Yuxarı
    Bağlamaq

    "Qəbələ", "Zirə" və "İnter"in Avropa Liqasının III təsnifat mərhələsindəki rəqibi müəyyənləşib - YENİLƏNİB-2

    Qalatasaray Bakıya gələ bilər

    Bakı. 14 iyul. REPORT.AZ/ Azərbaycan klublarının Avropa Liqasının III təsnifat mərhələsindəki rəqibləri müəyyənləşib. 

    "Report"un məlumatına görə, "Qəbələ" Polşanın "Yagelloniya" klubunu üstələsə, Yunanıstan "Panatinaikos"u ilə qarşılaşacaq. 

    "Zirə" Rumıniya "Astra"sını üstələsə, Ukrayna "Aleksandriya"sı ilə üz-üzə gələcək. "İnter" isə Lüksemburq "Fola Eş"ini keçsə, "Ostersun" (İsveç) - "Qalatasaray" (Türkiyə) cütünün qalibi ilə görüşəcək.

    Püşkatmanın nəticələri:

    PSV (Hollandiya) - “Osiyek” (Xorvatiya) / “Lütsern” (İsveçrə) cütünün qalibi

    “Norçepinq” (İsveç) / “Trakay” (Litva) - “Şkendiya” (Makedoniya) / HİK (Finlandiya) 

    "Krasnodar" (Rusiya) - “Slovan” (Slovakiya) / “Lünqbü” (Danimarka)

    “Şturm” (Avstriya) / “Mladost” (Monteneqro) - "Fənərbağça" (Türkiyə)

    "Panatinaikos" (Yunanıstan) - "Qəbələ" (Azərbaycan) / "Yagelloniya" (Polşa) 

    “Zenit” (Rusiya) - “Trençin” (Slovakiya) / “Bney Yehuda” (İsrail) 

    “Universtatya” (Krayova, Rumıniya) - "Milan" (İtaliya)

    “Everton” (İngiltərə) - “Rujomberok” (Slovakiya) / “Brann” (Norveç) 

    “Şemrok Rovers” (İrlandiya) / “Mlada Boleslav” (Çexiya) - “Kayrat” (Qazaxıstan) / “Skenderbeu” (Albaniya)

    "Ostersun" (İsveç) / "Qalatasaray" (Türkiyə) - “İnter” (Azərbaycan) / “Fola Eş” (Lüksemburq) 

    “Gent” (Belçika) - “Altax” (Avstriya) / “Dinamo” (Brest, Belarus)

    “Austriya” (Avstriya) - “Proqres” (Lüksemburq) / AEL (Kipr) 

    "Bordo" (Fransa) - “Nımme Kalyu” (Estoniya) / “Videoton” (Macarıstan) 

    “Astra” (Rumıniya) / “Zirə” (Azərbaycan) - "Aleksandriya" (Ukrayna)

    “Marsel” (Fransa) - “Ostende” (Belçika)

    “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - “Vaduts” (Lixtenşteyn) / “Odd” (Norveç) 

    "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) / "Reykyavik" (İslandiya) - “Panionios” (Yunanıstan) / “Qoritsa” (Sloveniya) 

    “Frayburq” (Almaniya) - “Valyur” (İslandiya) / “Domjale” (Sloveniya) 

    “Dinamo” (Buxarest, Rumıniya) - “Atletik” (İspaniya)

    “Valletta” (Malta) / “Utrext” (Hollandiya) - "Hoqesund" (Norveç) / "Lex" (Poznan, Polşa)

    "Aberdin" (Şotlandiya) / "Şiroki Briyeq" (Bosniya və Herseqovina) - “Apollon” (Kipr) / “Zarya” (Moldova) 

    “Kork Siti” (İrlandiya) / AEK (Kipr) - “Rabotniçki” (Makedoniya) / “Dinamo” (Minsk, Belarus) 

    “Arka” (Polşa) - “Ferensvaroş” (Macarıstan) / “Midtyulland” (Danimarka) 

    “Brondbü” (Danimarka) / “Vaasa” (Finlandiya) - "Hayduk" (Split, Xorvatiya) / "Levski" (Sofiya, Bolqarıstan)

    "Beytar (Yerusəlim, İsrail) / "Botev" (Plovdiv, Bolqarıstan) - “Maritimu” (Portuqaliya)

    “Liepaya” (Latviya) / “Suduva” (Litva) - “Syon” (İsveçrə)

    “Olimpik” (Ukrayna) - PAOK (Yunanıstan)

    “İrtış” (Qazaxıstan) / “Srvena Zvezda” (Serbiya) - “Sparta” (Çexiya)

    “Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) / AİK (İsveç) - “Braqa” (Portuqaliya)

    İlk oyunlar iyulun 27-də, cavab görüşləri avqustun 3-də keçiriləcək. 


    *** 13:11

    Azərbaycan klublarının futbol üzrə Avropa Liqasının III təsnifat mərhələsinin püşkatma mərasimindəki mümkün rəqiblərinin sayı azaldılıb. 

    "Report"un məlumatına görə, "Zirə" - "Astra" (Rumıniya) cütü səpələnmişlər, "İnter" - "Fola Eş" (Lüksemburq) və "Qəbələ" - "Yagelloniya" (Polşa) cütləri əpələnməmişlər səbətində yer alıb. 

    "Qəbələ" Polşa "Yagelloniya"sını keçsə, PSV (Hollandiya), "Fənərbağça" (Türkiyə), "Krasnodar" (Rusiya), "Şkendiya" (Makedoniya) / HİK (Finlandiya) cütünün qalibi (ilk oyunda "Şkendiya" evdə 3:1 hesablı qələbə qazanıb), "Panatinaikos" (Yunanıstan) ilə qarşılaşacaq.  

    "İnter" Lüksemburq "Fola "Eş"ini üstələsə, bu komandalardan biri ilə qarşıılaşacaq:

    1. "Ostersun" (İsveç) / "Qalatasaray" (Türkiyə) cütünün qalibi (İlk oyun - 2:0)

    2. "Milan" (İtaliya)

    3. "Bordo" (Fransa)

    4. "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) / "Reykyavik" (İslandiya) cütünün qalibi (İlk oyun - 3:1)

    5. "Hayduk" (Split, Xorvatiya) / "Levski" (Sofiya, Bolqarıstan) (İlk oyun - 1:0)

    6. "Hoqesund" (Norveç) / "Lex" (Poznan, Polşa) cütünün qalibi (İlk oyun - 3:2)

    "Zirə" Rumıniya "Astra"sını üstələsə, bu komandalardan biri ilə qarşılaşacaq:

    1. "İrtış" (Pavlodar, Qazaxıstan) / "Srvena Zvezda" (Serbiya) cütünün qalibi (İlk oyun - 1:1)

    2. "Aleksandriya" (Ukrayna)

    3. "Altax" (Avstriya) - "Dinamo" (Brest, Belarus) (İlk oyun - 1:1)

    4. "Aberdin" (Şotlandiya) / "Şiroki Briyeq" (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi (İlk oyun - 1:1) 

    4. "Rujomberok" (Slovakiya) / "Brann" (Norveç) cütünün qalibi (İlk oyun - 0:1)

    5. "Beytar (Yerusəlim, İsrail) / "Botev" (Plovdiv, Bolqarıstan) (İlk oyun - 1:1)

    Qeyd edək ki, püşkatma mərasimi Bakı vaxtı ilə saat 15:00-da başlanacaq. 


    *** 06:55

    Bu gün Avropa Liqasının III təsnifat mərhələsinin püşkatma mərasimi keçiriləcək. “Report”un məlumatına görə, İsveçrənin Nyon şəhərində Bakı vaxtı ilə saat 15:00-da başlayacaq tədbirdə Azərbaycan təmsilçiləri - “Qəbələ”, “İnter” və “Zirə”nin də mümkünü rəqibələri bəlli olacaq.

    Püşkatmaya II təsnifat mərhələsinin 33 cütü və mübarizəyə yeni qoşulacaq 25 klub qatılacaq. Komandalar UEFA reytinqinə əsasən səpələnmişlərə və səpələnməmişlərə bölünüblər.

    “Qəbələ” – “Yagelloniya” və “İnter” – “Fola Eş” cütləri səpələnməmişlər sırasındadırlar. Bu isə Azərbaycan klublarının mərhələ keçəcəkləri təqdirdə daha güclü rəqiblərlə üzləşəcəkləri anlamına gəlir. Əvəzində, “Zirə” rəqibi “Astra”nın yüksək əmsalına görə səpələnmişlərdəndir.

    “Qəbələ” və “İnter”in mümkün rəqibləri sırasında “Zenit”, “Fənərbağça”, “Milan”, “Marsel”, “Everton” kimi kollektivlər var.

    Avropa Liqası

    III təsnifat mərhələsi

    Səpələnmişlər

    “Zenit” (Rusiya)

    “Atletik” (İspaniya)

    “Ostersun” (İsveç) - “Qalatasaray” (Türkiyə) cütünün qalibi

    “Fənərbağça” (Türkiyə)

    “Sparta” (Çexiya)

    “Milan” (İtaliya)

    PSV (Hollandiya)

    “Braqa” (Portuqaliya)

    “Gent” (Belçika)

    PAOK (Yunanıstan)

    “Krasnodar” (Rusiya)

    “Bordo” (Fransa)

    “Everton” (İngiltərə)

    “Marsel” (Fransa)

    “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)

    “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Reykyavik” (İslandiya) cütünün qalibi

    “Frayburq” (Almaniya)

    “Astra” (Rumıniya) - “Zirə” (Azərbaycan) cütünün qalibi

    “Austriya” (Avstriya)

    “Ferensvaroş” (Macarıstan) - “Midtyulland” (Danimarka) cütünün qalibi

    “Panatinaikos” (Yunanıstan)

    “Maritimu” (Portuqaliya)

    “Syon” (İsveçrə)

    “Hayduk” (Xorvatiya) - “Levski” (Bolqarıstan) cütünün qalibi

    “Rabotniçki” (Makedoniya) - “Dinamo” (Minsk, Belarus) cütünün qalibi

    “Hoqesund” (Norveç) - “Lex” (Polşa) cütünün qalibi

    “Apollon” (Kipr) - “Zarya” (Moldova) cütünün qalibi

    “Şkendiya” (Makedoniya) - HİK (Finlandiya) cütünün qalibi

    “Şemrok Rovers” (İrlandiya) - “Mlada Boleslav” (Çexiya) cütünün qalibi

    Səpələnməmişlər

    “Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) - AİK (İsveç) cütünün qalibi

    “Aleksandriya” (Ukrayna)

    “Osiyek” (Xorvatiya) - “Lütsern” (İsveçrə) cütünün qalibi

    “Brondbü” (Danimarka) - “Vaasa” (Finlandiya) cütünün qalibi

    “Nımme Kalyu” (Estoniya) - “Videoton” (Macarıstan) cütünün qalibi

    “Olimpik” (Ukrayna)

    “Ostende” (Belçika)

    “Proqres” (Lüksemburq) - AEL (Kipr) cütünün qalibi

    “Qəbələ” (Azərbaycan) - “Yagelloniya” (Polşa) cütünün qalibi

    “Slovan” (Slovakiya) - “Lünqbü” (Danimarka) cütünün qalibi

    “İrtış” (Qazaxıstan) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) cütünün qalibi

    “Trençin” (Slovakiya) - “Bney Yehuda” (İsrail) cütünün qalibi

    “Kayrat” (Qazaxıstan) - “Skenderbeu” (Albaniya) cütünün qalibi

    “Aberdin” (Şotlandiya) - “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi

    “Valletta” (Malta) - “Utrext” (Hollandiya) cütünün qalibi

    “Altax” (Avstriya) - “Dinamo” (Brest, Belarus) cütünün qalibi

    “Şturm” (Avstriya) - “Mladost” (Monteneqro) cütünün qalibi

    “Dinamo” (Buxarest, Rumıniya)

    “Kork Siti” (İrlandiya) - AEK (Kipr) cütünün qalibi

    “İnter” (Azərbaycan) - “Fola Eş” (Lüksemburq) cütünün qalibi

    “Beytar” (İsrail) - “Botev” (Bolqarıstan) cütünün qalibi

    “Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Odd” (Norveç) cütünün qalibi

    “Panionios” (Yunanıstan) - “Qoritsa” (Sloveniya) cütünün qalibi

    “Norçepinq” (İsveç) - “Trakay” (Litva) cütünün qalibi

    “Universtatya” (Krayova, Rumıniya)

    “Valyur” (İslandiya) - “Domjale” (Sloveniya) cütünün qalibi

    “Arka” (Polşa)

    “Rujomberok” (Slovakiya) - “Brann” (Norveç) cütünün qalibi

    “Liepaya” (Latviya) - “Suduva” (Litva) cütünün qalibi

    Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

    Xəbər lenti

    Ən azı bir bölmə seçilməlidir

    Bütün xəbərlər


    Orphus sistemi