Yuxarı

U-21 gənclər arasında Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vurulub

Azərbaycan birinciliyində fərqlənən gənc cüdoçulara diplom və medallar təqdim olunub

Bakı. 23 fevral. REPORT.AZ/ "Sərhədçi" Olimpiya İdman Mərkəzində U-21 gənclər arasında Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vurulub.

“Report” xəbər verir ki, respublika birinciliyinin ilk günündə oğlanlarda Balabəy Ağayev (55 kq) və Yaşar Nəcəfov (60 kq) qızıl medala sahib olublar.

Qızların yarışında isə Ramilə Əliyeva (44 kq), Şəfəq Həmidova (48 kq), Elvira Əsgərova (52 kq), Ülviyyə Rəhimli (57 kq), Diana Şoronova (63 kq), Məsməxanım Quliyeva (70 kq), Rəvanə Kərimova (78 kq) və Əminə Hüseynova (+78 kq) bütün rəqiblərinə qalib gələrək Azərbaycan çempionu adını qazanıblar.

Azərbaycan birinciliyində fərqlənən gənc cüdoçulara diplom və medallar təqdim olunub. Qaliblərə medalları gənclər və idman nazirinin müavini İsmayıl İsmayılov, Azərbaycan Cüdo Federasiyasının vitse-prezidenti Sadıq Sadıqov, Gənclər və İdman Nazirliyinin İdman şöbəsinin müdiri Fərid Mansurov və Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin rəisi Raqif Abbasov təqdim ediblər.

Qeyd edək ki, Azərbaycan Cüdo Federasiyası, Gənclər və İdman Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışda ümumilikdə 64 klubdan 467 (408 oğlan, 59 qız) gənc cüdoçu mübarizə aparır.

Oğlanlar
55 kq 60 kq
1. 2. 3.

3.

Balabəy Ağayev Rövşən Əliyev Raşqan Baxşəliyev

Nazir Talıbov

Nefçi Qəbələ Bakı Qəbələ Bakı

Judo Club 2012

1. 2. 3.

3.

Yaşar Nəcəfov Ruslan Paşayev Əhməd Yusifov

Əmrah Səlimli

Ruslan 93 DİN İC Neftçi

DİN İC

Qızlar
44 kq 48 kq
1. 2. 3.

3.

Ramilə Əliyeva Aygün Hacıyeva Şahnaz Əsgərova

İlahə İbrahimova

Atilla Qəbələ UGİSM-2 Sumqayıt

İOEUGİM 13

1. 2. 3.

3.

Şəfəq Həmidova Fatimə Məmmədli Gülnar Paşayeva

Aytac Quluzadə

Atilla 2 RİOEUGİM UGİSM-1 Sumqayıt

Neftçi

52 kq 57 kq
1. 2. 3.

3.

Elvira Əsgərova Xumar Əsədova İlahə Əhlimanova

Əfsanə Daanova

Judo Club 2012 Tehsil RİM Gəncə Neftçi

UGİSM-1 Sumqayıt

1. 2. 3.

3.

Ülviyyə Rəhimli Nərgiz Hacıyeva Əsmər Məmmədova

Günel Bəkirzadə

1 RİOEUGİM Judo Club 2012 UGİSM-1 Sumqayıt

Atilla

63 kq 70 kq
1. 2. 3.

3.

Diana Şoronova Fidan Hüseynova Bəsti Səfərova

Fidan Tanrıverdiyeva

Judo Club 2012 Neftçi Siyezen Neftçi

UGİSM-2 Sumqayıt

1. 2. Məsməxanım Quliyeva Sevinc Allahverdiyeva Elxan İ.K Ağdam
78 kq +78 kq
1. 2. 3. Rəvanə Kərimova Aytəkin Paşazadə Əfsanə Soltanova UGİM 10 Zərdab Şamaxı 1. 2. 3. Əminə Hüseynova Sara Cəfərova Nərmin Abdullayeva Ruslan 93 Şamaxı Judo Club 2012
Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

Bu bölməyə aid digər xəbərlər

Digər xəbərlər>

Xəbər lenti

Son xəbərlər



Orphus sistemi