Bakıda müstəmləkəçiliyə qarşı mübarizə aparanlara dəstək üçün fləşmob keçirilib
Bakıda müstəmləkəçiliyə qarşı mübarizə aparanlara dəstək üçün fləşmob keçirilib Bakı Təşəbbüs Qrupu (BTQ) tərəfindən təşkil edilən "Kolonializm: milli-dini kimliyin silinməsi" adlı beynəlxalq konfrans çərçivəsində müstəmləkə rejimlərinə qarşı mübarizə aparanların dəstəklənməsi üçün fləşmob keçirilib.
29 mart 2025 12:52
Bakı Təşəbbüs Qrupu (BTQ) tərəfindən təşkil edilən "Kolonializm: milli-dini kimliyin silinməsi" adlı beynəlxalq konfrans çərçivəsində müstəmləkə rejimlərinə qarşı mübarizə aparanlara dəstək üçün fləşmob keçirilib.
“Report” xəbər verir ki, dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan konfrans iştirakçıları dinc etirazlarda iştirak etdiklərinə görə Fransa hakimiyyəti tərəfindən həbs edilmiş Yeni Kaledoniya siyasi məhbusları ilə həmrəyliklərini ifadə ediblər.
Nümayəndələr onların mübarizəsini dəstəkləmək məqsədilə Yeni Kaledoniya siyasi məhbuslarının portretləri olan köynəklər geyiniblər.