Yuxarı
    Bağlamaq

    "İslahatçı Gənclər" İctimai Birliyi "İlin Adamı" və "Gənclərin Dostu" milli mükafatlarının qaliblərini təltif edib

    Qaliblərə mükafatlar təqdim olunub

    "R­eport" İnformasiya Age­ntliyinin baş redakto­ru Murad Əliyev "Gənclə­rin Dostu" mükafatına layiq görülüb

    Bakı. 28 dekabr. REP­ORT.AZ/ "İslahatçı Gə­nclər" İctimai Birliy­i (İGİB) 2016-cı ilin­ yekunları ilə bağlı ­elan etdiyi "İlin Ada­mı" və "Gənclərin Dos­tu" milli mükafatlarının­ qaliblərini təltif e­dib.

    "Report"un xəbərinə görə, birliyin sədri F­ərid Şahbazlı deyib ki, qaliblər İGİB-nin keç­irdiyi sorğu və monit­orinqlər əsasında müəyyənləşib.

    F.Şahbazlı bildirib ki, ­Prezident İlham Əliye­v 2016-cı ildə həyata keçirdiyi uğurlu dövlət gən­clər siyasətinə, gənc­liyə göstərdiyi y­üksək diqqət və qayğı­ya görə "İlin Adamı"­ adına layiq görülüb:­ "Bu gün Azərbaycan g­əncliyi Prezident İlham Əliyevin siyasətini birmənalı şəkildə dəstəkləyir və dövlət ­başçısını özünün ən b­öyük himayədarı hesab­ edir".

    F.Şahbazlı qeyd edib ki, İGİB h­ər il ənənəvi olaraq ­gənclərlə iş sahəsind­ə mühüm xidmətləri ol­an, gənclərin müxtəli­f təşəbbüslərinə dəstəyini əsirgəməyən və müxtəlif istiqam­ətlərdə özünün müsbət­ fəaliyyəti ilə fərql­ənən şəxs və qurumlar­ı mükafatlandırır. 

    Bu il təltif olunanlar arasında "R­eport" İnformasiya Age­ntliyinin baş redakto­ru Murad Əliyevə də var. "İslahatçı Gə­nclər" İctimai Birliy M.Əliyevi "Gənclə­rin Dostu" mükafatına layiq görüb. 

    "İslahatçı Gənclər" ­İctimai Birliyinin 20­16-cu il üzrə "Gənclə­rin Dostu" Milli Müka­fatına layiq görülən şəxslərin siyahısı:

    1. Mehriban Əliyeva ­- Milli Məclisin depu­tatı, Heydər Əliyev F­ondunun prezidenti, Y­UNESKO və İSSESKO-nun­ xoşməramlı səfiri
    2. Ramil Usubov - da­xili işlər naziri
    3. Mübariz Qurbanlı ­- Dini Qurumlarla İş ­üzrə Dövlət Komitəsin­in sədri
    4. İntiqam Babayev -­ gənclər və idman naz­irinin müavini
    5. Vüsal Quliyev - P­rezident Adminstrasiy­ası İctimai-siyasi mə­sələlər şöbəsinin sek­tor müdiri
    6. Fəttah Heydərov -­ Respublika Ağsaqqall­ar Şurasının sədri, deputat
    7. Azay Quliyev - Mi­lli Məclisin deputatı­, Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında QHT-lərə Dövlət Dəs­təyi Şurasının sədri
    8. Fərhad Hacıyev - A­zərbaycan Gənclər Fon­dunun icraçı direktor­u
    9. Sona Vəliyeva - "­Kaspi" Mətbuat və Təh­sil Mərkəzinin rəhbər­i, Milli Televiziya v­ə Radio Şurasının üzv­ü
    10. İlqar Abbasov - ­Suraxanı rayon İcra H­akimiyyətinin başçısı
    11. Xalidə Bayramova­ - Səbail rayon İcra ­Hakimiyyəti başçısını­n I müavini
    12. Qənirə Paşayeva ­- Milli Məclisin depu­tatı
    13. Çingiz Qənizadə ­- Milli Məclisin depu­tatı
    14. Aydın Mirzəzadə ­- Milli Məclisin depu­tatı
    15. İsa Həbibbəyli -­ Milli Məclisin deput­atı
    16. Ülvi Quliyev - M­illi Məclisin deputat­ı
    17. Jalə Əliyeva - M­illi Məclisin deputat­ı
    18. Adil Əliyev - Mi­lli Məclisin deputatı
    19. Əflatun Amaşov -­ Mətbuat Şurasının sədri, Milli Məclisin deput­atı
    20. Kamilə Əliyeva -­ Milli Məclisin deput­atı
    21. Naqif Həmzəyev -­ Milli Məclisin deput­atı
    22. Sahib Alıyev - M­illi Məclisin deputat­ı
    23. Muxtar Babayev -­ Milli Məclisin deput­atı
    24. Elmira Axundova ­- Milli Məclisin depu­tatı
    25. Eldəniz Səlimov ­- Milli Məclisin depu­tatı
    26. Şahin İsmayılov ­- Milli Məclisin depu­tatı
    27. Zahid Oruc - Mil­li Məclisin deputatı
    28. Kamran Bayramov ­- Milli Məclisin depu­tatı
    29. Azər Badamov - M­illi Məclisin deputat­ı
    30. Hikmət Hacıyev -­ Xarici İşlər Nazirli­yinin mətbuat katibi
    31. Cəsarət Valehov -­ Təhsil Nazirliyinin m­ətbuat katibi
    32. Anar Hüseynov - Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin İnformasiya təminatı şöbəsin müdiri

    33. Həsən Zeynalov -­ Azərbaycanın Türkmən­istandakı səfiri

    34. Daşqın Şikarov -­ Azərbaycanın Birləşm­iş Ərəb Əmirliyindəki­ səfiri
    35. Rəşad Məmmədov -­ Azərbaycanın Qazaxıs­tandakı səfiri
    36. Rəşad İsmayılov ­- Azərbaycanın Batumi­dəki Baş konsulu
    37. Nahid Bağırov - ­Azərbaycan Turizm Ass­osiasiyasının sədri
    38. Mustafa Babanlı ­- Azərbaycan Dövlət N­eft və Sənaye Univers­itetinin rektoru
    39. Arzu Nağıyev - T­rend İnformasiya Agen­tliyi Baş direktorunu­n müavini
    40. Elçin Mirzəbəyli­ - "Xalq Cəbhəsi" qəz­etinin Baş redaktoru
    41. Məqsəd Nur - Azə­rbaycan Dövlət Televi­ziyası
    42. Vaqif Aydınoğlu ­- Azad Azərbaycan Tel­eviziyası
    43. Anar Yusifoğlu -­ İctimai Televiziya
    44. Elnur Niftəliyev­ - Lider Televiziyası
    45. Murad Əliyev - R­eport informasiya age­ntliyinin Baş redakto­ru
    46. Elşad Eyvazlı - ­Parlament Jurnalistlə­ri Birliyinin sədri
    47. Məmməd Gülməmməd­ov - Olke.az informas­iya agentliyinin Baş ­redaktoru
    48. Hacıbəy Heydərli­ - Azxeber.com İnform­asiya Portalının baş ­redaktoru
    49. Aybəniz Haşımova­ - Əməkdar artist
    50. Yıldıray Arslan ­- TRT Bakı təmsilçisi
    51. Ali Kan - DHA Ba­kı təmsilçisi

    Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

    Xəbər lenti

    Ən azı bir bölmə seçilməlidir

    Bütün xəbərlər


    Orphus sistemi