Azərbaycan Premyer Liqası

Azərbaycan Premyer Liqasında XXI turun iki oyunu keçirilib
Futbol

Azərbaycan Premyer Liqasında XXI turun iki oyunu keçirilib

  • 13 fevral, 2016
  • 15:03
Bu gün Azərbaycan Premyer Liqasında paytaxt derbisi və Böyük oyun olacaq
Futbol

Bu gün Azərbaycan Premyer Liqasında paytaxt derbisi və "Böyük oyun" olacaq

  • 13 fevral, 2016
  • 05:51
​Əsgər Abdullayev: Neftçidə sırf hücumçu olmadığından, Kanales bizə lazımdır
Futbol

​Əsgər Abdullayev: "Neftçi"də sırf hücumçu olmadığından, Kanales bizə lazımdır"

  • 12 fevral, 2016
  • 12:24
Niyə Azərbaycan Premyer Liqası Çinə futbolçu axını üçün tranzit rolunu oynamır? - ARAŞDIRMA
Futbol

Niyə Azərbaycan Premyer Liqası Çinə futbolçu axını üçün tranzit rolunu oynamır? - ARAŞDIRMA

  • 12 fevral, 2016
  • 08:32
Böyük oyunun baş hakimi müəyyənləşib
Futbol

"Böyük oyun"un baş hakimi müəyyənləşib

  • 12 fevral, 2016
  • 08:06
​AFFA Məşqçilər Komitəsi klub rəhbərləri ilə görüşəcək
Futbol

​AFFA Məşqçilər Komitəsi klub rəhbərləri ilə görüşəcək

  • 11 fevral, 2016
  • 08:38
Domjale: Samir Məsimovu Prosineçkinin məsləhəti ilə almışıq
Futbol

"Domjale": Samir Məsimovu Prosineçkinin məsləhəti ilə almışıq

  • 09 fevral, 2016
  • 11:16
​Şahin Diniyev: Gəncə şəhər stadionunun durumu normaldır
Futbol

​Şahin Diniyev: "Gəncə şəhər stadionunun durumu normaldır"

  • 09 fevral, 2016
  • 09:54
AFFA İntizam Komitəsi növbəti cəzalarını açıqlayıb
Futbol

AFFA İntizam Komitəsi növbəti cəzalarını açıqlayıb

  • 09 fevral, 2016
  • 08:41
Oyun zamanı meydana limonun atılması məsələsinə AFFA İntizam Komitəsində baxılacaq
Futbol

Oyun zamanı meydana limonun atılması məsələsinə AFFA İntizam Komitəsində baxılacaq

  • 09 fevral, 2016
  • 07:28
Azərbaycan Premyer Liqasında növbəti tur 3 günədək uzadılıb
Futbol

Azərbaycan Premyer Liqasında növbəti tur 3 günədək uzadılıb

  • 08 fevral, 2016
  • 10:56
​Neftçi - Xəzər Lənkəran oyununda 3 futbolçu iştirak etməyəcək
Futbol

​"Neftçi" - "Xəzər Lənkəran" oyununda 3 futbolçu iştirak etməyəcək

  • 08 fevral, 2016
  • 09:59
Buzadırmanma üzrə Azərbaycan çempionatı başa çatıb
Komanda Foto

Buzadırmanma üzrə Azərbaycan çempionatı başa çatıb

  • 08 fevral, 2016
  • 08:47
​Qəbələ uzun fasilədən sonra qələbə qazanıb - VİDEO
Futbol Foto

​"Qəbələ" uzun fasilədən sonra qələbə qazanıb - VİDEO

  • 07 fevral, 2016
  • 16:39
​Zirənin baş məşqçisi: Sırf nəticəyə oynadıq
Futbol

​"Zirə"nin baş məşqçisi: "Sırf nəticəyə oynadıq"

  • 06 fevral, 2016
  • 13:23
​Samir Abasov: Hakimin cavabını azarkeşlər verdi
Futbol

​Samir Abasov: "Hakimin cavabını azarkeşlər verdi"

  • 06 fevral, 2016
  • 13:16
1 ... 988 989 990 991 992 ... 1037

Azərbaycan Premyer Liqası: Milli futbolun zirvəsi və idman həyəcanı

«Azərbaycan Premyer Liqası» teqi ölkənin ən yüksək futbol divizionu, klublarımızın çempionluq uğrunda apardığı mübarizə və Azərbaycan futbolunun inkişaf yolu haqqında ən aktual xəbərlərin mərkəzidir. Bu bölmə futbolsevərlər üçün çempionatın turnir cədvəli, oyunların nəticələri, futbolçuların statistikası, məşqçi dəyişiklikləri və liqa daxilində baş verən bütün vacib hadisələr haqqında operativ məlumat mənbəyidir. Premyer Liqa Azərbaycanın futbol ənənələrinin yaşadıldığı, hər turu ilə maraq doğuran və gənc istedadların yetişdiyi ən əsas meydandır.

Çempionluq və Avrokubok uğrunda rəqabət Premyer Liqa hər mövsüm gərgin və prinsipial qarşıdurmalarla yadda qalır. Biz bu teqdə lider klubların çempionluq yarışı, avrokuboklara vəsiqə qazanmaq uğrunda gedən mübarizə və autsayderlərin elitada qalmaq üçün göstərdiyi əzmkarlıq haqqında geniş məlumatlar təqdim edirik. Hər bir turun icmalı, oyunların təhlili və ən yaxşı futbolçuların seçilməsi bizim diqqət mərkəzimizdədir.

Klubların inkişafı və transfer bazarı Premyer Liqada çıxış edən klubların inkişaf strategiyası, transfer pəncərəsi zamanı baş verən yeniliklər və komandaların heyətindəki dəyişikliklər azarkeşlərin ən çox maraqlandığı mövzudur. Biz yeni legionerlərin ölkəmizə gəlişi, yerli futbolçuların yetişdirilməsi və klubların infrastruktur inkişafı ilə bağlı xəbərləri addım-addım izləyirik.

Azarkeş mədəniyyəti və stadion atmosferi Premyer Liqa həm də böyük bir tamaşadır. Tribunaların coşğusu, fan-klubların fəaliyyəti və stadionlarda formalaşan futbol atmosferi liqanın ayrılmaz hissəsidir. Biz azarkeşlərin sevimli komandalarına olan dəstəyini, oyunlar zamanı yaşanan emosiyaları və futbolun cəmiyyətdəki rolunu işıqlandırırıq. Stadionlarda keçirilən hər bir oyun Azərbaycan futboluna olan sevginin göstəricisidir.

Hakimlik və intizam qaydaları Liqanın düzgün və ədalətli keçirilməsi üçün hakimlik səviyyəsinin yüksəldilməsi və intizam qaydalarına riayət olunması vacibdir. Biz oyunların idarə olunması, VAR (Video Köməkçi Hakim) sisteminin tətbiqi və Peşəkar Futbol Liqasının (PFL) qəbul etdiyi qərarlar barədə obyektiv xəbərləri çatdırırıq.

Niyə bu teqi izləməlisiniz?

Çempionatın turnir cədvəlini və oyunların nəticələrini operativ öyrənmək üçün;

Klubların transfer xəbərləri və heyət dəyişiklikləri barədə məlumatlı olmaq üçün;

Premyer Liqanın oyunları, tur-tur icmallar və ekspert rəylərini izləmək üçün;

Azərbaycan futbolunun yüksəlişini və milli klublarımızın uğurlarını birgə yaşamaq üçün.

Azərbaycan Premyer Liqası ölkə futbolunun aynasıdır. Bu teqə abunə olmaqla, siz nəinki stadionlardakı hesablardan, həm də çempionatın daxili mətbəxindən, klublarımızın hədəflərindən və Azərbaycan futbolunun gələcəyindən daim xəbərdar olacaqsınız.