Yuxarı

Milli Məclisə seçkilərdə YAP 71 deputat mandatı qazanıb - SİYAHI

Hakim partiyanın 71 deputatından 13 nəfəri qadındı

Bakı. 2 noyabr. REPORT.AZ/ Hakim Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) V çağırış Milli Məclisə seçkilərdə 71 seçki dairəsində qalib gəlib. "Report" xəbər verir ki, Mərkəzi Seçki Komissiyasının açıqladığı ilkin nəticələrə görə, YAP-ın 71 namizədi deputat seçilib. 

Onlardan 70-ni hakim partiya rəsmi formada namizəd irəli sürmüşdü. Bir nəfər - 41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsindən öz təşəbbüsü ilə seçkiyə qatılan YAP üzvü Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu da deputat seçilib. Bununla da hakim partiya Milli Məclisdəki 125 yerdən 71-ni qazanıb. Hakim partiya 2010-cu ildə keçirilən parlament seçkilərində də 71 dairədə qalib gəlmişdi. 

YAP-ın ən yaşlı deputatı 32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsindən mandat qazanan Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasının rektoru Ağacan Abıyevdir. 1937-ci ildə anadan olan A.Abıyevin 78 yaşı var. 

Hakim partiyanın ən gənc deputatı 81 saylı Beyləqan seçki dairəsindən seçilən Şahin İsmayılovdur. O, 1986-cı ildə anadan olub. 29 yaşlı Ş.İsmayılov Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının sədridir. 

YAP-ın 71 deputatından 13 nəfəri qadındı. 

"Report" YAP-ın yeni seçilən deputatların siyahısını təqdim edir:

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi

Talıbov Vasif Yusif oğlu

2 saylı Şərur seçki dairəsi

Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi

İbrahimov Eldar Rza oğlu

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi

Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu

6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi

Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

Hüseynov Aydın Nəsir oğlu

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

Zabelin Mixail Yuryeviç

13 saylı Xəzər - Pirallahı seçki dairəsi

Əliyev Rauf Asif oğlu

14 saylı Xəzər seçki dairəsi

Əliyeva Mehriban Arif qızı

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

Məmmədov Hikmət Baba oğlu

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

Cəbrayılova Dilarə Məmmədağa qızı

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Hacıyev Şəmsəddin Hümbət oğlu

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

Abıyev Ağacan Qulam oğlu

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Kərimzadə Pərvin Orxan qızı

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Fətiyev Xanlar Nuru oğlu

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Quliyev Musa İsa oğlu

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi 

Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi

Mirkişili Tahir Famil oğlu

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

Babayev Muxtar Bahadur oğlu

45 saylı Abşeron seçki dairəsi

Əsədov Oqtay Sabir oğlu

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

48 saylı Yevlax seçki dairəsi

Məmmədov İlham Kazım oğlu

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi

Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu

51 saylı Qusar seçki dairəsi

Badamov Azər Camal oğlu

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

Abramov Yevda Sasunoviç

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Süleymanov Tahir Süleyman oğlu

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

Səlimov Eldəniz Adil oğlu

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

Əliyev İlham Əli Səftər oğlu

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

Rəhimzadə Arif Qafar oğlu

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Quliyev Elçin Bəybala oğlu

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

Həsənov Malik Əvəz oğlu

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Əliyev Nəriman Əlibala oğlu

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

Rəcəbli Hadi Musa oğlu

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi

Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi

Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

77 saylı Astara seçki dairəsi

Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

78 saylı Lerik seçki dairəsi

Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

79 saylı İmişli seçki dairəsi

Qasımov Əsabil Qarakişi oğlu

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

İsmayılov Şahin Əmir oğlu

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

Rzayev Tahir Musa oğlu

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

Muradova Bahar Əvəz qızı

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

Nəsirov Elman Xudam oğlu

91 saylı Ucar seçki dairəsi

Hüseynov Vüsal Əfqan oğlu

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

Qafarova Sahibə Əli qızı

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

Əliyeva Sona Sakit qızı

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi

Bayramov Kamran Fərhad oğlu

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

Cəfərov Nizami Qulu oğlu

109 saylı Balakən seçki dairəsi

Məhməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi

Əliyeva Kamilə Əlağa qızı

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi

Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

Şahverdiyev Astan Nuşrəvan oğlu

121 saylı Laçın seçki dairəsi

Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

Qurbanov Cavid Qənbər oğlu

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

Məmmədov Elman Camal oğlu

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi

İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu

Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

Xəbər lenti

Bütün xəbərlər


Orphus sistemi