Bakı. 11 avqust. REPORT.AZ/ “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC Bakı-Balakən sərnişin qatarının yolda qalmasına aydınlıq gətirib.
Qurumun İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən "Report"a verilən məlumata görə, avqustun 11-də aramsız yağan leysan yağışlarının təsiri nəticəsində Zaqatala rayonunun ərazisindən keçən Lahıc çayı dəmir yolunun Qax-Zaqatala mənzilinin 132-ci km-də dəmir yolundan 2 km aralı məsafədə məcrasını dəyişib, 300 metr məsafədə dəmir yolu yatağını yuyaraq zədələyib.
Nəticədə Bakı-Balakən marşrutu ilə hərəkət edən 664 №-li sərnişin qatarı Qax stansiyasına qədər hərəkət edib. Zaqatala və Balakən stansiyalarına gedən sərnişinlər Qax stansiyasından avtobuslarla mənzil başına yola salınıblar.
Hazirda təbii fəlakət yerində - dəmir yolunda bərpa işləri aparılır.
Bu gün Balakən-Bakı sərnişin qatarı Bakıya Qax stansiyasından yola salınacaq. Bakı-Balakən sərnişin qatarı bu gün Bakıdan isə cədvəl üzrə yola salınacaq.