Açar sözü: Dövlət Miqrasiya Xidməti
Dövlət Miqrasiya Xidmətinin (DMX) əməkdaşları “Miqrasiya orqanlarında qulluqda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif edilib. “Report” xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Sərəncam imzalayıb.
Dövlət Miqrasiya Xidmətinin (DMX) rəisi Vüsal Hüseynov aprelin 4-də saat 15:00-da Xidmətin aparatında vətəndaş qəbulu keçirəcək. Bu barədə "Report"a DMX-dən məlumat verilib.
Hesabata əsasən ötən il olduğu yer üzrə qeydiyyata alınma, müvəqqəti olma müddətinin uzadılması, iş və yaşama icazələri, vətəndaşlıq məsələləri ilə bağlı Dövlət Miqrasiya Xidmətinə daxil olan elektron müraciətlərin sayı 147,8 min olub. 2024-cü il 31 dekabr tarixinə ölkədə qanuni əsaslarla olan və
Ötən ay ərzində Dövlət Miqrasiya Xidməti (DMX) 55 şəxsin Azərbaycana readmissiyasını həyata keçirib. Bu barədə "Report"un sorğusuna cavab olaraq Dövlət Xidmətinin İctimaiyyətlə əlaqələr idarəsindən məlumat verilib.
Miqrasiya Xidməti tərəfindən verilmiş icazə vəsiqələrini, qaçqın statusu almış xarici vətəndaşlar və onların ailə üzvləri isə qaçqın vəsiqələrini; - Şəxsiyyət vəsiqəsində şəkli olmayan iştirakçılar digər sənədlərlə yanaşı, təhsil müəssisəsi tərəfindən verilmiş və fotoşəkilləri yapışdırılmış arayışı