Yuxarı

Bu il məktəb məzunlarının 129-u qızıl, 29-u gümüş medalla təltif olunub - SİYAHI

Bununla bağlı təhsil naziri Mikayıl Cabbarov əmr imzalayıb

Bakı. 9 avqust. REPORT.AZ/ Bu il Azərbaycanın ümumtəhsil məktəblərini bitirmiş məzunlardan 129-u qızıl, 29-u isə gümüş medalla təltif olunub.

“Report”un məlumatına görə, bununla bağlı təhsil naziri Mikayıl Cabbarov əmr imzalayıb.

Əmr Nazirlər Kabinetinin 14 yanvar 2010-cu il tarixli 8 nömrəli qərarı ilə təsdiq olunmuş “Ümumi təhsili xüsusi nailiyyətlərlə başa vuran məzunların qızıl və ya gümüş medalla təltif olunma Qaydası”nı, Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən 2015-2016-cı dərs ilində keçirilən tam orta təhsil səviyyəsi üzrə yekun attestasiyanın nəticələrini nəzərə alaraq və “Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi haqqında Əsasnamə”nin 13.5-ci bəndini rəhbər tutaraq verilib.

Əmrə əsasən, qızıl və gümüş medala layiq görülən təhsilalanların adları oxuduqları məktəbin “Şərəf kitabı”na yazılacaq.

Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları qızıl medalla təltif olunublar:

  1. Əliyev Toğrul Mahmud oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb
  2. Zeynalova Qəndab Mikayıl qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 17 nömrəli tam orta məktəb
  3. Ağayeva Nərmin Raiq qızı – Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
  4. Qurbanova Səma Yusif qızı – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Oğlanqala kənd tam orta məktəbi
  5. Bədəlov İsa İlham oğlu – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Kosacan kənd tam orta məktəbi
  6. Qurbanova Nurşən Etibar qızı – Naxçıvan MR, Babək rayonu Güznüt kənd tam orta məktəbi
  7. Qulubəyli Əmrah Pərviz oğlu – Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Üstüpü kənd tam orta məktəbi
  8. Hüseynquliyev Əli Məhəmmədəli oğlu – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Yaycı kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
  9. Kazımov Hüseyn Azər oğlu – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Saltaq kənd tam orta məktəbi
  10. Rzayeva Səfa Vüsal qızı – Naxçıvan MR, Şahbuz rayonu Kükü kənd tam orta məktəbi
  11. Quliyev Sadiq Elnur oğlu – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi
  12. Məmmədli Ramiz Mübariz oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına tam orta məktəb
  13. Əliyeva Tünzalə Səfər qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar liseyi
  14. İsmayılzadə Məhəmməd Nəsimi oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına Hərbi Lisey
  15. Ağayev Aslan Fəxri oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  16. Əsədova Nigar Araz qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  17. Əliyeva Nərmin Xanlar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  18. Hüseynov Ceyhun Tofiq oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  19. Hüseynova Nigar Azər qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  20. Hüseynova Ləman Niyazi qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  21. İsmayılzadə Nilufər Namiq qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  22. Jeleznyak Anna Aleksandrovna – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  23. Qurbanlı Həcər Hatəm qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  24. Səlimov Heydər Seymur oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  25. Tağıyev Tuncay Aqil oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  26. Muradov Nicat Ədalət oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  27. Şirinov Məhəmməd Mehman oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  28. Qələndərova Aysunə Vaqif qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  29. Naibov Vasif Əmiraslan oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Ankara məktəbi” məktəb-liseyi
  30. Məmmədli Fərəh Şahmurad qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Ankara məktəbi” məktəb-liseyi
  31. Məmmədova Arzu Eldar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
  32. Hacıbəyli Ayan Siyavuş qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
  33. Kərimova Nigar Kərim qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
  34. Tağıyeva Tahirə Samir qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
  35. Bayramov Rüfət Rahib oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
  36. Musayeva Nəzrin Yaşar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi
  37. Axundova Bilqeyis Zaur qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Tərəqqi” texniki-humanitar liseyi
  38. Qurbanova Aytac Cəlal qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Tərəqqi” texniki-humanitar liseyi
  39. Məmmədli Nilufər İsmət qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Zəngi” liseyi
  40. Cəbiyeva Nərgiz Arzuman qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey
  41. Abdullayeva Töhfə Etibar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki S.Bəhlulzadə adına Xarici dillər təmayüllü gimnaziya
  42. Qədimalıyeva Həbibə Nizami qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-lisey
  43. Xankişiyeva Lətafət Kamran qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-lisey
  44. Qədirova Səbinə Cavanşir qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 132-134 nömrəli təhsil komplek­si
  45. Aslanlı Ülvi Babək oğlu – Bakı şəhəri 64 nömrəli tam orta məktəb
  46. Abbaszadə Gülnar Yusif qızı – Bakı şəhəri 70 nömrəli məktəb-lisey
  47. Allahverənov Rəşid Samir oğlu – Bakı şəhəri 112 nömrəli tam orta məktəb
  48. Qaralova Nərgiz Bəhrəm qızı – Bakı şəhəri 112 nömrəli tam orta məktəb
  49. Şükürlü Ləman Hidayət qızı – Bakı şəhəri 149 nömrəli tam orta məktəb
  50. İsayeva Səbinə Samit qızı – Bakı şəhəri 182 nömrəli tam orta məktəb
  51. Quluzadə Yusifmilad Safa oğlu – Bakı şəhəri 160 nömrəli "Klassik" gimnaziya
  52. Məmmədov Ruslan Xanlaroviç – Bakı şəhəri 160 nömrəli "Klassik" gimnaziya
  53. Məlikova Həcərxanım Muxtar qızı – Bakı şəhəri 160 nömrəli "Klassik" gimnaziya
  54. Mehdiyeva Məryam Mehti qızı – Bakı şəhəri 160 nömrəli "Klassik" gimnaziya
  55. İsmayılova Aygül Elşən qızı – Bakı şəhəri 204 nömrəli tam orta məktəb
  56. Ağayeva Leyla Namiq qızı – Bakı şəhəri 257 nömrəli tam orta məktəb
  57. Əlizadə İbrahim Orucəli oğlu – Bakı şəhəri 267 nömrəli məktəb-lisey
  58. Hacıyeva Aytən Rafiq qızı – Sumqa­yıt şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
  59. Süleymanlı Elfan Sərviz oğlu – Sumqa­yıt şəhəri Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya
  60. Ələkbərli Nərmin Nəsib qızı – Sumqa­yıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi
  61. Səfərli Ləman Tahir qızı – Sumqa­yıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi
  62. Hüseynli Ayşən Babək qızı – Sumqa­yıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi
  63. Cəlilova Nəzrin Zaur qızı – Şirvan şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəb
  64. İrzayev Hüseyn Valeh oğlu – Gəncə şəhəri 5 nömrəl tam orta məktəb
  65. İbrahimov Rafiq Həmzə oğlu – Gəncə şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəb
  66. Əliyev Məmməd Məhəmməd oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
  67. Sadıqov Rəhim Rauf oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
  68. Rəhimli Nicat Polad oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
  69. Əlirzayev İlqar Ceyhun oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
  70. Cəbrayılova Aytac Arif qızı – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey
  71. Həsənova Xavər İlqar qızı – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey
  72. Süleymanlı Samir Azər oğlu – Mingəçevir şəhəri Texniki-humanitar lisey
  73. Məmmədov Abdulrəbbin Hüseyn oğlu – Mingə­çevir şəhəri Texniki humanitar lisey
  74. Mürsəlov Elcan Rizvan oğlu – Mingə­çevir şəhəri Texniki humanitar lisey
  75. Sadıqov Elşən Avtandil oğlu – Abşeron rayonu Saray qəsəbə 3 nömrəli tam orta məktəb
  76. Hüseynova Sevinc Şükran qızı – Ağdam rayonu Alıbəyli kənd tam orta məktəbi
  77. Nuriyev Vaqif Hacı oğlu – Ağdam rayonu I Yüzbaşılı kənd tam orta məktəbi
  78. Əmirli Fazil Abbas oğlu – Ağdaş şəhəri Texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya
  79. Səfərli Məhəmməd Elburus oğlu – Ağdaş şəhəri Texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya
  80. Məmmədova Fidan Rövşən qızı – Ağdaş şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
  81. Əşrəfli Gültac Nəsimi qızı – Ağdaş rayonu Kotavan kənd tam orta məktəbi
  82. Məmmədov İmran İlham oğlu – Ağstafa rayonu Dağkəsəmən kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
  83. Nəbiyev Rəsul Heybullah oğlu – Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü lisey
  84. Hüseynov Pərvin Adil oğlu – Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü lisey
  85. Əliyev Rəvan Əyyub oğlu – Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü lisey
  86. Məmmədli İbrahim Tofiq oğlu – Beylə­qan şəhəri Təbiət və humanitar fənlər təmayülllü lisey
  87. Əhədli Tərlan Natiq oğlu – Göygöl şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
  88. Bayramlı Aytac Əli qızı – Göygöl şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəb
  89. Dəmirli Şəhla Firudin qızı – İsmayıllı şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
  90. Lətifov Ağalətif İsaq oğlu – İsmayıllı şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb
  91. Ağayev Taleh Xatir oğlu – İsmayıllı rayonu Cülyan kənd tam orta məktəbi
  92. Mehnətli Güntəkin Nizami qızı – Neftçala rayonu Həsənabad qəsəbə tam orta məktəbi
  93. Cavadov Zəbulla Davud oğlu – Neftçala rayonu Xıllı qəsəbə 1 nömrəli tam orta məktəb
  94. Əmrahov Elçin Allahverdi oğlu – Kəlbə­cər rayonu 2 nömrəli tam orta məktəb
  95. Məmmədzadə Mahir Azər oğlu – Oğuz rayonu Xaçmazqışlaq kənd tam orta məktəbi
  96. Hacızadə Ayşən Namiq qızı – Qax şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
  97. Məmmədova Leyla Şirzad qızı – Qazax şəhəri Humanitar və təbiət fənlər təmayüllü məktəb-lisey
  98. Mirzəyev İlham Rövşən oğlu – Qazax şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
  99. Səfərəliyeva Gültəkin Sadiq qızı – Qəbələ şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
  100. Qurbanova Nigar Arif qızı – Qəbələ şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
  101. Zəkəriyyəli Zəkəriyyə Pərviz oğlu – Qəbələ rayonu Zarağan kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
  102. Cəbrayılov Məhəmməd Tofiq oğlu – Quba rayonu I Nügədi kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
  103. Xəlilli Səmral Vasif oğlu – Sabir­abad şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb
  104. Şabanzadə Elvin Nazim oğlu – Salyan şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
  105. Əlizadə Fuad İqbal oğlu – Şəmkir şəhəri M.Füzuli adına tam orta məktəb-lisey
  106. Kazımova Bənövşə Mübariz qızı – Şəmkir şəhəri Ə.Cavad adına tam orta məktəb
  107. Novruzzadə Gülcan Elnur qızı – Şəmkir rayonu Düyərli kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
  108. Abdullayev Taleh Alim oğlu – Şəmkir rayonu Çaparlı kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
  109. Əsgərli Fatimə Azər qızı – Tovuz rayonu Hacılar kənd tam orta məktəbi
  110. Məmmədli İlhamə İlham qızı – Tovuz rayonu Aşağı Quşçu kənd tam orta məktəbi
  111. İsmayılova Mənsurə Malik qızı – Xaçmaz rayonu Köhnə Xaçmaz kənd tam orta məktəbi
  112. Əliyev Cavid Rəhim oğlu – Yevlax şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb
  113. Cabbarov Firidun Gündüz oğlu – Yevlax rayonu Qaraoğlan kənd tam orta məktəbi
  114. Həmidov Fərid Rahim oğlu – Şəki şəhəri 20 nömrəli tam orta məktəb
  115. Əhmədova Qönçə Vidadi qızı – Şəki rayonu I Biləcik kənd tam orta məktəbi
  116. Hüseyn Cavid Ceyhun oğlu – Zaqata­la şəhəri Humanitar fənlər gimnaziyası
  117. Məmmədova Ayşən Kənan qızı – Zaqata­la şəhəri Humanitar fənlər gimnaziyası
  118. Əhmədova Aişə Məmmədalı qızı – Zərdab rayonu Şıxbağı kənd tam orta məktəbi
  119. Həsənzadə Rəna Yusif qızı – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi
  120. Namazov Fərhan Sübhan oğlu – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi
  121. Abbasova Arzu Vəkil qızı – Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi
  122. Çıraqzadə Selin Rufiz qızı – Baku Oksford Skul tam orta ümumtəhsil məktəbi
  123. Əsgərova Lalə Elçin qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
  124. Rüstəmova Aysel Müslüm qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
  125. Əsgərli Şəlalə Əzizağa qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
  126. Məmmədova Arzu Şahin qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
  127. İsmayılov Mirxəzər Ağazər oğlu – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
  128. İbrahimova Qumral Zəfər qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
  129. Əlizadə Fatimə Fəzail qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
  1. Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları gümüş medalla təltif olunublar:
  1. Məmmədli Təbriz Azad oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb
  2. Süleymanov Nəriman Sameh oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 12 nömrəli tam orta məktəb
  3. Novruzlu Elnarə Şükür qızı – Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
  4. Rüstəmova Şəhla Səyavuş qızı – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Yengicə kənd tam orta məktəbi
  5. Mustafayeva Səmra Yaşar qızı – Naxçıvan MR, Ordubad şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb
  6. Həsənov Sunay Cəlal oğlu – Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Dəstə kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
  7. İbrahimova Səkinə Səbuhi qızı – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Ərəzin kənd tam orta məktəbi
  8. Şahgəldiyeva Dilarə Mehman qızı – Naxçıvan MR, Şahbuz şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
  9. Adullayeva İnci İlqar qızı – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qarabağlar kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
  10. Tağıyev Rəfael Əli oğlu – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qarabağlar kənd 1 nömrəli tam orta məktəb
  11. İbrahimbəyli Nərmin Güloğlan qızı – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına tam orta məktəb
  12. Bayramova Yasəmən Həmzə qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar liseyi
  13. Kərimli Mahir Nəcəf oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına Hərbi Lisey
  14. Qurbanova Aygül Vüqar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
  15. Məmmədli Heydər Bəxtiyar oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Zəngi” liseyi
  16. Xudiyeva Qıztamam Nizami qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Zəngi” liseyi
  17. Cəbrayılzadə Elgün Ayaz oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-lisey
  18. Babayev Hüseyn İlqar oğlu – Şirvan şəhəri 18 nömrəli təbiət və humanitar fənlər təmayüllü məktəb-lisey
  19. Hüseynov Anar Polad oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
  20. Mustafayeva Səbinə Nemət qızı – Mingə­çevir şəhəri 7 nömrəli tam orta məktəb
  21. Çələbi Nəsib Zaur oğlu – Ağdaş şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
  22. Şirinov Rüzigar Asəf oğlu – İmişli rayonu Xubyarlı kənd tam orta məktəbi
  23. Qədirli Əmrah Azər oğlu – Neftçala rayonu Xıllı qəsəbə 1 nömrəli tam orta məktəb
  24. Sakifzadə Aqşin Natiq oğlu – Lənkə­ran şəhəri 4 nömrəli humanitar təmayüllü məktəb-lisey
  25. Poladov David Adam oğlu – Zaqata­la şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
  26. Süleymanlı Aysu Türkel qızı – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi
  27. Behbudov Rəşid Rəsuloviç – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi
  28. Qurbanova Ləman Zaur qızı – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi
  29. Qarayev Aqşin Fəxri oğlu – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi
Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

Xəbər lenti

Bütün xəbərlər


Orphus sistemi