Dünya çempionatı: Azərbaycanın daha iki cüdoçusu fərdi yarışı medalsız başa vurub
Azərbaycanın daha iki cüdoçusu Macarıstanın paytaxtı Budapeştdə keçirilən dünya çempionatının fərdi yarışında medal qazana bilməyib.
“Report”un məlumatına görə, Fidan Əlizadə (57 kq) 1/16 finalda Maritsa Perişiçə uduzub. Rəşid Məhəmmədəliyev ilk raunnda Kazbek Naquçevi (BƏƏ) mübarizədən kənarlaşdırıb, 1/8 finalda Laşa Şavdatuaşvilidən (Gürcüstan) güclü olub. O, 1/4 finalda Baysanqur Baqayevə (Serbiya), təsəlliverici qarşılaşmada isə yapon Tatsuki İşiharaya məğlub olub.
Qeyd edək ki, daha əvvəl olimpiya, dünya və Avropa çempionu Hidayət Heydərov 1/16 finalda Portuqaliya təmsilçisi Otari Kvantidzeyə yenilib.
Qeyd edək ki, mundialda Azərbaycanı 10 çəki dərəcəsində 13 cüdoçu (9 kişi, 4 qadın) fərdi yarışlarda təmsil edir. Millimiz həmçinin qarışıq komanda yarışında da mübarizə aparacaq. Cüdoçularımız turnirdə hələ ki, medal qazana bilməyiblər.