Yuxarı
    Bağlamaq

    Azərbaycan yığmalarının Şahmat Olimpiadasında növbəti rəqibləri müəyyənləşib

    Əsas komandalardan kişilər Makedoniya, qadınlar Meksika ilə qarşılaşacaq

    Bakı. 3 sentyabr. REPORT.AZ/ Bakıda keçirilən 42-ci Ümumdünya Şahmat Olimpiadasında ikinci turun təqvimi müəyyənləşib. "Report"un məlumatına görə, Azərbaycanın kişilərdən ibarət əsas millisi Makedoniya ilə qarşılaşacaq. 

    İkinci yığma Litva, üçüncü komanda isə Belarusla görüşəcək.

    Favoritlərdən Rusiya Türkmənistanla, ABŞ Şotlandiya ilə, Çin Belçika ilə, Ukrayna isə Albaniya ilə üz-üzə gələcək.

    Azərbaycanın qadınlardan ibarət əsas millisinin rəqibi Meksikadır. İkinci komanda Monqolustan, üçüncü yığma isə Türkiyə ilə qarşılaşacaq.

    Favoritlərdən Çin Monteneqronu, Ukrayna Moldovanı, Rusiya Ekvadoru, Gürcüstan Filippini, Hindistan isə Braziliyanı sınağa çəkəcək. 

    Ümumdünya Şahmat Olimpiadası

    II tur

    Kişilər

    Makedoniya - Azərbaycan1

    Trayko Nedev - Şəhriyar Məmmədyarov

    Filip Pançevski - Teymur Rəcəbov

    Aleksandar Koloviç - Rauf Məmmədov

    Nikola Nikolovski - Arkadi Naydiç

    Litva - Azərbaycan2

    Eduardas Rozentalis - Vasif Durarbəyli

    Tomas Laurusas - Nicat Abbasov

    Sarunas Sulskis - Ülvi Bacarani

    Vidmantas Malisauskas - Namiq Quliyev

    Belarus - Azərbaycan3

    Sergey Jiqalko - Vüqar Əsədli

    Andrey Jiqalko - Nail Bəşirli

    Kirill Stupak - Abdulla Qədimbəyli

    Aleksey Aleksandrov - Məhəmməd Muradlı 

    İlk turdan sonra Azərbaycan1 4-cü, Azərbaycan3 55-ci, Azərbaycan2 76-cı yerdə qərarlaşıb.

    Qadınlar

    Azərbaycan1 - Meksika

    Zeynəb Məmmədyarova - Diana Karim Real Pereyra

    Günay Məmmədzadə - Alexandra Gerrero Rodriges

    Aydan Höccətova - Lilia İvonne Fuentes Qodoy

    Nərmin Kazımova - İvette Ale Qarsia Morales


    Azərbaycan2 - Monqolustan

    Türkan Məmmədyarova - Davaademberel Nomin-Erdene

    Nərmin Xələfova - Tuvşintuqs Batçimeq

    Ülviyyə Fətəliyeva - Uurtsayx Uuriintuya

    Nərgiz Umudova - Altan-Ulzii Enxxtuul

    Azərbaycan3 - Türkiyə

    Nərmin Məmmədova - Yekaterina Atalık

    Xanım Balacayeva - Betul Cemre Yıldız

    Gövhər Beydullayeva - Kübra Öztürk

    Ayan Allahverdiyeva - Zəhra Topel

    İlk turdan sonra Azərbaycan1 15-ci, Azərbaycan2 25-ci, Azərbaycan3 49-cu yerdə qərarlaşıb.

    Qeyd edək ki, bütün görüşlərə saat 15:00-da start veriləcək. 

    Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

    Xəbər lenti

    Ən azı bir bölmə seçilməlidir

    Bütün xəbərlər


    Orphus sistemi