Yuxarı
    Bağlamaq

    Bu gün ​Avropa Liqasında qrup mərhələsinə start verilir

    Türkiyənin Fənərbağça klubu evdə, Beşiktaş səfərdə oynayacaq

    Bakı. 17 sentyabr. REPORT.AZ/ Bu gün futbol üzrə Avropa Liqasının qrup mərhələsində mübarizəyə start veriləcək. "Report"un məlumatına görə, mövsümün ilk turunda 12 qrupda 24 qarşılaşma baş tutacaq.

    Türkiyənin "Fənərbağça" klubu doğma azarkeşlər önündə Norveç "Molde"sini qəbul edəcək. "Beşiktaş" isə Albaniyada "Skenderbeu" ilə üz-üzə gələcək.

    Azərbaycan təmsilçilərindən "Qəbələ"nin yer aldığı C qrupunda Almaniyanın "Borussiya" (Dortmund) komandası Rusiya "Krasnodar"ını qəbul edəcək. "Qarabağ"ın mübarizə apardığı L qrupunda Belçika "Anderlext"i Fransa "Monako"sunu sınağa çəkəcək. 

    Qrup mərhələsinə gedən yolda Bakı "İnter"ini məğlub edərək turnirdən kənarlaşdıran İspaniya "Atletik"i isə Almaniya "Auqsburq"unu qəbul edəcək.

    17 sentyabr.

    Avropa Liqası, qrup mərhələsi, I tur

    A qrupu

    22:00. "Fənərbağça" (Türkiyə) - "Molde" (Norveç)

    22:00. "Ayaks" (Hollandiya) - "Seltik" (Şotlandiya)

    B qrupu

    22:00. "Bordo" (Fransa) - "Liverpul" (İngiltərə)

    22:00. "Syon" (İsveçrə) - "Rubin" (Rusiya)

    C qrupu

    22:00. "Qəbələ" (Azərbaycan) - PAOK (Yunanıstan)

    22:00. "Borussiya" (Dortmund, Almaniya) - "Krasnodar" (Rusiya)

    D qrupu

    22:00. "Midtyülland" (Danimarka) - "Legiya" (Polşa)

    22:00. "Napoli" (İtaliya) - "Brügge" (Belçika)

    E qrupu

    22:00. "Rapid" (Avstriya) - "Vilyarreal" (İspaniya)

    22:00. "Viktoriya" (Çexiya) - "Dinamo" (Minsk, Belarus)

    F qrupu

    22:00. "Slovan" (Çexiya) - "Braqa" (Portuqaliya)

    22:00. "Qroningen" (Hollandiya) - "Marsel" (Fransa)

    G qrupu

    00:05. "Dnepr" (Ukrayna) - "Latsio" (İtaliya)

    00:05. "Sent-Etyen" (Fransa) - "Rusenborq" (Norveç)

    H qrupu

    00:05. "Sportinq" (Portuqaliya) - "Lokomotiv" (Rusiya)

    00:05. "Skenderbeu" (Albaniya) - "Beşiktaş" (Türkiyə)

    İ qrupu

    00:05. "Fiorentina" (İtaliya) - "Bazel" (İsveçrə")

    00:05. "Lex" (Polşa) - "Belenensiş" (Portuqaliya)

    J qrupu

    00:05. "Anderlext" (Belçika) - "Monakо" (Fransa)

    00:05. "Tottenhem" (İngiltərə) - "Qarabağ" (Azərbaycan)

    K qrupu

    00:05. APOEL (Kipr) - "Şalke 04" (Almaniya)

    00:05. "Asteras" (Yunanıstan) - "Sparta" (Çexiya)

    L qrupu

    00:05. "Partizan" (Serbiya) - AZ (Hollandiya)

    00:05. "Atletik" (İspaniya) - "Auqsburq" (Almaniya)

    Qeyd edək ki, qrup mərhələsində növbəti turun oyunları oktyabrın 1-də keçiriləcək.

    Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

    Xəbər lenti

    Ən azı bir bölmə seçilməlidir

    Bütün xəbərlər


    Orphus sistemi