Açar sözü: Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev Yevlax Yevlax, Ağdaş 21 21.
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev martın 18-də vətəndaş qəbulu keçirib. Bu barədə "Report"a Dövlət Komitəsindən məlumat verilib.
“Report”un Qarabağ bürosunun məlumatına görə, Ballıcaya yeni köçən ailələrə mənzillərin açarlarının təqdim olunması mərasimində Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin və Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Azərbaycan Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyinin təmsilçiləri
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev martın 13-də Gədəbəy rayonunda vətəndaşları qəbul edib. Bu barədə "Report"a Dövlət Komitəsindən bildirilib.
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev martın 11-də əvvəlcədən növbəlilik əsasında qəbula yazılmış vətəndaşların müraciətlərini dinləyib, suallarını cavablandırıb. "Report" xəbər verir ki, bu barədə Dövlət Komitəsi məlumat yayıb.
Qeyd edək ki, tədbir Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri Üzrə Dövlət Komitəsi və “Admedia” şirkətinin təşkilati dəstəyi, SİMA Rəqəmsal Həllər Platforması, “İCMA” və ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin dəstəyi, “Unibank”ın bank sponsorluğu, “Meqa Sığorta”, “Meqa Həyat”, “Moon Group” və “Başkent” restoranlar
Bildirilib ki, görüşdə Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi, Ağdam, Füzuli, Xocavənd, Cəbrayıl, Qubadlı, Zəngilan, Laçın rayonlarında Bərpa, Tikinti və İdarəetmə xidmətlərinin, SOCAR, “Azərbaycan Hava Yolları” QSC, Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi, “Təmiz Şəhər” ASC