Açar sözü: Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsi
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov Oğuz Oğuz, Şəki, Qəbələ 23 22.
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov martın 19-da Abşeron rayonunda vətəndaşları qəbul edib. Bu barədə "Report"a Dövlət Komitəsindən məlumat verilib.
"Report" xəbər verir ki, bunu Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin rəhbəri Ramin Məmmədov Gürcüstandakı azərbaycanlılar üçün Tbilisidə təşkil edilən iftar mərasimində deyib.
Azərbaycan Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Gürcüstana səfər çərçivəsində bu ölkənin Dini Məsələlər üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Zaza Vaşakmadze ilə görüşüb.
Gürcüstanda səfərdə olan Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti martin 17-də Tbilisi şəhərinin mərkəzindəki Heydər Əliyev Parkında Ulu Öndərin abidəsini ziyarət edib. Bu barədə "Report"a qurumdan məlumat verilib.
Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Səfirliyi, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin (DQİDK) birgə təşkilatçılığı və Mənəvi Dəyərlərin Təbliği Fondunun təşəbbüsü ilə Gürcüstanın Rustavi şəhərində iftar mərasimi təşkil edilib.
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov və komitə əməkdaşları Gürcüstana səfər ediblər.
Məlumatda qeyd olunub ki, iftar mərasimlərində iştirak etmək üçün Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti martın 16-da Gürcüstana səfər edəcək.
Milli Məclisin bugünkü plenar iclasında müzakirəyə çıxarılan hesabata əsasən, din xadimlərinin attestasiyası və müsahibə mərhələsi Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən həyata keçirilib.
"Report" xəbər verir ki, bunu Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov komitənin tabeliyindəki Mənəvi Dəyərlərin Təbliği Fondunun təşkilatçılığı ilə Qars şəhərində keçirilən iftar mərasimində deyib.