdə 281 idmançı yollanacaq.

Bunlardan 10-u ağırlıqqaldırma, 12-si atıcılıq, 6-sı atletika, hərəyə 4-ü olmaqla kişi və qadınlardan ibarət 3x3 basketbol komandaları, 14-ü cüdo, 23-ü futbol, 28-i güləş, 5-i, 17-si gimnastika (5-i idman gimnastikası, 3-ü aerobika, 9-u bədii gimnastika), hərəyə 16 olmaqla kişi və qadınlardan ibarət həndbol komandaları, 15-i karate, 24-ü kikboksinq, 8-i qılıncoynatma, 5-i kamandan oxatma,  5-i para-oxatma, 1-i para-atletika, 1-i para-stolüstü tennis, 8-i stolüstü tennis, 14-ü taekvondo, 10-u velosiped, hərəyə 14-ü kişi və qadınlardan ibarət voleybol komandaları və 11-i üzgüçülükdür. 

Ağır atletika

1) Anastasiya Moum
2) Nazilə İsmayılova
3) Kamran İsmayılov
4) İsa Rüstəmov
5) Dadaş Dadaşbəyli
6) Əli Şükürlu
7) Füqan Əliyev
8) Paşa İbrahimli
9) Tehran Məmmədov
10) Elnurə Abbasova

Atıcılıq

1) Tamerlan Məmmədov
2) Cavid Həsənov
3) Alina Rəfixanova
4) Aydan Babayeva
5) Aydan Camalova
6) Ramil Rüstəmzadə
7) Əli Hüseynli
8) Sevda Nəcəfova
9) Regina Meftahətdinova
10) Nurlana Cəfərova
11) Fuad Qurbanov
12) Niyaz Ağazadə

Atletika

1) Nazim Babayev
2) Aleksis Kapello
3) Anna Skidan
4) Əlhəm Nağıyev
5) Yelena Pextireva
6) Yekaterina Sarıyeva

Basketbol (3x3) (qadınlar)

1) Renara Hayes
2) Tatyana Deniskina
3) Ulyana Dina
4) Aleksandra Mollenhoyer

Basketbol (3x3) (kişilər)

1) Orxan Hacıyev
2) Zaur Paşayev
3) Endər Poladxanlı
4) Amil Həmzəyev

Cüdo

1) Könül Əliyeva
2) Nərgiz Hacıyeva
3) Günel Həsənli
4) Telman Vəliyev
5) Südabə Ağayeva
6) Səbinə Əliyeva
7) Gültac Məmmədəliyeva
8) Leyla Əliyeva
9) İmran Yusifov
10) Elmar Qasımov
11) Zelim Tckayev
12) Nəriman Mirzəyev
13) İbrahim Əliyev
14) Balabəy Ağayev

Futbol

1) Rza Cəfərov
2) Sahib Həsənov
3) Rüstəm Samiqullin
4) David Orucov
5) Cəlal Hüseynov
6) Şirxan Həsənzadə
7) Abdulla Rzayev
8) Mirəli Əhmədov
9) İbrahim Ramazanov
10) Nihad Qurbanlı
11) Ədilxan Qarəhmədov
12) Ramin Nəsirli
13) Veysəl Rzayev
14) Camal Cəfərov
15) Samir Məhərrəmli
16) Murad Xaçayev
17) Rüfət Abdullazadə
18) Nazim Həsənzadə
19) Vüsal Qənbərov
20) İsmayıl İbrahimli
21) Samir Abdullayev
22) Nəriman Axundzadə
23) Mehrac Baxşəli

Güləş

1) Elis Manolova
2) Sabah Şəriəti
3) Arif Niftullayev
4) Məhəmməd Əhmədiyev
5) Rafiq Hüseynov
6) Sənan Süleymanov
7) Ülvü Qənizadə
8) Həsrət Cəfərov
9) Taleh Məmmədov
10) Murad Məmmədov
11) Eldəniz Əzizli
12) Rahid Həmidli
13) İslam İlyasov
14) Osman Nurməhəmmədov
15) Abubakr Abakarov
16) Hacımurad Ömərov
17) Turan Bayramov
18) Əsgər Məmmədəliyev
19) Hacı Əliyev
20) İslam Bazarqanov
21) Əliabbas Rzazadə
22) Tetiana Omelçenko
23) Gözəl Zutova
24) Jalə Əliyeva
25) Alyona Kolesnik
26) Elnurə Məmmədova
27) Leyla Qurbanova
28) Mariya Stadnik

Gimnastika

İdman gimnastikası

1) Mənsum Səfərov
2) Nikita Simonov
3) İvan Tixonov
4) Milana Minakovskaya
5) Samirə Qəhrəmanova

Aerobika

1) Xoşqədəm Quliyeva
2) Mədinə Mustafayeva
3) Vladimir Dolmatov

Bədii gimnastika

1) Dərya Sorokina
2) Zöhrə Ağamirova
3) İlona Zeynalova
4) Kamilə Əliyeva
5) Ləman Əlimuradova
6) Güllü Ağalarzadə
7) Yelizaveta Luzan
8) Zeynəb Hümmətova
9) Alina Gözəlova

Həndbol (qadınlar)

1) Milica Qarbavcevic
2) Milana Rzayeva
3) İrina Mixalkoviç
4) Yelizaveta Səlimova
5) Sabina Smagina
6) Vlada Kozmina
7) Ülviyyə Şərifova
8) Günel Əliyeva
9) Minayə Məmmədova
10) Azaliya Həsənova
11) Elnarə İbrahimova
12) Rəna Həsənova
13) Alyona Barbakadze
14) Kamilə Bayramova
15) İranə Şükürova
16) Mədinə Musayeva

Həndbol (kişilər)

1) Rəsul Şərifi
2) Sabir Nəzərəliyev
3) Vadim Skrebtsov
4) Elşad Məmmədyarov
5) Nicat Əzizov
6) Cavid İsmayılov
7) Ramazan Muradov
8) Emin Aydəmirov
9) Hüseyn Aydəmirov
10) Üzeyir Səlimov
11) Aleksandr Serqunin
12) Kamran Məmmədov
13) Ruslan İsmayılov
14) Röyal Əliyev
15) Elgün Məmmədrəhimov
16) Elnur Cahangirov

Karate

1) Mədinə Sadıqova
2) Rövşən Əliyev
3) İsmayıl Quliyev
4) Zəhra Qurbanzadə
5) İrina Zaretska
6) Ayla Rzazadə
7) Fəridə Əliyeva
8) Asiman Qurbanlı
9) İnci Əzizova
10) Tural Balcanlı
11) Roman Heydərov
12) Pənah Abdullayev
13) Fərid Ağayev
14) Tural Ağalarzadə
15) Əminağa Quliyev

Kikboksinq

1) Mahmud Hüseynov
2) Esmira Məmmədova
3) Elvin Ağayev
4) Pərvin Heydərov
5) Fərid Ağamoğlanov
6) Amil Məmmədov
7) Tülün Ələkbərova
8) Aysu Dəvrişova
9) Fəridə Abdullayeva
10) Bəhram Rəcəbzadə
11) Surət Qarayev
12) Bəybala Quliyev
13) Elcan Alkişiyev
14) Saqi Salehli
15) Elxan Əliyev
16) Rəhim Əliyev
17) Qəşəm Məmmədov
18) Arzuman Qədimov
19) Ramiz Məmmədov
20) Qiyas Şahmərdanov
21) Anar Məmmədov
22) Camal Məmmədov
23) Nihad Tağızadə
24) Ramal Aslanov

Qılıncoynatma

1) Sevil Bünyatova
2) Kənan Əliyev
3) Barat Quliyev
4) Ruslan Həsənov
5) Palina Kaspiaroviç
6) Səbinə Kərimova
7) Valeriya Bolşakova
8) Anna Başta

Oxatma

1) Yaylagül Ramazanova
2) Svetlana Simonova
3) Nəzrin Zamanova
4) Aleksey Kopnin
5) Zaur Qəhrəmanov
6) Məhəmmədəli Əliyev

Para-oxatma

1) Azadə Abdullayeva
2) Şahin Cabbarov
3) Vüsal Kazımov
4) Əli Nəbiyev
5) Cahan Musayev

Para-aletika

1) Hüseyn Həsənov

Para-üzgüçülük

1) Könül Süleymanova

Para-stolüstü tennis

1) Dinarə Sunçeleya

Stolüstü tennis

1) Ləman Əbdülhəmidova
2) Adil Əhmədzadə
3) Nihad Məmmədov
4) Vəzir Allahverdiyev
5) Emin Məmmədov
6) Zemfira Mikayılova
7) Mərziyyə Nurmətova
8) Nəzakət Qarayeva

Taekvondo

1) Səidə Əliyeva
2) Fatimə Məcidova
3) Röya Hacıyeva
4) Minayə Əkbərova
5) Patimat Abakarova
6) Fəridə Əzizova
7) Səyyad Dadaşov
8) Qaşım Maqomedov
9) Pərviz İskəndərov
10) Cavad Ağayev
11) Məhəmməd Məmmədov
12) Taleh Süleymanov
13) Milad Beigi Hərçəqani
14) Radik İsayev

Velosiped

1) Şahin Eyvazov
2) Nəcəf Bağırov
3) Ayan Xankişiyeva
4) Lalə Əbdürrəhmanova
5) Viktoriya Sidorenko
6) Əli Qurbanov
7) Elgün Əlizadə
8) Musa Mikayılzadə
9) Elçin Əsədov
10) Əmral Abduləzizli

Voleybol (qadınlar)

1) Şəfaqət Alışanova
2) Olena Xarçenko
3) Ayşən Əbdüləzimova
4) Yelizaveta Ruban
5) Nilkalina Başnakova
6) Odina Aliyeva
7) Kristina Besman
8) Mariya Kirilyuk
9) Marqarita Stepanenko
10) Bəyaz Əliyeva
11) Aynur İmanova
12) Valeriya Kondratyeva
13) Anastasiya Mertsalova
14) Yuliya Kərimova

Voleybol (kişilər)

1) Roman Kurskiy
2) Andrey Melnikov
3) Yusif Bünyatov
4) Vüqar Bayramov
5) Emil Abdullayev
6) Mərdan Məmmədov
7) Yeqor Nikulenko
8) Cavid Süleymanov
9) Tural Həsənli
10) Andrey Vasilenko
11) Dmitri Baranov
12) Kənan Allahverdiyev
13) Aqil Ağazadə
14) Ramazan Ağabəyov

Üzgüçülük

1) Aysel Səfərova
2) Selcan Əbdürəhmanlı
3) Nihad Yusibov
4) Vəli İsrafilov
5) Əbdürrəhman Rüstəmov
6) Rəşad Əliquliyev
7) Ramil Vəlizadə
8) Fatimə Alkərəmova
9) İlahə Rəciyeva
10) Ayan Kələntərova
11) Məryəm Şeyxəlizadəngah

Son xəbərlər

Orphus sistemi