Yuxarı

Fransa şirkəti Milli Məclisə seçkilərdə keçirdiyi “exit-poll”un nəticələrini açıqlayıb - SİYAHI

“Report” həmin nəticələri təqdim edir

Bakı. 1 noyabr. REPORT.AZ/ Fransanın “Opinion Way” yenilikçi araşdırma şirkəti və Azərbaycan Gənclərinin Hüquqlarını Müdafiə Mərkəzi Milli Məclisə seçkilərdə keçirdiyi “exit-poll”un nəticələrini açıqlayıb. “Report” həmin nəticələri təqdim edir.

Qeyd edək ki, iki təşkilat birlikdə səsvermə günü “exit-poll”u 118 dairə üzrə 210 məntəqədə keçirib.

Seçki dairəsi Lider %
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi Azay Quliyev 61,9
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi Kəmaləddin Qafarov 63,2
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi Madər Musayev  74,4
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi Aydın Hüseynov 59,9
12 saylı Qaradağ-Binəqədi Mixael Zabelin  67,1
13 sayli Xəzər-Pirallahi seçki dairəsi Əliyev Rauf Asif oğlu 77,7
14 sayli Xəzər seçki dairəsi Əliyeva Mehriban Arif qızı 96,1
15 sayli Yasamal birinci seçki dairəsi Quliyev Ülvi Zahid oğlu 53,6
16 sayli Yasamal ikinci seçki dairəsi Mustafayeva Aytən İnqlab qızı 48,3
17 sayli Yasamal üçüncü seçki dairəsi Həsənov Elşad Eldar oğlu 49,9
18 sayli Nərimanov-Nizami seçki dairəsi Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu 56,2
19 sayli Nərimanov birinci seçki dairəsi Məmmədov Hikmət Baba oğlu 53,6
20 sayli Nərimanov ikinci seçki dairəsi Əliyev Adil Abiş oğlu 64,1
21 sayli Nəsimi birinci seçki dairəsi İbrahimqizi Məlahət İbrahim qızı 70,9
22 sayli Nəsimi ikinci seçki dairəsi Mollazadə Asim Nazim oğlu 56,3
23 sayli Nəsimi-Səbail seçki dairəsi Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu 75,7
24 sayli Nizami birinci seçki dairəsi Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu 79,6
25 sayli Nizami ikinci seçki dairəsi Vəliyeva Sədaqət Süleyman 66,3
26 sayli Sabunçu birinci seçki dairəsi Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu 51,9
27 sayli Sabunçu ikinci seçki dairəsi Cəbrayilova Dilarə Məmmədağa 64,1
28 sayli Sabunçu üçüncü seçki dairəsi Quliyev Eldar Allahyar oğlu 59,2
29 sayli Səbail seçki dairəsi Haciyev Şəmsəddin Hümmət oğlu 58,8
30 sayli Suraxani birinci seçki dairəsi Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı 67,1
31 sayli Suraxani ikinci seçki dairəsi Quliyev Fərəc İbrahim oğlu 39,6
32 sayli Suraxani üçüncü seçki dairəsi Abiyev Ağacan Qulam oğlu 74,7
33 sayli Xətai birinci seçki dairəsi Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu 70,1
34 sayli Xətai ikinci seçki dairəsi Muradov Fuad Rauf oğlu 66,6
35 sayli Xətai üçüncü seçki dairəsi Əlizadə Araz Məmməd Mübariz oğlu 46,7
36 sayli Xətai dördüncü seçki dairəsi Seyidov Səməd İsmayil oğlu 73,1
37 sayli Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi Kərimzadə Pərvin Orxan qızı 64,7
38 sayli Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu 66,3
39 sayli Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi Fətiyev Xanlar Nuru oğlu 55,9
40 sayli Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi Quliyev Musa İsa oğlu 54,3
41 sayli Sumqayit birinci seçki dairəsi Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu 59,9
42 sayli Sumqayit ikinci seçki dairəsi Mirkişili Tahir Famil oğlu 56,1
43 sayli Sumqayit üçüncü seçki dairəsi Babayev Muxtar Bahadur oğlu 67,4
44 sayli Sumqayit-xizi seçki dairəsi Salayev Haci Haci Baba oğlu 70,1
45 sayli Abşeron seçki dairəsi Əsədov Oqtay Sabir oğlu 71,9
46 sayli Şirvan seçki dairəsi Cəbrayilov Rafael Kamil oğlu 63,2
47 sayli Mingəçevir seçki dairəsi Mirzəzadə Aydin Böyükkişi oğlu 55,4
48 sayli Yevlax seçki dairəsi Məmmədov İlham Kazim oğlu 66,7
49 sayli Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu 71,7
50 sayli Abşeron-Qobustan seçki dairəsi Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı 69,2
51 sayli Qusar seçki dairəsi Badamov Azər Camal oğlu 63,4
52 sayli Quba seçki dairəsi Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu 50,9
53 sayli Quba-Qusar seçki dairəsi Abramov Yevda Sasunoviç 59,2
54 sayli Şabran-Siyəzən seçki dairəsi Süleymanov Tahir Süleyman oğlu 74,4
55 sayli Xaçmaz şəhər seçki dairəsi Səlimov Eldəniz Adil oğlu 68,1
56 sayli Xaçmaz kənd seçki dairəsi Əliyev İlham Əlisəftər oğlu 66,1
57 sayli Kürdəmir seçki dairəsi Məmmədov Müslüm Mürsəl oğlu 61,6
58 sayli Haciqabul-Kürdəmir seçki dairəsi Hüseynov Rafael Baba oğlu 57,6
59 sayli Salyan seçki dairəsi Hüseynov Əliağa İzzət oğlu 74,4
60 sayli Salyan-Neftçala seçki dairəsi Ağamali Fəzail Rəhim oğlu 67,9
61 sayli Neftçala seçki dairəsi Rəhimzadə Arif Qafar oğlu 74,4
62 sayli Saatli seçki dairəsi Amaşov Əflatun Əhməd oğlu 68,7
63 sayli Sabirabad birinci seçki dairəsi Quliyev Elçin Bəybala oğlu 65,1
64 sayli Sabirabad ikinci seçki dairəsi Xəlilov Rüstəm gülAbba oğlu 67,1
65 sayli Saatli-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi Əmiraslanov Əhliman Tapdiq oğlu 73,7
66 sayli Biləsuvar seçki dairəsi Kazimli Xanhüseyn Hüseynağa oğlu 64,1
67 sayli Cəlilabad şəhər seçki dairəsi Həsənov Malik Əvəz oğlu 70,7
68 sayli Cəlilabad kənd seçki dairəsi Kazimov Mirkazim Məhəmməd oğlu 64,7
69 sayli Cəlilabad-Masalli-Biləsuvar seçki dairəsi İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu 66,7
70 sayli Masalli şəhər seçki dairəsi Əliyev Nəriman Əlibala oğlu 64,1
71 sayli Masalli kənd seçki dairəsi Axundova Elmira Hüseyn 58,7
72 sayli Yardimli-Masalli seçki dairəsi Qasimli Musa Cəfər oğlu 56,9
73 sayli Lənkəran şəhər seçki dairəsi Quliyev Rüfət Atakişi oğlu 63,7
74 sayli Lənkəran kənd seçki dairəsi Rəcəbli Hadi Musa oğlu 67,7
75 sayli Lənkəran-Masalli seçki dairəsi Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu 72,9
76 sayli Lənkəran-Astara seçki dairəsi Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu 73,4
77 sayli Astara seçki dairəsi Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu 67,3
78 sayli Lerik seçki dairəsi Məmmədov İqbal Nəriman oğlu 67,1
79 sayli İmişli seçki dairəsi Qasimov Əsabil Qarakişi oğlu 68,9
80 sayli İmişli-Beyləqan seçki dairəsi Qənizadə Çingiz Aşrali oğlu 60,3
81 sayli Beyləqan seçki dairəsi İsmayilov Şahin Əmir oğlu 57,8
82 sayli Ağcabədi seçki dairəsi Rzayev Tahir Musa oğlu 63,9
83 sayli Ağcabədi-fÜzuli seçki dairəsi Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu 62,1
84 sayli Füzuli seçki dairəsi Muradova Bahar Əvəz qızı 69,5
85 sayli Şamaxi seçki dairəsi Süleymanov Elxan Sirac oğlu 64,5
86 sayli İsmayilli seçki dairəsi Aslanov Novruzəli Davud oğlu 64,8
87 sayli Ağsu-İsmayilli seçki dairəsi Kərimli Tahir Zayidağa oğlu 67,1
88 sayli Göyçay seçki dairəsi Haciyev Sabir Kamal oğlu 59,2
89 sayli Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi Nəsirov Elman Xudam oğlu 63,7
90 sayli Ağdaş seçki dairəsi Əsədullayev Çingiz Rauf oğlu 51,4
91 sayli Ucar seçki dairəsi Hüseynov Vüsal Afqan oğlu 61,7
92 sayli Zərdab-Ucar seçki dairəsi Əliyeva Jalə Fazil qızı 53,6
93 sayli Bərdə şəhər seçki dairəsi Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli 73,1
94 sayli Bərdə kənd seçki dairəsi Oruc Zahid Məhərrəm oğlu 72,2
95 sayli Tərtər seçki dairəsi Aliyev Sahib Eyvaz oğlu 65,2
96 sayli Goranboy-Naftalan seçki dairəsi Aslanov Mahir Məhəmmədəli oğlu 69,9
97 sayli Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu 69,6
98 sayli Şəmkir şəhər seçki dairəsi Qafarova Sahibə Əli qızı 74,4
99 sayli Şəmkir kənd seçki dairəsi Əliyeva Sona Sakit qızı 69,1
100 sayli Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi Bayramov Kamran Fərhad oğlu 65,6
101 sayli Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi Rzayev Rövşən Şükür oğlu 67,3
102 sayli Samux-Şəmkir seçki dairəsi Ələsgərov Valeh Feyruz oğlu 69,1
103 sayli Gədəbəy seçki dairəsi Hüseynova Sevinc Əmirəhməd 73,2
104 sayli Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu 66,9
105 sayli Tovuz seçki dairəsi Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı 59,1
106 sayli Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı 59,7
107 sayli Qazax seçki dairəsi Nəbizadə Kamran Telman oğlu 63,3
108 sayli Ağstafa seçki dairəsi Cəfərov Nizami Qulu oğlu 68,4
109 sayli Balakən seçki dairəsi Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu 66,4
110 sayli Zaqatala seçki dairəsi Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu 51,6
111 sayli Zaqatala-Balakən seçki dairəsi Əliyeva Kamilə Əliağa qızı 53,1
112 sayli Qax seçki dairəsi Kərimli Azər Şəmşid oğlu 57,7
113 sayli Şəki şəhər seçki dairəsi Mahmudov Yaqub Mikayil oğlu 53,6
114 sayli Şəki kənd birinci seçki dairəsi Məsimli Əli Əhməd oğlu 45,1
115 sayli Şəki kənd ikinci seçki dairəsi Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu 56,4
116 sayli Qəbələ seçki dairəsi Heydərov Fəttah Səməd oğlu 78,9
117 sayli Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi Naxçivanli Aqiyə Həbib qızı 72,3
118 sayli Ağdam şəhər seçki dairəsi Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu 64,1
119 sayli Ağdam kənd seçki dairəsi Sadiqov Bəxtiyar Yusif oğlu 70,2
120 sayli Cəbrayil-Qubadli seçki dairəsi Şahverdiyev Astan Nüşrəvan oğlu 64,4
121 sayli Laçin seçki dairəsi Abbaszadə Mahir Tapdiq oğlu 61,8
122 sayli Xankəndi seçki dairəsi Qasimova Flora Qasim qızı 56,9
123 sayli Kəlbəcər seçki dairəsi Qurbanov Cavid Qənbər oğlu 79,1
124 sayli Şuşa-Ağdam-Xocali-Xocavənd seçki dairəsi Məmmədov Elman Camal oğlu 63,7
125 sayli Zəngilan-Qubadli seçki dairəsi İsmayilov İmamverdi İbiş oğlu 61,5
Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

Xəbər lenti

Bütün xəbərlər


Orphus sistemi