Yuxarı

Milli Məclisin bütün komitələrinin üzvləri məlum olub - SİYAHI - YENİLƏNİB

Parlamentin komitələrinin formalaşdırılması başa çatıb

*** 12:41

Bakı. 1 dekabr. REPORT.AZ/ Milli Məclisin bütün komitələrinin üzvləri müəyyənləşib. “Report” xəbər verir ki, Əhliman Əmiraslanovun sədri olduğu Səhiyyə komitəsinə deputatlar Məlahət İbrahimqızı, Kəmaləddin Qafarov, Rəşad Mahmudov və Rafiq Məmmədhəsənov seçilib.

Aqiyə Naxçıvanlının sədri olduğu Ailə, qadın və uşaq məsələləri komitəsinə deputatlar Dilarə Cəbrayılova, Sona Əliyeva, Sədaqət Vəliyeva, Siyavuş Novruzovun sədri olduğu İctimai birliklər və dini qurumlar komitəsinə deputatlar Nizami Cəfərov, Nəriman Əliyev, Səttar, Möhbalıyev, Cavanşir Paşazadə, Fuad Muradovun sədri olduğu Gənclər və idman komitəsinə deputatlar Naqif Həmzəyev, Elşad Həsənov, Sevinc Hüseynova və Şahin İsmayılov seçilib.

Səməd Seyidovun sədri olduğu Beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsinə deputatlar Mehriban Əliyeva, Asim Mollazadə, Azər Kərimli, Cavanşir Feyziyev, Elxan Süleymanov, Qənirə Paşayeva, Rasim Musabəyov, Sahib Alıyev, Müslüm Məmmədov, Nəsib Məhəməliyev üzv seçilib.

Əli Hüseynlinin sədri olduğu Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu komitəsinə deputatlar Azay Quliyev, Vüsal Hüseynov, Elşən Musayev, Fəzail Ağamalı, Madər Musayev, Qüdrət Həsənquliyev, Rafael Cəbrayılov, Rövşən Rzayev, Sabir Hacıyev, Çingiz Qənizadə, Ülvi Quliyev üzv seçilib.

Ziyafət Əsgərovun sədri olduğu Müdafiə, təhlükəsizlik və korrupsiya ilə mübarizə komitəsinə deputatlar Adil Əliyev, Aqil Abbasov, Bəxtiyar Sadıqov, Elman Məmmədov, Fərəc Quliyev, Hacı Salayev, Zahid Orucov, Əliağa Hüseynov üzv seçilib.

Ziyad Səmədzadənin sədri olduğu İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinə deputatlar Mahir Abbaszadə, Aydın Hüseynov, Ağalar Vəliyev, Cavid Qurbanov, Rüfət Quliyev, Vahid Əhmədov, Xanhüseyn Kazımlı, İlham Əliyev, Əli Məsimli, Əsabil Qasımov, Tahir Mirkişili üzv seçilib.

Valeh Ələsgərovun sədri olduğu Təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya komitəsinə deputatlar Mirkazım Kazımov, Muxtar Babayev, Rövnəq Abdullayev, Mirzəcan Xəlilov, Mixail Zabelin üzv seçilib.

Eldar İbrahimovun sədri olduğu Aqrar siyasət komitəsinə deputatlar Mahir Aslanov, Elçin Quliyev, Hüseynbala Mirələmov, Novruzəli Aslanov, Tahir Süleymanov, İqbal Məmmədov, Eldəniz Səlimov üzv seçilib.

Hadi Rəcəblinin sədri olduğu Əmək və sosial siyasət komitəsinə deputatlar Elmira Axundova, Araz Əlizadə, Yaqub Mahmudov, Aytən Mustafayeva, İlham Məmmədov üzv seçilib.

Arif Rəhimzadənin sədri olduğu Regional məsələlər komitəsinə deputatlar Azər Badamov, Kamran Bayramov, Malik Həsənov, Fəzail İbrahimli, Rüstəm Xəlilov, Tahir Rzayev üzv seçilib.

İsa Həbibbəylinin sədri olduğu Elm və təhsil komitəsinə deputatlar Ağacan Abıyev, Şəmsəddin Hacıyev, Pərvin Kərimzadə, Musa Qasımlı, Gövhər Baxşəliyeva, Kamilə Əliyeva üzv seçilib.

Rafael Hüseynovun sədri olduğu Mədəniyyət komitəsinə deputatlar Ülviyyə Ağayeva, Ülviyyə Həmzəyeva, Zeynəb Xanlarova, İmamverdi İsmayılov üzv seçilib.

Bahar Muradovanın sədri olduğu İnsan hüquqları komitəsinə deputatlar Əflatun Amaşov, Tahir Kərimli, Astan Şahverdiyev, Fazil Mustafa, Flora Qasımova, Hikmət Məmmədov, Elman Nəsirov üzv seçilib.

Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

Xəbər lenti

Bütün xəbərlər


Orphus sistemi