Yuxarı

Avropa Liqasının qrup mərhələsində iştirak edəcək bütün komandalar müəyyənləşib - SİYAHI

Avropa Liqasının qrup mərhələsində iştirak edəcək bütün komandalar müəyyənləşib - SİYAHI

Bakı. 31 avqust. REPORT.AZ/ 2018/2019-cu illər mövsümündə Avropa Liqasının qrup mərhələsində çıxış edəcək bütün komandalar müəyyənləşib.

"Report" xəbər verir ki, "play-off" mərhələsinin cavab oyunlarından sonra qalan 21 iştirakçı da bəlli olub.

"Qarabağ”la yanaşı Türkiyənin "Beşiktaş” klubu da qrup mərhələsinə düşməyə nail olub.

İstanbul təmsilçisi səfərdə 1:1 hesablı heç-heçə etdiyi Serbiya "Partizan"ını 3:0 hesabı ilə üstələyib.

Ümumilikdə, 48 komandadan 21-i - "Astana" (Qazaxıstan), "Reyncers" (Şotlandiya), AEK (Larnaka, Kipr), "Leyptsiq" (Almaniya), "Kopenhagen (Danimarka), "Lüdoqorets" (Bolqarıstan), "Qarabağ" (Azərbaycan), "Düdelanj" (Lüksemburq), "Zenit" (Rusiya), "Apollon" (Kipr), "Sarpsborq" (Norveç), "Malmö" (İsveç), "Beşiktaş" (Türkiyə), "Rusenborq" (Norveç), "Spartak" (Trnava, Slovakiya), "Genk" (Belçika), "Rapid" (Vyana, Avstriya), "Olimpiakos" (Yunanıstan), "Bordo" (Fransa), "Seltik" (Şotlandiya) və "Sevilya" (İspaniya) Avropa Liqasının "play-off" oyunlarından sonra qrup mərhələsinə vəsiqəni təmin edib.

Çempionlar Liqasının (ÇL) Liqa Yolunun III təsnifat mərhələsində uduzan 4 kollektiv - "Spartak" (Rusiya), "Standard" (Belçika), "Slaviya" (Çexiya) və "Fənərbaxça" (Türkiyə) da Avropa Liqasının qrupuna düşüb.

Bu komandalara ÇL-in "play-off" mərhələsində mübarizəni dayandıran daha 6 komanda - "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna), "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya), "Videoton” (Macarıstan), BATE (Belarus), PAOK (Yunanıstan) və "Zaltsburq" (Avstriya) qoşulub.

Daha 17 klub - "Vilyarreal", "Betis" (hər ikisi İspaniya), "Bayer", "Ayntraxt" (hər ikisi Almaniya), "Çelsi", "Arsenal" (hər ikisi İngiltərə), "Latsio", "Milan" (hər ikisi İtaliya), "Marsel", "Renn" (hər ikisi Fransa), "Krasnodar" (Rusiya), "Sportinq" (Portuqaliya), "Vorskla" (Ukrayna), "Anderlext" (Belçika), "Akhisar" (Türkiyə), "Yablonets" (Çexiya) və "Sürix" (İsveçrə) isə qrup mərhələsinə birbaşa vəsiqə əldə edib.

Qrup mərhələsinin püşkü avqustun 31-də atılacaq. Yarışın final oyunu 2019-cu il mayın 29-da Bakı Olimpiya Stadionunda keçiriləcək.

Avropa Liqası

"Play-off" mərhələsi, cavab oyunları

30 avqust

18:00. "Astana" (Qazaxıstan) - APOEL (Kipr) - 1:0 (PENALTİLƏRLƏ - 2:1)

İlk oyun - 0:1

18:00. "Ufa" (Rusiya) - "Reyncers" (Şotlandiya) - 1:1

İlk oyun - 0:1

19:30. AEK (Larnaka, Kipr) - "Trençin" (Slovakiya) - 3:0

İlk oyun - 1:1

20:30. "Leyptsiq" (Almaniya) - "Zarya" (Luqansk, Ukrayna) - 3:2

İlk oyun - 0:0

20:30. "Kopenhagen" (Danimarka) - "Atalanta" (İtaliya) - 0:0 (PENALTİLƏRLƏ - 4:3)

İlk oyun - 0:0

21:00. "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Torpedo" (Kutaisi, Gürcüstan) - 4:0

İlk oyun - 1:0

21:00. "Qarabağ" (Azərbaycan) - "Şerif" (Moldova) - 3:0

İlk oyun - 0:1

21:00. ÇFR (Kluj, Rumıniya) - "Düdelanj" (Lüksemburq) - 2:3

İlk oyun - 0:2

21:00. "Mölde" (Norveç) - "Zenit" (Rusiya) - 2:1

İlk oyun - 1:3

21:00. "Apollon" (Kipr) - "Bazel" (İsveçrə) - 1:0

İlk oyun - 2:3

21:00. "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) - "Sarpsborq" (Norveç) - 2:1

İlk oyun - 1:3

21:15. "Mityullann" (Danimarka) - "Malmö" (İsveç) - 0:2

İlk oyun - 2:2

22:00. "Beşiktaş" (Türkiyə) - "Partizan" (Serbiya) - 3:0

İlk oyun - 1:1

22:15. "Şkendiya" (Albaniya) - "Rusenborq" (Norveç) - 0:2

İlk oyun - 1:3

22:30. "Spartak" (Trnava, Slovakiya) - "Olimpiya" (Lyublyana, Sloveniya) - 1:1

İlk oyun - 2:0

22:30. "Bröndbü" (Danimarka) - "Genk" (Belçika) - 2:4

İlk oyun - 2:5

22:30. "Styaua" (Rumıniya) - "Rapid" (Vyana, Avstriya) - 2:1

İlk oyun - 1:3

22:45. "Börnli" (İngiltərə) - "Olimpiakos" (Yunanıstan) - 1:1

İlk oyun - 1:3

22:45. "Bordo" (Fransa) - "Gent" (Belçika) - 2:0

İlk oyun - 0:0

23:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Suduva" (Litva) - 3:0

İlk oyun - 1:1

23:45. "Sevilya" (İspaniya) - "Siqma" (Çexiya) - 3:0

İlk oyun - 1:0

Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

Xəbər lenti

Son xəbərlər



Orphus sistemi