Yuxarı

"Bakı-2015"də 23 dəst medal sahibini tapıb - SİYAHI

Medallar boks, cüdo, 3x3 basketbol, qılıncoynatma və üzgüçülük idman növləri üzrə oynanılıb

Bakı. 27 İyun. REPORT.AZ/ İyunun 25-də "Bakı 2015" I Avropa Oyunlarında 23 dəst medal sahibini tapıb.

"Report" xəbər verir ki, medallar boks, cüdo, 3x3 basketbol, qılıncoynatma və üzgüçülük idman növləri üzrə oynanılıb.

Azərbaycan idmançıları günü 3 qızıl və 3 bürünc medalla başa vurublar. Beləliklə, millimizin aktivindəki medal sayısı 52-yə çatıb (18 qızıl, 14 gümüş və 20 bürünc).

3x3 BASKETBOL

Qadınlar arasında 3x3 Basketbol

1. Rusiya

2. Ukrayna

3. İspaniya

Kişilər arasında 3x3 Basketbol

1. Rusiya

2. İspaniya

3. Serbiya

BOKS

Boks - Qadınlar arasında Yarım-yüngül Çəki (51 - 54kq)

1. Elena Savelyeva (Rusiya)

2. Marzia Davide (İtaliya)

3.Anna Alimardanova (Azərbaycan)

Boks - Qadınlar arasında Birinci Yarım-orta Çəki (60 - 64kq)

1. Anastasiya Beliakova (Rusiya)

2. Valentina Alberti (İtaliya)

3.Sandy Ryan (Böyük Britaniya)

3.Aneta Rygielska (Polşa)

Boks - Kişilər arasında Yüngülvari Çəki (52kq)

1. Elvin Mamişzadə (Azərbaycan)

2. Vincenzo Picardi (İtaliya)

3. Hamza Touba (Almaniya)

3. Viliam Tanko (Slovakiya)

Boks - Kişilər arasında Birinci Yarım-orta Çəki (64kq)

1. Collazo Sotomayor (Azərbaycan)

2. Vincenzo Mangiacapre (İtaliya)

3. Viktor Petrov (Ukrayna)

3. Kastriot Sopa (Almaniya)

Boks - Kişilər arasında Super Ağır Çəki (+91kq)

1. Joe Joyce (Böyük Britaniya)

2. Gasan Gimbatov (Rusiya)

3. Tony Yoka (Fransa)

3. Mahammadrasul Majidov (Azərbaycan)

CÜDO

Cüdo - Qadınlar arasında - 63 kq

1. Martyna Trajdos (Almaniya)

2.Tina Trstenjak (Sloveniya)

3. Yarden Gerbi (İsrail)

3. Clarisse Agbegnenou (Fransa)

Cüdo - Qadınlar arasında -70 kq

1. Kim Polling (Niderland)

2. Laura Vargas Koch (Almaniya)

3. Bernadette Graf (Avstriya)

3. Szaundra Diedrich (Almaniya)

Cüdo - Qadınlar arasında -57 kq Gözdən Əlillər Cüdosu

1. Inna Cherniak (Ukrayna)

2. Sabina Abdullayeva (Azərbaycan)

3. Nataliya Nikolaychyk (Ukrayna)

3. Ramona Brussig (Almaniya)

Cüdo - Kişilər arasında - 81 kq

1. Avtandili Tchrikishvili (Gürcüstan)

2. Ivan Nifontov (Rusiya)

3. Alexander Wieczerzak (Almaniya)

3. Loic Pietri (Fransa)

Cüdo - Kişilər arasında - 73 kq

1.Sagi Muki (İsrail)

2. Nugzari Tatalashvili (Gürcüstan)

3. Rok Draksic (Sloveniya)

3. Dirk van Tichelt (Belçika)

Cüdo - Kişilər arasında +90 kq çəki Gözdən Əlillər Cüdosu

1. Ilham Zakiyev (Azərbaycan)

2. Oleksandr Pominov (Ukrayna)

3. Aleksandr Parasiuk (Rusiya)

3. Zakir Mislimov (Azərbaycan)

QILINCOYNATMA

Qılıncoynatma - Qadınlar arasında Rapira ilə komanda yarışı

1. Rusiya

2.Fransa

3.İtaliya

Qılıncoynatma - Qadınlar arasında Sablya ilə komanda yarışı

1.Rumıniya

2.Estoniya

3.İtaliya

Qılıncoynatma - Kişilər arasında Şpaqa ilə komanda yarışı

1. İtaliya

2.Rumıniya

3.Almaniya

ÜZGÜÇÜLÜK

Üzgüçülük - Qarışıq 4x100 kompleks ötürmə

1. Rusiya

2.Böyük Britaniya

3.Almaniya

Üzgüçülük - Kişilər arasında 50m arxa üstə

1. Filipp Shopin

2. Marek Ulrich (Almaniya)

3. Andrii Khloptsov (Ukrayna)

Üzgüçülük - Qadınlar arasında 50m sərbəst

1. Mariya Kameneva (Rusiya)

2. Marrit Steenbergen (Hollandiya)

3. Julie Jensen (Danimarka)

Üzgüçülük - Kişilər arasında 800m sərbəst

1. Nicolas D'Oriano (Fransa)

2. Marcos Rodriguez Mesa (İspaniya)

3. Henning Muehlleitner (Almaniya)

Üzgüçülük - Qadınlar arasında 100m Batterflyay

1. Polina Egorova (Rusiya)

2. Amelia Clynes (Böqük Britaniya)

3. Ilektra Varvara Lebl (Yunanıstan)

Üzgüçülük - Qadınlar arasında 200m sərbəst

1. Arina Openysheva (Rusiya)

2. Marrit Steenbergen (Hollandiya)

3. Leonie Kullmann (Almaniya)

Üzgüçülük - Kişilər arasında 200m arxa üstə

1. Luke Greenbank (Böyük Britaniya)

2. Mikita Tsmyh (Bolqarıstan)

3. Roman Larin (Rusiya)

Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

Xəbər lenti

Bütün xəbərlər


Orphus sistemi