Yuxarı
    Bağlamaq

    İslamiada: VIII yarış günündə Azərbaycan və Fələstin yığmaları üz-üzə gələcək

    Səkkizinci yarış günündə idmanın 9 növü üzrə yarışlar keçiriləcək

    Bakı. 29 aprel. REPORT.AZ/ “Report” İnformasiya Agentliyi Bakıda keçiriləcək IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının günlük təqviminin dərcini davam etdirir.

    Səkkizinci yarış günündə idmanın 9 növü üzrə – taekvondo, atıcılıq, atletika/paraatletika, voleybol, tennis, üzgüçülük, ağırlıqqaldırma, boks və su polosu yarışları keçiriləcək.

    16 may (çərşənbə axşamı)

    Taekvondo

    Kişilər

    1/16, 1/8, 1/4, yarımfinal və final

    Qadınlar

    1/16, 1/8, 1/4, yarımfinal və final

    Bakı İdman Zalı

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 09:00 – 22:30 aralığında keçiriləcək.

    Atıcılıq

    Kişilər

    50 m 3 vəziyyətdə tüfəng ilə atəş, dairəvi stend və 10 m pnevmatik tapancası ilə atəş (təsnifat və final mərhələsi)

    Qadınlar

    10 m pnevmatik tapançası ilə atəş (təsnifat və final mərhələsi)

    Bakı Atıcılıq Mərkəzi

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 09:00 – 18:30 aralığında keçiriləcək.

    Atletika/Paraatletika

    Kişilər

    Nüvə itələmə F56, nüvə itələmə F57, lövhə atma, üç təkanla tullanma, 100 m qaçış, 110 m sədlərlə qaçış, 400 m qaçış, 5000 m qaçış (təsnifat, yarımfianl və final mərhələləri)

    Qadınlar

    100 m sədlərlə qaçış, 100 m T12, çəkic atma, 3000 m maneələrlə qaçış, 800 m qaçış (təsnifat, yarımfianl və final mərhələləri)

    Bakı Olimpiya Stadionu

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 09:30 – 20:15 aralığında keçiriləcək.

    Voleybol

    Kişilər

    Seçmə mərhələ

    10:00. İran - Mərakeş

    21:00 Fələstin - Azərbaycan

    Qadınlar

    Seçmə mərhələ

    19:00 Qırğızıstan - Tacikistan

    Bakı Kristal Zalı 1

    Tennis

    Kişilər

    Cütlər və fərdi (1-ci mərhələ)

    Bakı Tennis Akademiyası

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 19:00 aralığında keçiriləcək.

    Üzgüçülük

    Kişilər

    50 m arxa üstə, 200 m batterflyay (delfin), 100 m sərbəst (təsnifat və final mərhələsi)

    Qadınlar

    50 m arxa üstə, 200 m sərbəst, 100 m batterflyay (delfin), 400 m fərdi kompleks, 400 m fərdi kompleks, 4 ✕ 100m sərbəst estafet (təsnifat və final mərhələsi)

    Bakı Su İdmanı Mərkəzi

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 20:00 aralığında keçiriləcək.

    Ağırlıqqaldırma

    Kişilər

    77 kq və 85 kq

    Qadınlar

    +90 kq

    Ağır Atletika Arenası

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 12:00 – 18:00 aralığında keçiriləcək.

    Boks

    Kişilər

    1/4 final

    Bakı Kristal Zalı 2

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 12:00 – 21:00 aralığında keçiriləcək.

    Su polosu

    Kişilər

    Dairəvi sistem

    İndoneziya – İran

    Türkiyə - Səudiyyə Ərəbistanı

    Voterpol Arenası

    Qeyd edək ki, oyunlar saat 16:30 – 19:00 aralığında keçiriləcək.

    Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

    Xəbər lenti

    Ən azı bir bölmə seçilməlidir

    Bütün xəbərlər


    Orphus sistemi