Yuxarı
    Bağlamaq

    ​YAP deputatlığa namizədlərinin siyahısını açıqlayıb - SİYAHI

    Hakim partiya 117 seçki dairəsindən deputatlığa namizəd irəli sürüb

    Bakı. 15 sentyabr. REPORT.AZ/ Hakim Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) deputatlığa namizədlərinin siyahısı açıqlanıb. 

    "Report" xəbər verir ki, YAP 117 seçki dairəsindən deputatlığa namizəd irəli sürüb.  

    Partiyanın mətbuat xidmətindən bildirilib ki, sentyabrın 15-də YAP İdarə Heyətinin iclası keçirilib. Toplantıda hakim partiyanı bu il noyabrın 1-də keçiriləcək parlament seçkilərində təmsil edəcək deputatlığa namizədlərinin siyahısı müzakirə olunub. Müzakirələrdən sonra YAP İdarə Heyəti namizədlərin siyahısını təsdiqləyib.

    Yeni Azərbaycan Partiyasının namizədləri:

    1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi

    Talıbov Vasif Yusif oğlu

    2 saylı Şərur seçki dairəsi

    Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu

    4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi

    İbrahimov Eldar Rza oğlu

    5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi

    Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu

    6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi

    Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı

    8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

    Əlizadə Aysel İsmayıl qızı

    9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

    Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu

    10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

    Həsənova Samirə Yaşar qızı

    11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

    Hüseynov Aydın Nəsir oğlu

    12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

    Zabelin Mixail Yuryeviç

    13 saylı Xəzər - Pirallahı seçki dairəsi

    Əliyev Rauf Asif oğlu

    14 saylı Xəzər seçki dairəsi

    Əliyeva Mehriban Arif qızı

    15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

    Aslanov Bayram Mirazim oğlu

    16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

    İbrahimov Xıdır Mənsum oğlu

    17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi

    Əhmədova Lalə Kərim qızı

    18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi

    İsmayılov İsmayıl Mübariz oğlu

    19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

    Məmmədov Hikmət Baba oğlu

    20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

    Əsədov İbrahim Namizəd oğlu

    21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

    İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı

    22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

    Hacıyev Rahib Səfəralı oğlu

    23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

    Novruzov Elşad Mirzəli oğlu

    24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

    Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu

    25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

    Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı

    26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

    Qədirov Kamran Dursun oğlu

    27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

    Cəbrayılova Dilarə Məmmədağa qızı

    28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

    Cabbarova Xatirə Qılman qızı

    29 saylı Səbail seçki dairəsi

    Hacıyev Şəmsəddin Hümbət oğlu

    30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

    Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

    31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi

    Abidova Zərnişan Heybət qızı

    32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

    Abıyev Ağacan Qulam oğlu

    33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

    Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

    34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

    İbrahimov Calal Ağarza oğlu

    35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

    Ağrılı Aliyə Reyman qızı

    36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

    Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

    37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

    Kərimzadə Pərvin Orxan qızı

    38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

    Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

    39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

    Fətiyev Xanlar Nuru oğlu

    40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

    Quliyev Musa İsa oğlu

    41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

    Abdullayeva Leyla Arif qızı

    42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi

    Mirkişili Tahir Famil oğlu

    43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

    Babayev Muxtar Bahadur oğlu

    44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi

    Əsgərov Nurlan Bəşir oğlu

    45 saylı Abşeron seçki dairəsi

    Əsədov Oqtay Sabir oğlu

    46 saylı Şirvan seçki dairəsi

    Nəbiyev Paşa Sədi oğlu

    47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

    Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

    48 saylı Yevlax seçki dairəsi

    Məmmədov İlham Kazım oğlu

    49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi

    Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu

    51 saylı Qusar seçki dairəsi

    Badamov Azər Camal oğlu

    52 saylı Quba seçki dairəsi

    Həsənova Afət Əbil qızı

    53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

    Abramov Yevda Sasunoviç

    54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

    Süleymanov Tahir Süleyman oğlu

    55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

    Səlimov Eldəniz Adil oğlu

    56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

    Əliyev İlham Əli Səftər oğlu

    57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

    Qəribov Nizami İsməli oğlu

    58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi

    Əmiraslanov Elnur Mehman oğlu

    59 saylı Salyan seçki dairəsi

    Ağabəyov İlqar Faiq oğlu

    61 saylı Neftçala seçki dairəsi

    Rəhimzadə Arif Qafar oğlu

    62 saylı Saatlı seçki dairəsi

    Rəşidov Nazim Sahib oğlu

    63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

    Quliyev Elçin Bəybala oğlu

    64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

    Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu

    65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

    Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu

    67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

    Həsənov Malik Əvəz oğlu

    68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

    Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu

    69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

    Sadıqov Etibar Sadıq oğlu

    70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

    Əliyev Nəriman Əlibala oğlu

    71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

    Novruzov Rafiq Qafar oğlu

    72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi

    Əliyev Sərvər Məlikməmməd oğlu

    73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

    Ağayev Mənsur Rəsul oğlu

    74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

    Rəcəbli Hadı Musa oğlu

    75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi

    Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

    76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi

    Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

    77 saylı Astara seçki dairəsi

    Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

    78 saylı Lerik seçki dairəsi

    Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

    79 saylı İmişli seçki dairəsi

    Qasımov Əsabil Qarakişi oğlu

    80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi

    Əmirov Ramiz Cahangir oğlu

    81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

    İsmayılov Şahin Əmir oğlu

    82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

    Rzayev Tahir Musa oğlu

    83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

    Əliyev Sadiq Zamil oğlu

    84 saylı Füzuli seçki dairəsi

    Muradova Bahar Əvəz qızı

    85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

    Eminalıyev Eyvaz Məhəmmədəli oğlu

    86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

    Qurbanova Xuraman Kamal qızı

    87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

    Mütəllimov Əlyunis Əlyusif oğlu

    88 saylı Göyçay seçki dairəsi

    Hacıyeva Ləman Amil qızı

    89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

    Nəsirov Elman Xudam oğlu

    90 saylı Ağdaş seçki dairəsi

    Vəliyev İlqar Mahir oğlu

    91 saylı Ucar seçki dairəsi

    Hüseynov Vüsal Əfqan oğlu

    92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

    İsgəndərov Gülağa Mirzağa oğlu

    94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

    Xəlilov Sadiq Vaqif oğlu

    95 saylı Tərtər seçki dairəsi

    Mirzəyev Surxay Xasay oğlu

    96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi

    Həsənov Xaləddin Həsən oğlu

    97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

    Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu

    98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

    Qafarova Sahibə Əli qızı

    99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

    Əliyeva Sona Sakit qızı

    100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi

    Bayramov Kamran Fərhad oğlu

    101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi

    Məmmədov İlham Müseyib oğlu

    102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

    Həsənov Rahil Qurban oğlu

    103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

    Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı

    104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

    Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu

    105 saylı Tovuz seçki dairəsi

    Yusifova Rahilə Oruc qızı

    106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

    Qəhrəmanov Canpolad Kəmayıl oğlu

    107 saylı Qazax seçki dairəsi

    Əhmədov Zeynal Akif oğlu

    108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

    Cəfərov Nizami Qulu oğlu

    109 saylı Balakən seçki dairəsi

    Məhməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

    110 saylı Zaqatala seçki dairəsi

    Bayramov Bəhruz Qurban oğlu

    111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi

    Əliyeva Kamilə Əlağa qızı

    112 saylı Qax seçki dairəsi

    Heydərov Babək Yamil oğlu

    113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

    Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu

    114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

    Ağabəyov Xanlar Həsrət oğlu

    115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

    Qarayev Elçin Müzəkkir oğlu

    117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

    Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

    118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

    Abbasova Gülnar Hadı qızı

    119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi

    Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

    120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

    Şahverdiyev Astan Nuşrəvan oğlu

    121 saylı Laçın seçki dairəsi

    Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu

    123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

    Qurbanov Cavid Qənbər oğlu

    124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

    Məmmədov Elman Camal oğlu

    125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi

    İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu

    Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

    Xəbər lenti

    Ən azı bir bölmə seçilməlidir

    Bütün xəbərlər


    Orphus sistemi