Kimlər deputat seçildi? - EXİT-POLL - SİYAHI

Kimlər deputat seçildi? - EXİT-POLL - SİYAHI “İnsan Hüquqları XXI əsr – Azərbaycan” Fondu və Fransanın “Opinion Way” Sosioloji Tədqiqatlar İnstitutu ilə birgə keçirdiyi“exit-poll”un nəticələri açıqlanıb.
Daxili siyasət
134703
9 Fevral , 2020 20:14
Kimlər deputat seçildi? - EXİT-POLL - SİYAHI
Report

“İnsan Hüquqları XXI əsr – Azərbaycan” Fondu və Fransanın “Opinion Way” Sosioloji Tədqiqatlar İnstitutu ilə birgə keçirdiyi “exit-poll”un nəticələri açıqlanıb.

"Report"un xəbərinə görə, iki təşkilat ölkə üzrə 236 seçki məntəqəsində “exit-poll” keçirib. Ümumilikdə 10 119 səs verən şəxs sorğuya cəlb edilib.

Birgə açıqlamada bildirilib ki, seçici fəallığı 55,06 faiz olub.

Beləliklə, “exit-poll”un nəticələrinə əsasən, 118 seçki dairəsi üzrə lider namizədlərin siyahısını təqdim edirik:

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

Azay Quliyev

Azay Quliyev
Azay Quliyev

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

Qafarov Kamaləddin Nəsrəddin oğlu

Kamaləddin Qafarov
Kamaləddin Qafarov

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

Madər Musayev

Madər Musayev
Madər Musayev

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

Hüseynov Aydın Nəsir oğlu

Aydın Hüseynov
Aydın Hüseynov

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

Xasiyeva Səbinə Səməd qızı

13 saylı Xəzər - Pirallahı seçki dairəsi

Əliyev Rauf Asif oğlu

14 saylı Xəzər seçki dairəsi

Sultan Məmmədov

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

Ülvi Quliyev

Ülvi Quliyev
Ülvi Quliyev

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

Erkin Qədirli

Erkin Qədirli
Erkin Qədirli
 

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi

Allahverdiyev Elnur Marat oğlu

Elnur Allahverdiyev
Elnur Allahverdiyev

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi

Rasim Musabəyov

Rasim Musabəyov
Rasim Musabəyov
  

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

Məmmədov Hikmət Baba oğlu

Hikmət Baba oğlu
Hikmət Baba oğlu

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

Adil Əliyev

Adil Əliyev
Adil Əliyev

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı

İbrahimqızı Məlahət
İbrahimqızı Məlahət

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

Asim Mollazadə

Asim Mollazadə
Asim Mollazadə

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

Ziyad Səmədzadə

Ziyad Səmədzadə
Ziyad Səmədzadə

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Könül Nurullayeva

Könül Nurullayeva
Könül Nurullayeva

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı

Vəliyeva Sədaqət
Vəliyeva Sədaqət

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

Fazil Mustafa

Fazil Mustafa
Fazil Mustafa

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

Eldar Quliyev

Eldar Quliyev
Eldar Quliyev
 

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Nigar Arpadarai

Nigar Arpadarai
Nigar Arpadarai

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

Fətəliyeva Sevinc
Fətəliyeva Sevinc

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi

Etibar Əliyev

Etibar Əliyev
Etibar Əliyev

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

Həsənova Afət Əbil qızı

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

Mirələmov Hüseynbala
Mirələmov Hüseynbala

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

Zabelin Mixail Yuryeviç

Zabelin Mixail
Zabelin Mixail

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

Rauf Arifoğlu (Abbasov)

Rauf Arifoğlu
Rauf Arifoğlu

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

Qüdrət Həsənquliyev

Qüdrət Həsənquliyev
Qüdrət Həsənquliyev

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Kərimzadə Pərvin Orxan qızı

Kərimzadə Pərvin
Kərimzadə Pərvin

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

Həmzəyev Naqif
Həmzəyev Naqif

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Cəfərov Müşviq Cəfər oğlu

Cəfərov Müşviq
Cəfərov Müşviq

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Quliyev Musa İsa oğlu

Quliyev Musa
Quliyev Musa

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

Hüseynova Hicran Kamran qızı

Hüseynova Hicran
Hüseynova Hicran

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi

Mirkişili Tahir Famil oğlu

Mirkişili Tahir
Mirkişili Tahir

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

Hacıyev Emin Məcid oğlu

Hacıyev Emin Məcid oğlu
Hacıyev Emin Məcid oğlu

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi

Məmmədli Müşviq Fazil oğlu

Məmmədli Müşviq Fazil oğlu
Məmmədli Müşviq Fazil oğlu

45 saylı Abşeron seçki dairəsi

Əsədov Oqtay Sabir oğlu

Əsədov Oqtay
Əsədov Oqtay

46 saylı Şirvan seçki dairəsi

İltizam Yusifov

İltizam Yusifov
İltizam Yusifov

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

Aydın Mirzəzadə
Aydın Mirzəzadə

48 saylı Yevlax seçki dairəsi

Məmmədov İlham Kazım oğlu

Məmmədov İlham Kazım oğlu
Məmmədov İlham Kazım oğlu

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi

Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu

Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu
Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu

50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi

Şahin Seyidzadə

Şahin Seyidzadə
Şahin Seyidzadə

51 saylı Qusar seçki dairəsi

Badamov Azər Camal oğlu

Badamov Azər
Badamov Azər

52 saylı Quba seçki dairəsi

Vahid Əhmədov

Vahid Əhmədov
Vahid Əhmədov

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

Anatoli Rafaelov

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu

Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu
Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

Səlimov Eldəniz Adil oğlu

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

Sevil Mikayılova

Sevil Mikayılova
Sevil Mikayılova

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

Əminə Ağazadə

Əminə Ağazadə
Əminə Ağazadə

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi

Rafael Hüseynov

Rafael Hüseynov
Rafael Hüseynov

59 saylı Salyan seçki dairəsi

Jalə Əhmədova

Jalə Əhmədova
Jalə Əhmədova

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi

Fəzail Ağamalı

Milli Məclisin deputatı Fəzail Ağamalı
Milli Məclisin deputatı Fəzail Ağamalı

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

Sabir Rüstəmxanlı

Sabir Rüstəmxanlı
Sabir Rüstəmxanlı

62 saylı Saatlı seçki dairəsi

Ələkbərli Əziz Yusif oğlu

Ələkbərli Əziz Yusif oğlu
Ələkbərli Əziz Yusif oğlu

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Cəfərov Kamal Xaqani oğlu

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu

Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu
Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu

Əmiraslanov Əhliman
Əmiraslanov Əhliman

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi

Bəhruz Məhərrəmov

Bəhruz Məhərrəmov
Bəhruz Məhərrəmov

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

Həsənov Malik Əvəz oğlu

 Malik Həsənov
Malik Həsənov

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

Nəsirov Elman Xudam oğlu

Nəsirov Elman
Nəsirov Elman

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

Fəzail İbrahimli

Fəzail İbrahimli
Fəzail İbrahimli

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

İsgəndərov Anar Camal oğlu

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi

Musa Qasımlı

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

Rüfət Quliyev

Rüfət Quliyev
Rüfət Quliyev

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

Rəcəbli Hadı Musa oğlu

Rəcəbli Hadı
Rəcəbli Hadı

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi

Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

Paşazadə Cavanşir
Paşazadə Cavanşir

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi

Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

Əsgərov Ziyafət
Əsgərov Ziyafət

77 saylı Astara seçki dairəsi

Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

Mahmudov Rəşad
Mahmudov Rəşad

78 saylı Lerik seçki dairəsi

Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

Məmmədov İqbal
Məmmədov İqbal

79 saylı İmişli seçki dairəsi

Razi Nurullayev

Razi Nurullayev
Razi Nurullayev

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi

Çingiz Qənizadə

Çingiz Qənizadə
Çingiz Qənizadə

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

İsmayılov Şahin Əmir oğlu

İsmayılov Şahin
İsmayılov Şahin

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

Rzayev Tahir Musa oğlu

Rzayev Tahir
Rzayev Tahir

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

Aqil Abbas (Abbasov)

Aqil Abbas
Aqil Abbas

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

Vüqar Bayramov

Vüqar Bayramov
Vüqar Bayramov

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

Tamam Cəfərova

Tamam Cəfərova
Tamam Cəfərova
 

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

Novruzəli Aslanov

Novruzəli Aslanov
Novruzəli Aslanov

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

Tahir Kərimli

Tahir Kərimli
Tahir Kərimli

88 saylı Göyçay seçki dairəsi

Sabir Hacıyev

Sabir Hacıyev
Sabir Hacıyev

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

Məzahir Əfəndiyev

Məzahir Əfəndiyev
Məzahir Əfəndiyev

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi

Osmanov Cavid Həmid oğlu

Osmanov Cavid
Osmanov Cavid

91 saylı Ucar seçki dairəsi

Ramil Həsən

Ramil Həsən
Ramil Həsən

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

Jalə Əliyeva

Jalə Əliyeva
Jalə Əliyeva

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

Yıldırım Fatma Vidadi qızı

Yıldırım Fatma
Yıldırım Fatma

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

Zahid Oruc

Zahid Oruc
Zahid Oruc

95 saylı Tərtər seçki dairəsi

Sahib Alıyev

Sahib Alıyev
Sahib Alıyev

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi

Məmmədov Anar İlyas oğlu

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu

Vəliyev Ağalar
Vəliyev Ağalar

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

Qafarova Sahibə Əli qızı

Qafarova Sahibə
Qafarova Sahibə

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

Həsənov Nurlan İrfan oğlu

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi

Bayramov Kamran Fərhad oğlu

Bayramov Kamran Fərhad
Bayramov Kamran Fərhad

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi

Mirbəşiroğlu Elşad Mirbəşir oğlu

Mirbəşiroğlu Elşad
Mirbəşiroğlu Elşad

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

Səfərov Nizami Abdulla oğlu

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı

Hüseynova Sevinc
Hüseynova Sevinc

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

Arzu Nağıyev

Arzu Nağıyev
Arzu Nağıyev

105 saylı Tovuz seçki dairəsi

Qənirə Paşayeva

Qənirə Paşayeva
Qənirə Paşayeva

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

Ülviyyə Ağayeva

Ülviyyə Ağayeva
Ülviyyə Ağayeva

107 saylı Qazax seçki dairəsi

Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

Seyidov Səməd
Seyidov Səməd

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

Cəfərov Nizami Qulu oğlu

Cəfərov Nizami
Cəfərov Nizami

109 saylı Balakən seçki dairəsi

Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

Məhəməliyev Nəsib
Məhəməliyev Nəsib
 

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi

Elşən Musayev

Elşən Musayev
Elşən Musayev

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi

Əliyeva Kamilə Əliağa qızı

Əliyeva Kamilə
Əliyeva Kamilə

112 saylı Qax seçki dairəsi

Azər Kərimli

Azər Kərimli
Azər Kərimli

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

Vüqar İsgəndərov

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

Əli Mənsimli

Əli Mənsimli
Əli Mənsimli

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

Cavanşir Feyziyev

Cavanşir Feyziyev
Cavanşir Feyziyev

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

Fəttah Heydərov

Fəttah Heydərov
Fəttah Heydərov

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

Naxçıvanlı Aqiyə
Naxçıvanlı Aqiyə

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

Bəxtiyar Əliyev

Bəxtiyar Əliyev
Bəxtiyar Əliyev

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi

Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

Sadıqov Bəxtiyar
Sadıqov Bəxtiyar

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu

Məmmədov Ceyhun
Məmmədov Ceyhun

121 saylı Laçın seçki dairəsi

Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu

Abbaszadə Mahir
Abbaszadə Mahir

122 Xankəndi seçki dairəsi

Tural Gəncəliyev

Tural Gəncəliyev
Tural Gəncəliyev

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

Məmmədov Aqil Sadiq oğlu

Məmmədov Aqil Sadiq oğlu
Məmmədov Aqil Sadiq oğlu

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

Məmmədov Elman Camal oğlu

Məmmədov Elman
Məmmədov Elman

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi

İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu

İsmayılov İmamverdi
İsmayılov İmamverdi

Son xəbərlər

Orphus sistemi