Yuxarı
    Bağlamaq

    İslamiada: XI yarış günündə Azərbaycan və Türkiyə yığmaları qarşılaşacaq

    On birinci gündə 10 idman növü üzrə yarışlar keçiriləcək

    Bakı. 3 may. REPORT.AZ/ “Report” İnformasiya Agentliyi Bakıda keçiriləcək IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının günlük təqviminin dərcini davam etdirir.

    On birinci yarış günündə 10 idman növü üzrə - futbol, boks, suya tullanma, stolüstü tennis, güləş, tennis, voleybol, atletika/paraatletika, basketbol və taekvondo yarışları keçiriləcək.

    18 may (cümə axşamı)

    Taekvondo

    Kişilər

    1/16, 1/8, 1/4, yarımfinal və final

    Qadınlar

    1/16, 1/8, 1/4, yarımfinal və final

    Bakı İdman Zalı

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 09:00 – 22:30 aralığında keçiriləcək.

    Basketbol

    Seçmə mərhələ

    Qadınlar

    Türkmənistan - Azərbaycan

    Əlcəzair – Mali

    Tükmənistan - Əfqanıstan

    Azərbaycan - Əlcəzair

    Mali – Əfqanıstan

    İndoneziya - Türkiyə

    Suriya - Fələstin

    İndoneziya – Pakistan

    Türkiyə - Suriya

    Fələstin – Pakistan

    Kişilər

    İndoneziya - Qətər

    Kot dİvuar – Mali

    İndoneziya – İordaniya

    Qətər - Kot dİvuar

    Mali – İordaniya

    Türkiyə - Pakistan

    Türkmənistan - Səudiyyə Ərəbistanı

    Türkiyə - Azərbaycan

    Səudiyyə Ərəbistanı – Pakistan

    Azərbaycan - Türkmənistan

    Basketbol Arenası

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 09:00 – 20:30 aralığında keçiriləcək.

    Atletika/Paraatletika

    Kişilər

    100 m T11, 400 m sədlərlə qaçış, 800 m qaçış, uzunluğa tullanma, nizə atma, çəkic atma, (təsnifat və final mərhələsi)

    Qadınlar

    Nizə atma, 400 m sədlərlə qaçış, 200 m qaçış, 5000 m qaçış, hündürlüyə tullanma, uzunluğa tullanma (təsnifat və final mərhələsi)

    Bakı Olimpiya Stadionu

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 09:30 – 20:15 aralığında keçiriləcək.

    Voleybol

    Seçmə mərhələ

    Kişilər

    İran - Əlcəzair

    Səudiyyə Ərəbistanı - Mərakeş

    Bakı Kristal Zalı 1

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 22:30 aralığında keçiriləcək.

    Tennis

    Bakı Tennis Akademiyası

    Kişilər

    Cütlər və fərdi (II mərhələ)

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 19:00 aralığında keçiriləcək.

    yunan-Roma Güləşi

    66 kq, 75 kq, 85 kq və 130 kq

    Heydər Əliyev adına İdman Arenası

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 20:00 aralığında keçiriləcək.

    Stolüstü tennis

    Kişilər

    Fərdi (1/4 final)

    Qadınlar

    Fərdi (1/4 Finallar)

    Sərhədçi İdman Kompleksi

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 20:00 aralığında keçiriləcək.

    Suya tullanma

    Kişilər

    3 m tramplin (təsnifat və final mərhələsi)

    Qadınlar

    10 m platforma sinxron (təsnifat və final mərhələsi)

    Bakı Su İdmanı Mərkəzi

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 18:30 aralığında keçiriləcək.

    Boks

    Kişilər

    yarım-yüngül, yüngül, ən yüngül, yarım-ağır, yüngül yarım-orta, orta, ağır, super ağır (yarımfinal və final mərhələsi)

    Bakı Kristal Zalı 2

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 16:00 – 20:00 aralığında keçiriləcək.

    Futbol

    Kişilər

    12:30. Yarımfinal

    18:30. Yarımfinal

    Dalğa Arena

    Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

    Xəbər lenti

    Ən azı bir bölmə seçilməlidir

    Bütün xəbərlər


    Orphus sistemi