Açar sözü: Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi
“Report”un yerli bürosu xəbər verir ki, Diasporla iş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi və Fransa Azərbaycan Dialoqu Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə məktəbin şagirdləri və ümumiyyətlə Fransanın paytaxtı və ətraf şəhərlərində yaşayan azərbaycanlı uşaqlar Novruz bayramını təntənəli
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin 2025-ci ildə həyata keçirməyi nəzərdə tutduğu layihələr açıqlanıb. “Report” xəbər verir ki, bununla bağlı məlumat Nazirlər Kabinetinin 2024-cü ildəki fəaliyyəti haqqında hesabatında əks olunub.
“Report”un yerli bürosunun məlumatına görə, Gürcüstanda azərbaycanlıların kompakt yaşadığı Marneuli şəhərində “Azərbaycan Evi”nin təşəbbüsü və təşkilatçılığı, Azərbaycanın Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə kikboksinq üzrə turnir keçirilib.
“Report”un yerli bürosu xəbər verir ki, Gürcüstanda azərbaycanlıların kompakt yaşadığı Marneuli şəhərində Azərbaycanın Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Tbilisidəki səfirliyinin dəstəyi ilə “Novella” bədii-sənədli filminin təqdimatı olub.
“Report”un ABŞ bürosu xəbər verir ki, tədbir Azərbaycan-Amerika Gənclər Federasiyasının (“Azerbaijani-American Youth Federation”) təşkilatçılığı və Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə baş tutub.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Avstriya Azərbaycanlıları Cəmiyyəti və Salzburg Azərbaycan Evinin rəhbəri Fərid Əzizov Diasporla İş Üzrə Dövlət Komitəsinin şöbə müdiri Leyla Həmzəyevaya Azərbaycan Evi haqqında geniş məlumat verib.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi İsraildə yaşayan yazıçı Çingiz Hüseynovun vəfatı ilə bağlı nekroloq yayıb.
Bu barədə "Report"a Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsindən məlumat verilib. Bildirilib ki, ABŞ-da fəaliyyət göstərən Azərbaycan-Amerika Cəmiyyətinin (ASA) rəhbəri Tomris Azeri Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin fəaliyyətini dəstəklədiyini bəyan edib.
İş üzrə Dövlət Komitəsinin və “Azərxalça” ASC-nin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilmiş “Heydər Əliyev və Azərbaycanın mədəni irsi” adlı foto-sərgini göstərmək olar.
Bu barədə "Report"a Diasporla İş Üzrə Dövlət Komitəsindən məlumat verilib. Qeyd edilib ki, Azərbaycan Evinin rəhbəri Mirvari Fətəliyevanın adından Evian-lö Bən şəhər meri Jozian Leyə ünvanlanan müraciətdə yaranmış mövcud durumdan dərin narahatlıq ifadə edilib.