Azerbaijani FM receives outgoing ambassador of Jordan
Azerbaijani FM receives outgoing ambassador of Jordan Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Ambassador of the Hashemite Kingdom of Jordan to the Republic of Azerbaijan, Sami Abdullah Gosheh upon the termination of his diplomatic duties, Repo
August 3, 2023 11:49
Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Ambassador of the Hashemite Kingdom of Jordan to the Republic of Azerbaijan, Sami Abdullah Gosheh, upon the termination of his diplomatic mission, Report informs.
The sides discussed issues on the agenda of bilateral, including multilateral cooperation between the two countries, and prospects for the development of relations.
Bayramov thanked Ambassador Sami Abdullah Gosheh for his efforts in the development of relations between Azerbaijan and Jordan and wished him success in his future activities.