Yuxarı

​I Avropa Oyunlarında 27 dəst medal öz sahibini tapıb - SİYAHI

Azərbaycan günü 5 medal ilə başa vurub

Bakı. 28 İyun. REPORT.AZ/ İyunun 27-də "Bakı 2015" I Avropa Oyunlarında 27 dəst medal öz sahibini tapıb.

"Report" xəbər verir ki, medallar badminton, boks, cüdo, üzgüçülük, qılıncoynatma və voleybol idman növləri üzrə oynanılıb.

Azərbaycan idmançıları günü 3 qızıl, 1 gümüş və 1 bürünc medal ilə başa vurublar.

Badminton - Qadınlar arasında, cütlər

1. Stoyeva Stefani - Stoyeva Gabriela (Bolqarıstan)

2. Yekaterina Bolotova  - Yevgeniya Kosetskaya  (Rusiya)

3. Yiğit Neslihan - Bayrak Ozge (Türkiyə)

3. Maria Helsbol  - Lena Grebak  (Danimarka)

Badminton - Kişilər arasında Cütlər

1. Mogensen Carsten - Boe Mathias (Danimarka)

2. Vladimir İvanov  - İvan Sozonov  (Rusiya)

3. Beck Raphael - Heinz Andreas (Almaniya)

3.  Sam Magee- Magee Joshua (İrlandiya)

Boks - Qadınlar arasında Yüngül Çəki (57 - 60kq)

1.  Katie Taylor (İrlandiya)

2. Estelle Mossely  (Fransa)

3. Yana Alekseyevna (AZƏRBAYCAN)

3. Bugar Tasheena (Almaniya)

Boks - Kişilər arasında Yüngül Çəki (60kq)

1. Albert Selimov (AZƏRBAYCAN)

2. Oumiha Sofiane (Fransa)

3. Sean McComb  (İrlandiya)

3. Mateus Polski  (Polşa)

Boks - Kişilər arasında Yarım-orta Çəki (69kq)

1. Pərviz Bağırov (AZƏRBAYCAN)

2. Aleksandr Besputin (Rusiya)

3. Kelly Josh (Böyük Britaniya)

4. Yaroslav Samofalov  (Ukrayna)

Boks - Kişilər arasında Orta Çəki (75kq)

1. O'Reilly Michael (İrlandiya)

2. Xaybula Musalov (AZƏRBAYCAN)

3. Maksim Koptyakov  (Rusiya)

3. Zoltan Harcsa  (Macarıstan)

Boks - Kişilər arasında Ağır Çəki (91kq)

1. Abdulkadir Abdullayev (AZƏRBAYCAN)

2. Gevorg Manukyan  (Ukrayna)

3. Sadam Magomedov  (Rusiya)

3. Filipi Josip Bepo (Xorvatiya)

Cüdo - Kişilər arasında -90 kq

1. Kirill Denisov (Rusiya)

2. Varlam Liparteliani  (Gürcüstan)

3.  Ilias İliadis (Yunanıstan)

3. Elmont Guillaume (Hollandiya)

Cüdo - Qadınlar arasında -78 kq

1.Verkerk Marhinde (Hollandiya)

2. Malzahn Luise (Almaniya)

3. Velensek Anamari Klementina (Sloveniya)

3. Steenhuis Guusje (Hollandiya)

Cüdo - Kişilər arasında -100 kq

1. Grol Henk (Hollandiya)

2. Lukas Krpalek  (Çexiya)

3. Nikiforov Toma (Belçika)

3. Maret Cyrille (Fransa)

Cüdo - Qadınlar arasında +78 kq

1. Andeol Emilie (Fransa)

2. Kuelbs Jasmin (Almaniya)

3. Kaya Belkis (Türkiyə)

3. Svitlana İaromka  (Ukrayna)

Cüdo - Kişilər arasında +100 kq

1. Adam Okruaşvili  (Gürcüstan)

2.  Or Sasson (İsrail)

3. Renat Saidov  (Rusiya)

3. Yakov Xammo  (Ukrayna)

Qılıncoynatma - Kişilər arasında Sablya ilə komanda yarışı

1. Fransa

2.Rusiya

3. İtaliya

Qılıncoynatma - Qadınlar arasında Şpaqa ilə komanda yarışı

1. Ukrayna

2. İtaliya

3. Rusiya

Qılıncoynatma - Kişilər arasında Rapira ilə komanda yarışı

1. Böyük Britaniya

2. İtaliya

3. Rusiya

Üzgüçülük - Kişilər arasında 400m fərdi kompleks

1 Nikolay Sokolov  (Rusiya)

2. İgor Balyberdin  (Rusiya)

3. Karol Zbutowicz  (Polşa)

Üzgüçülük - Qadınlar arasında 100m arxa üstə

1  Polina Yegorova (Rusiya)

2.  Mariyia Kameneva (Rusiya)

3. Mahieu Pauline (Fransa)

Üzgüçülük - Kişilər arasında 100m Brass

1. Anton Çupkov (Rusiya)

2. Andrius Sidlauskas (Litva)

3. Çarli  Attwood (Böyük Britaniya)

Üzgüçülük - Qadınlar arasında 100m Brass

1. Maria Astaşkina  (Rusiya)

2. Verona Giulia (İtaliya)

3.Darya Çikunova  (Rusiya)

Üzgüçülük - Kişilər arasında 200m sərbəst

1. Dunkan Skott  (Böyük Britaniya)

2. Kurle Cameron (Böyük Britaniya)

3. Elisey Stepanov  (Rusiya)

Üzgüçülük - Qadınlar arasında 200m fərdi kompleks

1. Wolters Maxine (Almaniya)

2. Cusinato İlaria (İtaliya)

3. Wood Abbie (Böyük Britaniya)

Üzgüçülük - Qadınlar arasında 50m Batterflyay

1. Polina Yegorova  (Rusiya)

2. Pilhatsch Caroline (Avstriya)

3. Jensen Julie (Danimarka)

Üzgüçülük - Kişilər arasında 50m sərbəst

1. Ziv Kalontarov (İsrail)

2. İzzo Giovanni (İtaliya)

3. Aleksey Brianski (Rusiya)

Üzgüçülük - Qadınlar arasında 4x200m sərbəst ötürmə

1. Rusiya

2. Hollandiya

3. Böyük Britaniya

Üzgüçülük - Kişilər arasında 4x100 kompleks ötürmə

1. Rusiya

2. Böyük Britaniya

3. Polşa

Qadınlar arasında voleybol turniri

1. Türkiyə

2. Polşa

3. Serbiya

Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

Xəbər lenti

Bütün xəbərlər


Orphus sistemi