Yuxarı

İslamiada: VI yarış günündə 12 idman növü üzrə yarışlar keçiriləcək

Altıncı yarış günündə həndbol, voleybol, tennis, boks, bədii gimnastika və s. üzrə yarışlar keçiriləcək

Bakı. 28 aprel. REPORT.AZ/ “Report” İnformasiya Agentliyi Bakıda keçiriləcək IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının günlük təqviminin dərcini davam etdirir.

Altıncı yarış günündə həndbol, voleybol, tennis, boks, bədii gimnastika və idman gimnastikası, üzgüçülük, su polosu, cüdo, karate, ağırlıqqaldırma və atıcılıq üzrə yarışlar keçiriləcək.

14 may (bazar)

İdman Gimnastikası

Kişilər

Turnik, dəstəli at, dayaqla tullanma (təsnifat mərhələsi)

Qadınlar

Gimnastika tiri və sərbəst hərəkətlər (təsnifat mərhələsi)

Milli Gimnastika Arenası

Qeyd edək ki, oyunlar 09:00 – 12:30 aralığında keçiriləcək.

Atıcılıq

Kişilər

Səngər stendi, qarışıq komanda halında 10m pnevmatik tüfəng, 25m tapança ilə sürətli atəş (təsnifat mərhələsi və final mərhələsi)

Qadınlar

25m tapança ilə atəş (final mərhələsi)

Bakı Atıcılıq Mərkəzi Biletlər

Qeyd edək ki, oyunlar 09:00 – 19:15 aralığında keçiriləcək.

Üzgüçülük

Kişilər

200m sərbəst, 200m brass, 100m arxa üstə, 200m fərdi kompleks (təsnifat, yarımfinal və final mərhələsi, )

Qadınlar

50m batterflyay (delfin), 100m sərbəst, 4 ✕ 200m sərbəst estafet (təsnifat mərhələsi)

Bakı Su İdmanı Mərkəzi

Qeyd edək ki, oyunlar 10:00 – 19:45 aralığında keçiriləcək.

Cüdo

Kişilər

1/16, 1/8, 1/4, yarımfinal və final mərhələsi

Qadınlar

1/16, 1/8, 1/4, yarımfinal və final mərhələsi

Paracüdo

1/16, 1/8, 1/4 final mərhələsi

Heydər Əliyev adına İdman Arenası

Qeyd edək ki, oyunlar 10:00 – 21:00 aralığında keçiriləcək.

Tennis

Kişilər

Komanda yarışı

Qadınlar

Komanda yarışı

Bakı Tennis Akademiyası Biletlər

Qeyd edək ki, oyunlar 10:00 – 19:00 aralığında keçiriləcək.

Voleybol

Kişilər

Seçmə mərhələ

Mərakeş - Əlcəzair

İran - Qətər

Bakı Kristal Zalı 1

Qeyd edək ki, oyunlar 10:00 – 15:00 aralığında keçiriləcək.

Qadınlar

Seçmə mərhələ

Tacikistan – Kamerun

Azərbaycan - Türkiyə

Bakı Kristal Zalı 1

Qeyd edək ki, oyunlar 19:00 – 00:00 aralığında keçiriləcək.

Karate

Kişilər

Kata və kumite (3-cq təsnifat, təsəlliverici, 1/4 final, yarımfinal, final)

Qadınlar

Kata və kumite (3-cq təsnifat, təsəlliverici, 1/4 final, yarımfinal)

Bakı İdman Zalı

Qeyd edək ki, oyunlar 10:00 – 21:00 aralığında keçiriləcək.

Həndbol

Kişilər

Bürünc medal uğrunda oyun, final

Qadınlar

Bürünc medal uğrunda oyun, final

Sərhədçi İdman Kompleksi

Qeyd edək ki, oyunlar 11:15 – 20:30 aralığında keçiriləcək.

Boks

Kişilər

1/16 və 1/8 final

Bakı Kristal Zalı 2

Qeyd edək ki, oyunlar 12:00 – 21:00 aralığında keçiriləcək.

Ağırlıqqaldırma

Kişilər

Qrup yarışları

Qadınlar

Qrup yarışları

Ağır Atletika Arenası

Qeyd edək ki, oyunlar 12:00 – 18:00 aralığında keçiriləcək.

Su polosu

Kişilər

Dairəvi sistem üzrə oyunlar

Səudiyyə Ərəbistanı – İran

İndoneziya - Azərbaycan

Voterpol Arenası

Qeyd edək ki, oyunlar 16:30 – 19:00 aralığında keçiriləcək.

Bədii gimnastika

Qadınlar

Top, halqa, gürzələr, lent (final mərhələsi)

Milli Gimnastika Arenası

Qeyd edək ki, oyunlar 18:30 – 21:15 aralığında keçiriləcək.

Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

Xəbər lenti

Son xəbərlər



Orphus sistemi