Yuxarı
    Bağlamaq

    MSK Milli Məclisə keçirilən seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb - SİYAHI

    Seçkilər ölkənin 125 dairəsində keçirilib

    Bakı. 2 noyabr. REPORT.AZ/ Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) Azərbaycan Milli Məclisinə keçirilən seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb. "Report" xəbər verir ki, seçkilər ölkənin 125 dairəsində keçirilib.

    MSK sədri Məzahir Pənahov bildirib ki, ilkin nəticələrə görə aşağıdakı şəxslər növbəti 5 ilə Milli Məclisin deputatı seçiliblər. Təkcə 35, 54 118 və 121 saylı seçki dairələrindən hansı namizədlərin qalib gəldiyi açıqlanmayıb. M.Pənahov bunu həmin seçki dairələrindən MSK-ya az sayda protokollarla bağlı məlumatların daxil olması ilə izah edib.

    1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi – Talıbov Vasif Yusif oğlu

    2 saylı Şərur seçki dairəsi – Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu

    3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan dairəsi - Mehbalıyev Səttar Suliddin oğlu

    4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi – İbrahimov Eldar Rza oğlu

    5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi – Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu

    6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi – Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı

    7 saylı Ordubad-Culfa dairəsi - Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu

    8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi –Quliyev Azay Əjdər oğlu

    9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi – Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu

    10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi –Musayev Madər Ələsgər oğlu

    11 saylı Qaradağ seçki dairəsi – Hüseynov Aydın Nəsir oğlu

    12 saylı Qaradağ-Binəqədi - Yasamal seçki dairəsi – Zabelin Mixail Yuryeviç

    13 saylı Xəzər – Pirallahı seçki dairəsi – Əliyev Rauf Asif oğlu

    14 saylı Xəzər seçki dairəsi – Əliyeva Mehriban Arif qızı

    15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi – Quliyev Ülvi Zahid oğlu

    16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi – Mustafayeva Aytən İnqlab qızı

    17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi – Həsənov Elşad Eldar oğlu

    18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi – Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu

    19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi – Məmmədov Hikmət Baba oğlu

    20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi – Əliyev Adil Abış oğlu

    21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi – İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı

    22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi – Mollazadə Asim Nazim oğlu

    23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi –Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu

    24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi – Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu

    25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi – Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı

    26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi – Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu

    27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi – Cəbrayılova Dilarə Məmmədağa qızı

    28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi – Quliyev Eldar Allahyar oğlu

    29 saylı Səbail seçki dairəsi – Hacıyev Şəmsəddin Hümbət oğlu

    30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi – Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

    31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi –Quliyev Fərəc İbrahim oğlu

    32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi – Abıyev Ağacan Qulam oğlu

    33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi – Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

    34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi – Muradov Fuad Rauf oğlu

    35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi – ?

    36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi – Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

    37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi – Kərimzadə Pərvin Orxan qızı

    38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi – Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

    39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi – Fətiyev Xanlar Nuru oğlu

    40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi – Quliyev Musa İsa oğlu

    41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi – Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu

    42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi – Mirkişili Tahir Famil oğlu

    43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi – Babayev Muxtar Bahadur oğlu

    44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi – Salayev Hacı Hacıbaba oğlu

    45 saylı Abşeron seçki dairəsi – Əsədov Oqtay Sabir oğlu

    46 saylı Şirvan seçki dairəsi – Cəbrayılov Rəfael Kamil oğlu

    47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi – Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

    48 saylı Yevlax seçki dairəsi – Məmmədov İlham Kazım oğlu

    49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi – Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu

    50 saylı Abşeron-Qobustan dairəsi- Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı

    51 saylı Qusar seçki dairəsi – Badamov Azər Camal oğlu

    52 saylı Quba seçki dairəsi – Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu

    53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi – Abramov Yevda Sasunoviç

    54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi – ?

    55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi – Səlimov Eldəniz Adil

    56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi – Əliyev İlham Əli Səftər oğlu

    57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi – Məmmədov Müslüm Mürsəl oğlu

    58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi – Hüseynov Rəfael Baba oğlu

    59 saylı Salyan seçki dairəsi – Hüseynov Əliağa İzzət oğlu

    60 saylı Salyan-Neftçala dairəsi - Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu

    61 saylı Neftçala seçki dairəsi – Rəhimzadə Arif Qafar oğlu

    62 saylı Saatlı seçki dairəsi – Amaşov Əflatun Əhməd oğlu

    63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi – Quliyev Elçin Bəybala oğlu

    64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi – Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu

    65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi – Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu

    66 saylı Biləsuvar dairəsi - Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu

    67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi – Həsənov Malik Əvəz oğlu

    68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi – Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu

    69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi – İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu

    70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi – Əliyev Nəriman Əlibala oğlu

    71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi – Axundova Elmira Hüseyn qızı

    72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi – Qasımlı Musa Cəfər oğlu

    73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi – Quliyev Rüfət Atakişi oğlu

    74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi – Rəcəbli Hadı Musa oğlu

    75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi – Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

    76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi – Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

    77 saylı Astara seçki dairəsi – Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

    78 saylı Lerik seçki dairəsi – Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

    79 saylı İmişli seçki dairəsi – Qasımov Əsabil Qarakişi oğlu

    80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi – Qənizadə Çingiz Aşralı

    81 saylı Beyləqan seçki dairəsi – İsmayılov Şahin Əmir oğlu

    82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi – Rzayev Tahir Musa oğlu

    83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi – Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu

    84 saylı Füzuli seçki dairəsi – Muradova Bahar Əvəz qızı

    85 saylı Şamaxı seçki dairəsi – Süleymanov Elxan Sirac oğlu

    86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi – Aslanov Novruzəli Davud oğlu

    87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi – Kərimli Tahir Zayıdağa oğlu

    88 saylı Göyçay seçki dairəsi – Hacıyev Sabir Kamal oğlu

    89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Nəsirov Elman Xudam oğlu

    90 saylı Ağdaş seçki dairəsi – Əsədullayev Çingiz Rauf oğlu

    91 saylı Ucar seçki dairəsi – Hüseynov Vüsal Afqan oğlu

    92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi – Əliyeva Jalə Fazil qızı

    93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi - Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli qızı

    94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi – Oruc Zahid Məhərrəm oğlu

    95 saylı Tərtər seçki dairəsi – Alıyev Sahib Eyvaz oğlu

    96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi – Aslanov Mahir Məhəmmədəli oğlu

    97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi – Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu

    98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi – Qafarova Sahibə Əli qızı

    99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi – Əliyeva Sona Sakit qızı

    100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi – Bayramov Kamran Fərhad oğlu

    101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi – Rzayev Rövşən Şükür oğlu

    102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi – Ələsgərov Valeh Feyruz oğlu

    103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi – Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı

    104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi – Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu

    105 saylı Tovuz seçki dairəsi – Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı

    106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi –  Ağayeva Ülviyyə Cavanşır qızı

    107 saylı Qazax seçki dairəsi – Nəbizadə Kamran Telman oğlu

    108 saylı Ağstafa seçki dairəsi – Cəfərov Nizami Qulu oğlu

    109 saylı Balakən seçki dairəsi – Məhməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

    110 saylı Zaqatala seçki dairəsi – Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu

    111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi – Əliyeva Kamilə Əlağa qızı

    112 saylı Qax seçki dairəsi – Kərimli Azər Şəmşid oğlu

    113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi – Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu

    114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi – Məsimli Əli Əhməd oğlu

    115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi – Feyziyev Cavanşır Əyyub oğlu

    116 saylı Qəbələ dairəsi - Heydərov Fəttah Səməd oğlu

    117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi – Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

    118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi – ?

    119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi – Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

    120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi – Şahverdiyev Astan Nuşrəvan oğlu

    121 saylı Laçın seçki dairəsi – ?

    122 saylı Xankəndi dairəsi - Qasımova Flora Qasım qızı

    123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi – Qurbanov Cavid Qənbər oğlu

    124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi – Məmmədov Elman Camal oğlu

    125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi – İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu.

    Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

    Xəbər lenti

    Ən azı bir bölmə seçilməlidir

    Bütün xəbərlər


    Orphus sistemi