İslamiada: XI yarış günündə Azərbaycan və Türkiyə yığmaları qarşılaşacaq

İslamiada: XI yarış günündə Azərbaycan və Türkiyə yığmaları qarşılaşacaq On birinci gündə 10 idman növü üzrə yarışlar keçiriləcək
Fərdi
179
3 May , 2017 19:05
İslamiada: XI yarış günündə Azərbaycan və Türkiyə yığmaları qarşılaşacaq

Bakı. 3 may. REPORT.AZ/ “Report” İnformasiya Agentliyi Bakıda keçiriləcək IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının günlük təqviminin dərcini davam etdirir.

On birinci yarış günündə 10 idman növü üzrə - futbol, boks, suya tullanma, stolüstü tennis, güləş, tennis, voleybol, atletika/paraatletika, basketbol və taekvondo yarışları keçiriləcək.

18 may (cümə axşamı)

Taekvondo

Kişilər

1/16, 1/8, 1/4, yarımfinal və final

Qadınlar

1/16, 1/8, 1/4, yarımfinal və final

Bakı İdman Zalı

Qeyd edək ki, oyunlar saat 09:00 – 22:30 aralığında keçiriləcək.

Basketbol

Seçmə mərhələ

Qadınlar

Türkmənistan - Azərbaycan

Əlcəzair – Mali

Tükmənistan - Əfqanıstan

Azərbaycan - Əlcəzair

Mali – Əfqanıstan

İndoneziya - Türkiyə

Suriya - Fələstin

İndoneziya – Pakistan

Türkiyə - Suriya

Fələstin – Pakistan

Kişilər

İndoneziya - Qətər

Kot dİvuar – Mali

İndoneziya – İordaniya

Qətər - Kot dİvuar

Mali – İordaniya

Türkiyə - Pakistan

Türkmənistan - Səudiyyə Ərəbistanı

Türkiyə - Azərbaycan

Səudiyyə Ərəbistanı – Pakistan

Azərbaycan - Türkmənistan

Basketbol Arenası

Qeyd edək ki, oyunlar saat 09:00 – 20:30 aralığında keçiriləcək.

Atletika/Paraatletika

Kişilər

100 m T11, 400 m sədlərlə qaçış, 800 m qaçış, uzunluğa tullanma, nizə atma, çəkic atma, (təsnifat və final mərhələsi)

Qadınlar

Nizə atma, 400 m sədlərlə qaçış, 200 m qaçış, 5000 m qaçış, hündürlüyə tullanma, uzunluğa tullanma (təsnifat və final mərhələsi)

Bakı Olimpiya Stadionu

Qeyd edək ki, oyunlar saat 09:30 – 20:15 aralığında keçiriləcək.

Voleybol

Seçmə mərhələ

Kişilər

İran - Əlcəzair

Səudiyyə Ərəbistanı - Mərakeş

Bakı Kristal Zalı 1

Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 22:30 aralığında keçiriləcək.

Tennis

Bakı Tennis Akademiyası

Kişilər

Cütlər və fərdi (II mərhələ)

Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 19:00 aralığında keçiriləcək.

yunan-Roma Güləşi

66 kq, 75 kq, 85 kq və 130 kq

Heydər Əliyev adına İdman Arenası

Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 20:00 aralığında keçiriləcək.

Stolüstü tennis

Kişilər

Fərdi (1/4 final)

Qadınlar

Fərdi (1/4 Finallar)

Sərhədçi İdman Kompleksi

Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 20:00 aralığında keçiriləcək.

Suya tullanma

Kişilər

3 m tramplin (təsnifat və final mərhələsi)

Qadınlar

10 m platforma sinxron (təsnifat və final mərhələsi)

Bakı Su İdmanı Mərkəzi

Qeyd edək ki, oyunlar saat 10:00 – 18:30 aralığında keçiriləcək.

Boks

Kişilər

yarım-yüngül, yüngül, ən yüngül, yarım-ağır, yüngül yarım-orta, orta, ağır, super ağır (yarımfinal və final mərhələsi)

Bakı Kristal Zalı 2

Qeyd edək ki, oyunlar saat 16:00 – 20:00 aralığında keçiriləcək.

Futbol

Kişilər

12:30. Yarımfinal

18:30. Yarımfinal

Dalğa Arena

Son xəbərlər

Orphus sistemi