Bakı. 3 may. REPORT.AZ/ “Report” İnformasiya Agentliyi Bakıda keçiriləcək IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının günlük təqviminin dərcini davam etdirir.
On birinci yarış günündə 10 idman növü üzrə - futbol, boks, suya tullanma, stolüstü tennis, güləş, tennis, voleybol, atletika/paraatletika, basketbol və taekvondo yarışları keçiriləcək.
18 may (cümə axşamı)
Taekvondo
Kişilər
1/16, 1/8, 1/4, yarımfinal və final
Qadınlar
1/16, 1/8, 1/4, yarımfinal və final
Bakı İdman Zalı
Qeyd edək ki, oyunlar saat 09:00 – 22:30 aralığında keçiriləcək.
Basketbol
Seçmə mərhələ
Qadınlar
Türkmənistan - Azərbaycan
Əlcəzair – Mali
Tükmənistan - Əfqanıstan
Azərbaycan - Əlcəzair
Mali – Əfqanıstan
İndoneziya - Türkiyə
Suriya - Fələstin
İndoneziya – Pakistan
Türkiyə - Suriya
Fələstin – Pakistan
Kişilər
İndoneziya - Qətər
Kot dİvuar – Mali
İndoneziya – İordaniya
Qətər - Kot dİvuar
Mali – İordaniya
Türkiyə - Pakistan
Türkmənistan - Səudiyyə Ərəbistanı
Türkiyə - Azərbaycan
Səudiyyə Ərəbistanı – Pakistan
Azərbaycan - Türkmənistan
Basketbol Arenası
Qeyd edək ki, oyunlar saat 09:00 – 20:30 aralığında keçiriləcək.
Atletika/Paraatletika
Kişilər
100 m T11, 400 m sədlərlə qaçış, 800 m qaçış, uzunluğa tullanma, nizə atma, çəkic atma, (təsnifat və final mərhələsi)
Qadınlar
Nizə atma, 400 m sədlərlə qaçış, 200 m qaçış, 5000 m qaçış, hündürlüyə tullanma, uzunluğa tullanma (təsnifat və final mərhələsi)
Bakı Olimpiya Stadionu
Qeyd edək ki, oyunlar saat 09:30 – 20:15 aralığında keçiriləcək.
Voleybol
Seçmə mərhələ
Kişilər
İran - Əlcəzair
Səudiyyə Ərəbistanı - Mərakeş
Bakı Kristal Zalı 1
Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 22:30 aralığında keçiriləcək.
Tennis
Bakı Tennis Akademiyası
Kişilər
Cütlər və fərdi (II mərhələ)
Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 19:00 aralığında keçiriləcək.
yunan-Roma Güləşi
66 kq, 75 kq, 85 kq və 130 kq
Heydər Əliyev adına İdman Arenası
Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 20:00 aralığında keçiriləcək.
Stolüstü tennis
Kişilər
Fərdi (1/4 final)
Qadınlar
Fərdi (1/4 Finallar)
Sərhədçi İdman Kompleksi
Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 20:00 aralığında keçiriləcək.
Suya tullanma
Kişilər
3 m tramplin (təsnifat və final mərhələsi)
Qadınlar
10 m platforma sinxron (təsnifat və final mərhələsi)
Bakı Su İdmanı Mərkəzi
Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 18:30 aralığında keçiriləcək.
Boks
Kişilər
yarım-yüngül, yüngül, ən yüngül, yarım-ağır, yüngül yarım-orta, orta, ağır, super ağır (yarımfinal və final mərhələsi)
Bakı Kristal Zalı 2
Qeyd edək ki, oyunlar saat 16:00 – 20:00 aralığında keçiriləcək.
Futbol
Kişilər
12:30. Yarımfinal
18:30. Yarımfinal
Dalğa Arena