Yuxarı
    Bağlamaq

    AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvlüyünə keçirilən seçkilərin nəticələri açıqlanıb - SİYAHI

    AMEA-nın həqiqi üzvlüyünə 29, müxbir üzvlüyünə 143 namizəd irəli sürülmüşdü

    Bakı. 2 may. REPORT.AZ/ AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvlüyünə keçirilən seçkilərin nəticələri açıqlanıb. 

    Bu barədə "Report"a AMEA-nın İctimaiyyətlə əlaqələr və elmin populyarlaşdırılması idarəsi İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən bildirilib. 

    Məlumata görə, AMEA Rəyasət Heyətinin seçkilərlə bağlı qərarına əsasən elmi və ali təhsil müəssisələri tərəfindən AMEA-nın həqiqi üzvlüyünə 29, müxbir üzvlüyünə 143 namizəd irəli sürülmüşdü.

    AMEA-nın mayın 2-də keçirilən Ümumi yığıncağında AMEA-nın həqiqi üzvlüyünə 16, müxbir üzvlüyünə isə 25 nəfər seçilib.

    Bu gün həmçinin, AMEA-nın vitse-prezidenti vəzifəsinə akademik Dilqəm Tağıyev, İctimai Elmlər Bölməsinin akademik-katibi vəzifəsinə akademik Nərgiz Axundova, Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin akademik-katibi vəzifəsinə isə akademik Nazim Məmmədov seçilib.

    AMEA-nın həqiqi üzvləri


    Soyadı, adı, atasının adı İxtisas
    1 Məmmədov Yusif Əbülfət oğlu
    • Riyaziyyat
    2 Məmmədov Nazim Timur oğlu
    • Fizika
    3 Nəhmədov Ənvər Pirverdi oğlu
    • Fizika
    4 Məcidov Əjdər Əkbər oğlu
    • Kimyəvi kinetika və kataliz
    5 Feyzullayev Əkpər Əkpər oğlu
    • Neft-qaz geologiyası
    6 Qurbanov Fazil Səməd oğlu
    • Tibb
    7 Əli-zadə Validə Mövsüm qızı
    • Botanika
    8 Paşayeva Nərgiz Arif qızı
    • Ədəbiyyatşünaslıq
    9 İmanov Muxtar Kazım oğlu
    • Ədəbiyyatşünaslıq
    10 Cəfərov Nizami Qulu oğlu
    • Dilçilik
    11 Nağısoylu Möhsün Zellabdin oğlu
    • Dilçilik
    12 Səfərova Zemfira Yusif qızı
    • Sənətşünaslıq
    13 Axundova Nərgiz Çingiz qızı
    • Tarix
    14 Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu
    • Tarix
    15 Mustafayev Şahin Məcid oğlu
    • Tarix
    16 Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli qızı
    • Şərqşünaslıq

    AMEA-nın müxbir üzvləri


    Soyadı, adı, atasının adı İxtisas
    1 Mərdanov Misir Cumayıl oğlu
    • Riyaziyyat
    2 Mehdiyeva Səlimə İbrahim qızı
    • Fizika
    3 Sadıqov Əminağa Bəhmən oğlu
    • Kompüter elmləri
    4 İbrahimov Vaqif Rza oğlu
    • Kompüter elmləri
    5 Alıquliyev Ramiz Məhəmməd oğlu
    • İnformatika
    6 Məmmədova Məsumə Hüseyn qızı
    • İnformatika
    7 İsmayılov İsmayıl Mahmud oğlu
    • İnformatika
    8 Səmədov Oqtay Əbil oğlu
    • Radiasiya materialşünaslığı
    9 Qasımov Oqtay Kazım oğlu
    • Biofizika
    10 Zeynalov Eldar Bahadur oğlu
    • Kimyəvi kinetika və kataliz
    11 Əliyev Tofiq Abbasəli oğlu
    • Kimya (AMEA-nın Naxçıvan Bölməsi)
    12 Hüseynov Dadaş Ağa-Cavad oğlu
    • Neft-qaz geologiyası
    13 Qasımov Elmar Mustafa oğlu
    • Tibb
    14 Musayev Əlişir Veys oğlu
    • Tibb
    15 Mamedov Arif Mamedoviç
    • Fiziologiya
    16 Quliyev Əlövsət Gülüş oğlu
    • Aqrar elmlər
    17 Novruzov Vaqif Seyfəddin oğlu
    • Botanika (AMEA-nın Gəncə Bölməsi )
    18 Araslı Nüşabə Həmid qızı
    • Ədəbiyyatşünaslıq
    19 Mustafayev Tehran Əlişan oğlu
    • Ədəbiyyatşünaslıq
    20 Əliyev Kamran İmran oğlu
    • Folklorşünaslıq
    21 Əlizadə Firəngiz Əliağa qızı
    • Sənətşünaslıq
    22 Qasımlı Musa Cəfər oğlu
    • Tarix
    23 İmanov Qorxmaz Cahangir oğlu
    • İqtisadiyyat
    24 Bünyadzadə Könül Yusif qızı
    • Fəlsəfə
    25 Həsənli Oruc Qafar oğlu
    • Psixologiya ( AMEA-nın Naxçıvan Bölməsi)
    Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

    Xəbər lenti

    Ən azı bir bölmə seçilməlidir

    Bütün xəbərlər


    Orphus sistemi