Yuxarı
    Bağlamaq

    Milli Məclisə seçkilərdə YAP 71 deputat mandatı qazanıb - SİYAHI

    Hakim partiyanın 71 deputatından 13 nəfəri qadındı

    Bakı. 2 noyabr. REPORT.AZ/ Hakim Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) V çağırış Milli Məclisə seçkilərdə 71 seçki dairəsində qalib gəlib. "Report" xəbər verir ki, Mərkəzi Seçki Komissiyasının açıqladığı ilkin nəticələrə görə, YAP-ın 71 namizədi deputat seçilib. 

    Onlardan 70-ni hakim partiya rəsmi formada namizəd irəli sürmüşdü. Bir nəfər - 41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsindən öz təşəbbüsü ilə seçkiyə qatılan YAP üzvü Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu da deputat seçilib. Bununla da hakim partiya Milli Məclisdəki 125 yerdən 71-ni qazanıb. Hakim partiya 2010-cu ildə keçirilən parlament seçkilərində də 71 dairədə qalib gəlmişdi. 

    YAP-ın ən yaşlı deputatı 32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsindən mandat qazanan Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasının rektoru Ağacan Abıyevdir. 1937-ci ildə anadan olan A.Abıyevin 78 yaşı var. 

    Hakim partiyanın ən gənc deputatı 81 saylı Beyləqan seçki dairəsindən seçilən Şahin İsmayılovdur. O, 1986-cı ildə anadan olub. 29 yaşlı Ş.İsmayılov Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının sədridir. 

    YAP-ın 71 deputatından 13 nəfəri qadındı. 

    "Report" YAP-ın yeni seçilən deputatların siyahısını təqdim edir:

    1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi

    Talıbov Vasif Yusif oğlu

    2 saylı Şərur seçki dairəsi

    Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu

    4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi

    İbrahimov Eldar Rza oğlu

    5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi

    Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu

    6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi

    Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı

    9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

    Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu

    11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

    Hüseynov Aydın Nəsir oğlu

    12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

    Zabelin Mixail Yuryeviç

    13 saylı Xəzər - Pirallahı seçki dairəsi

    Əliyev Rauf Asif oğlu

    14 saylı Xəzər seçki dairəsi

    Əliyeva Mehriban Arif qızı

    19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

    Məmmədov Hikmət Baba oğlu

    21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

    İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı

    24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

    Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu

    25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

    Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı

    27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

    Cəbrayılova Dilarə Məmmədağa qızı

    29 saylı Səbail seçki dairəsi

    Hacıyev Şəmsəddin Hümbət oğlu

    30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

    Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

    32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

    Abıyev Ağacan Qulam oğlu

    33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

    Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

    36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

    Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

    37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

    Kərimzadə Pərvin Orxan qızı

    38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

    Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

    39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

    Fətiyev Xanlar Nuru oğlu

    40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

    Quliyev Musa İsa oğlu

    41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi 

    Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu

    42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi

    Mirkişili Tahir Famil oğlu

    43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

    Babayev Muxtar Bahadur oğlu

    45 saylı Abşeron seçki dairəsi

    Əsədov Oqtay Sabir oğlu

    47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

    Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

    48 saylı Yevlax seçki dairəsi

    Məmmədov İlham Kazım oğlu

    49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi

    Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu

    51 saylı Qusar seçki dairəsi

    Badamov Azər Camal oğlu

    53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

    Abramov Yevda Sasunoviç

    54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

    Süleymanov Tahir Süleyman oğlu

    55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

    Səlimov Eldəniz Adil oğlu

    56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

    Əliyev İlham Əli Səftər oğlu

    61 saylı Neftçala seçki dairəsi

    Rəhimzadə Arif Qafar oğlu

    63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

    Quliyev Elçin Bəybala oğlu

    64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

    Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu

    65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

    Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu

    67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

    Həsənov Malik Əvəz oğlu

    68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

    Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu

    70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

    Əliyev Nəriman Əlibala oğlu

    74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

    Rəcəbli Hadi Musa oğlu

    75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi

    Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

    76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi

    Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

    77 saylı Astara seçki dairəsi

    Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

    78 saylı Lerik seçki dairəsi

    Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

    79 saylı İmişli seçki dairəsi

    Qasımov Əsabil Qarakişi oğlu

    81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

    İsmayılov Şahin Əmir oğlu

    82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

    Rzayev Tahir Musa oğlu

    84 saylı Füzuli seçki dairəsi

    Muradova Bahar Əvəz qızı

    89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

    Nəsirov Elman Xudam oğlu

    91 saylı Ucar seçki dairəsi

    Hüseynov Vüsal Əfqan oğlu

    97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

    Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu

    98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

    Qafarova Sahibə Əli qızı

    99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

    Əliyeva Sona Sakit qızı

    100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi

    Bayramov Kamran Fərhad oğlu

    103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

    Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı

    104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

    Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu

    108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

    Cəfərov Nizami Qulu oğlu

    109 saylı Balakən seçki dairəsi

    Məhməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

    111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi

    Əliyeva Kamilə Əlağa qızı

    113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

    Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu

    117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

    Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

    119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi

    Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

    120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

    Şahverdiyev Astan Nuşrəvan oğlu

    121 saylı Laçın seçki dairəsi

    Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu

    123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

    Qurbanov Cavid Qənbər oğlu

    124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

    Məmmədov Elman Camal oğlu

    125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi

    İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu

    Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

    Xəbər lenti

    Ən azı bir bölmə seçilməlidir

    Bütün xəbərlər


    Orphus sistemi