Yuxarı

​"Bakı-2015"də 21 dəst medal sahibini tapıb - SİYAHI

Azərbaycan idmançıları günü 5 medal ilə başa vurublar

Bakı. 26 İyun. REPORT.AZ/ İyunun 25-də "Bakı 2015" I Avropa Oyunlarında 21 dəst medal sahibini tapıb.

"Report" xəbər verir ki, medallar boks, cüdo, üzgüçülük və qılıncoynatma idman növləri üzrə oynanılıb.

Azərbaycan idmançıları günü 1 qızıl, 2 gümüş və 2 bürünc medalla başa vurublar.

BOKS

Boks - Qadınlar arasında. Yüngülvari çəki (48 - 51kq)

1. Nicola Adams  (Böyük Britaniya)

2. Sandra Drabik  (Polşa)

3.  Elif Coskun(Türkiyə)

4. Saiana Sagataeva  (Rusiya)

Boks - Qadınlar arasında Orta Çəki (69 - 75kq)

1. Fontijn Nouchka (Hollandiya)

2. Anna Laurell Nash (İsveç)

3. Sarah Scheurich  (Almaniya)

4.  Lidia Fidura (Polşa)

Boks - Kişilər arasında Ən Yüngülvari Çəki (46 - 49kq)

1.  Bator Sagaluyev (Rusiya)

2. Brendan Irvine (İrlandiya)

3. Muhammed Unlu (Türkiyə)

4. Dmytro Zamotayev  (Ukrayna)

Boks - Kişilər arasında Yarım-yüngül Çəki (56kq)

1. Baxtovar Nazirov  (Rusiya)

2. Dmitri Asanov  (Belarus)

3. Tayfur Əliyev (AZƏRBAYCAN)

4. Ashfaq Qais (Böyük Britaniya)

Boks - Kişilər arasında Yarım-ağır Çəki (81kq)

1. Teymur Məmmədov (AZƏRBAYCAN)

2. Manfredonia Valentino (İtaliya)

3.  Pavel Silyagin (Rusiya)

4.Oleksandr Kuzniyak  (Ukrayna)

CÜDO

Cüdo - Qadınlar arasında -48 kq

1. Van Snick Charline (Belçika)

2. Ebru Sahin  (Türkiyə)

3. Eva Çernoviczki  (Macarıstan)

4.  Irina Dolgova (Rusiya)

Cüdo - Kişilər arasında -60 kq

1. Beslan Mudranov  (Rusiya)

2. Orxan Səfərov (AZƏRBAYCAN)

3. Chammartin Ludovic (İsveçrə)

4. Amiran Papinaşvili  (Gürcüstan)

Cüdo - Qadınlar arasında -52 kq

1. Rou Chitu Andreea (Rumıniya)

2. Euranie Annabelle (Fransa)

3. Kraeh Mareen (Almaniya)

4. Natalya Kuziutina  (Rusiya)

Cüdo - Kişilər arasında -66 kq

1.  Kamal Xan-Maqomedov (Rusiya)

2. Korval Loic (Fransa)

3.  Mixail Pulyaev (Rusiya)

4. Sebastian Seidl  (Almaniya)

Cüdo - Qadınlar arasında -57 kq

1. Monteiro Telma (Portuqaliya)

2. Karakas Hedvig (Macarıstan)

3. Nora Gjakova  (Kosovo)

4.  Miryam Roper(Almaniya)

Qılıncoynatma - Kişilər arasında Rapira ilə fərdi yarış

1. Foconi Alessio (İtaliya)

2. Timur Arslanov  (Rusiya)

3. Tony Helissey Jean-paul (Fransa)

4. Ingargiola Francesco (İtaliya)

Qılıncoynatma - Qadınlar arasında Sablya ilə fərdi yarış

1.  Angelika Vator (Polşa)

2. Sevil Bünyadova (AZƏRBAYCAN)

3. Sevinc Bünyadova(AZƏRBAYCAN)

4. Rifkiss Margaux (Fransa)

Üzgüçülük - Kişilər arasında 200m Batterflyay

1. Daniil Paxomov  (Rusiya)

2. Carini Giacomo (İtaliya)

3. Marsau Matthias (Fransa)

Üzgüçülük - Qadınlar arasında 200m Brass

1.  Maria Astaşkina (Rusiya)

2. Verona Giulia (İtaliya)

3. Layla Black  (Böyük Britaniya)

Üzgüçülük - Kişilər arasında 100m sərbəst

1. Duncan Scott  (Böyük Britaniya)

2. Miressi Alessandro (İtaliya)

3. Vladislav Kozlov  (Rusiya)

Üzgüçülük - Kişilər arasında 200m fərdi kompleks

1. Sebastian Steffan  (Avstriya)

2. Parkinson Jarvis (Böyük Britaniya)

3. Martin Walton  (Böyük Britaniya)

Üzgüçülük - Qadınlar arasında 50m arxa üstə

1. Pilhatsch Caroline (Avstriya)

2. Mahieu Pauline (Fransa)

3. Mariyia Kameneva  (Rusiya)

Üzgüçülük - Kişilər arasında 50m Brass

1. Andrius Sidlauskas  (Litva)

2. Nikola Obrovac  (Xorvatiya)

3. Tobias Bjerg  (Danimarka)

Üzgüçülük - Qadınlar arasında 1500m sərbəst

1. Sveva Schiazzano  (İtaliya)

2. Janka Juhasz (Macarıstan)

3. Castro Atalaya Marina (İspaniya)

Üzgüçülük - Kişilər arasında 4x200m sərbəst ötürmə

1. Rusiya

2.Böyük Britaniya

3. Almaniya

Üzgüçülük - Qadınlar arasında 4x100 kompleks ötürmə

1. Rusiya

2. Hollandiya

3. Böyük Britaniya

Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

Xəbər lenti

Bütün xəbərlər


Orphus sistemi