Yuxarı
    Bağlamaq

    Azərbaycanın yunan-Roma güləşçiləri dünya ikincisi olublar

    İranda 2015-ci ildə keçirilən analoji yarışda komandamız Dünya Kubokunun sahibi olub© Azərbaycan Güləş Federasiyası

    Bakı. 17 mart. REPORT.AZ/ İran İslam Respublikasının Abadan şəhərində yunan-Roma güləşi üzrə böyüklər arasında Dünya Kuboku yarışları başa çatıb.

    "Report" Azərbaycan Güləş Federasiyasının rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, yığma komandamız Türkiyə, Belarus və Ukrayna idmançıları ilə B yarımqrupunda mübarizə aparıb.

    Qrupda keçirilən görüşlərdə güləşçilərimiz ardıcıl olaraq Türkiyə, Belarus və Ukrayna yığmaları üzərində 5:3 hesablı qələbə qazanıb və qrup birincisi kimi finala yüksəlib.

    Finalda güləşçilərimiz digər yarımqrupun birincisi Rusiya yığma komandası ilə qarşılaşıb. Gərgin keçən görüş 5:3 hesabı ilə rəqib komandanın xeyrinə başa çatıb. Yığmamız Dünya Kubokunun gümüş medallarına yiyələnib.

    Xatırladaq ki, 2015-ci ildə keçirilən analoji yarışda komandamız Dünya Kubokunun sahibi olub. 

    B qrupuFİNAL
    AZƏRBAYCAN - Türkiyə 5:3
    59 kq - Rövşən Bayramov - Hammet Rustem 3:6 tuşe
    66 kq - Kamran Məmmədov - Atakan Yüksel 2:6
    71 kq - Həsən Əliyev - İ. Sönmez 1*:1
    75 kq - Elvin Mürsəliyev - Emrah Kuş 3:1
    80 kq - Rafiq Hüseynov - Aslan Atem 2:4
    85 kq - İslam Abbasov - Metehan Başar 7:0
    98 kq - Orxan Nuriyev - Cenk İldem 3:1
    130 kq - Sabah Şəriəti - Ali Nail Arslan 2:0
    Rusiya - AZƏRBAYCAN 5:3
    59 kq - Minqiyan Semyonov - Taleh Məmmədov 9:2
    66 kq - Artem Surkov - Nofəl Babayev 8:0
    71 kq - Abuyazid Mantsiqov - Rəsul Çunayev 1:2
    75 kq - Roman Vlasov - Elvin Mürsəliyev 2:1
    80 kq - Adlan Akiev - Rafiq Hüseynov 1:1*
    85 kq - Davit Çakvetadze - İslam Abbasov 1*:1
    98 kq - Maksim Safarian - Orxan Nuriyev 0:3
    130 kq - Sergey Semenov - Sabah Şəriəti 1*:1
    AZƏRBAYCAN - Belarus 5:359 kq - Taleh Məmmədov - Maksim Kajarski 1:2
    66 kq - Nofəl Babayev - Yaraslav Kardaş 8:0
    71 kq - Həsən Əliyev -Pavel Liax 9:0
    75 kq - Elvin Mürsəliyev - Yahor Kasiankou 10:2
    80 kq - Rafiq Hüseynov - Radzik Kuliyeu 2:0
    85 kq - İslam Abbasov - Mikalai Stadub 3:0
    98 kq - Orxan Nuriyev - Yahor Yaskavets 7:8
    130 kq - Sabah Şəriəti - Heorhi Çuhaşvili 0:5
    3-cü yer uğrundaİran-Türkiyə 6:2
    5-ci yer uğrundaAlmaniya-Ukrayna 5:3
    7-ci yer uğrundaQazaxstan-Belarus 6:2
    AZƏRBAYCAN - Ukrayna 5:3
    59 kq - Taleh Məmmədov - Zhora Abovian 9:1
    66 kq - Kamran Məmmədov - Pərviz Nəsibov 2:2*
    71 kq - Rəsul Çunayev - Ruslan İsrafilov 7:0
    75 kq - Elvin Mürsəliyev - Artem Matiash 11:1
    80 kq - Rafiq Hüseynov - Dmitro Pışkov 1:3
    85 kq - İslam Abbasov - Yuriy Şkriuba 3:1
    98 kq - Orxan Nuriyev - Volodimir Vasilyev 1*:1
    130 kq - Oyan Nəzəriani - Mikola Kuçmi 1:2
    Yekun nəticə
    1. Rusiya
    2. AZƏRBAYCAN
    3. İran
    4. Türkiyə
    5. Almaniya
    6. Ukrayna
    7. Qazaxstan
    8. Belarus
    Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

    Xəbər lenti

    Ən azı bir bölmə seçilməlidir

    Bütün xəbərlər


    Orphus sistemi