Yuxarı

​Azərbaycanı I Avropa Oyunlarında təmsil edəcək idmançıların adları açıqlanıb

Ölkə Oyunlara ümumilikdə 289 idmançı ilə qatılacaq

Bakı. 5 iyun. REPORT.AZ/ Azərbaycanı "Bakı 2015" I Avropa Oyunlarında təmsil edəcək idmançıların adları açıqlanıb. "Report"un məlumatına görə, heyətdə həm yerli, həm də legioner idmançılar var.

Azərbaycan badminton, suya tullanma və sinxron üzgüçülükdə ən az sayda - 2 idmançı ilə təmsil olunacaq. Təmsilçilərin sayı baxımından atletikada mübarizə aparacaq idmançılar birinci yerdədir. Bu növdə 35 idmançı qüvvəsini sınayacaq.

Azərbaycan I Avropa Oyunlarında bu idmançılar təmsil olunacaq:

Kamandan oxatma - 6 idmançı (3 kişi, 3 qadın): Aleksey Kopnin, Taras Senyuk, Roman Vengerov, Leyla Fazilova, Olqa Senyuk, Nurlanə Vəliyeva.

Atletika - 35 idmançı (19 kişi, 16 qadın): Arif Abbasov, Azər Əhmədov, İbrahim Əhmədov, İsmayıl Əliyev, Şimşək Əlizadə, Kamran Əsgərov, Nazim Babayev, Valentin Buliçev, Murad İbadullayev, Hakim İbrahimov, Hayle İbrahimov, Elmir Cəbrayılov, Rahib Məmmədov, Tofiq Məmmədov, Dmitri Marşin, Asəf Mehdiyev, Orxan Qasımov, Vadim Ryabixin, Desta Veldu, İradə Əliyeva, Valeriya Balyanina, Çaltu Beji, Yelena Çebanu, Yelena Qladkova, Zəkiyyə Həsənova, Anastasiya Komarova, Adilə Məmmədli, Şəfa Məmmədova, Bontu Megersa, Lidiya Salixova, İlona Salyamova, Yekaterina Sarıyeva, Alyona Setina, Hanna Skidan, Yekaterina Sokolova.

Badminton - 2 idmançı (hər ikisi kişi): Orxan Qələndərov, Kənan Rzayev

3x3 basketbol - 8 idmançı (4 kişi, 4 qadın): Rolands Aliyevas, Orxan Aydın Hacıyev, Amil Həmzəyev, Marşall Obrain Mozes, Tatyana Deniskina, Renara Tiffani Hayes, Aneyka Anna-Kay Henri, Dina Ulyanova.

Çimərlik futbolu - 12 idmançı (hamısı kişi): Ramil Əliyev, Sabir Allahquliyev, Hikmət Bağırov, Elvin Quliyev, Vüsal İsmayılov, Emin Kürdov, Orxan Məmmədov, Amid Nəzərov, Vaqif Şirinbəyov, Renat Sultanov, Asif Zeynalov, Zeynal Zeynalov.

Çimərlik voleybolu - 8 idmançı (4 kişi, 4 qadın): Leonid Qritsay, Yaroslav Rudıx, Neylton Moyzes Santos Merses, Bernardo Vermelinger Romano, Vivian Daniel da Konseysao Kunya, Rakel Qonsalveş Ferreyra, Yuliya Kərimova, Zinaida Lyubimova.

Boks - 15 idmançı (10 kişi, 5 qadın): Tamerlan Abdullayev, Salman Əlizadə, Cavid Çələbiyev, Elvin İsayev, Məhəmmədrəsul Məcidov, Elvin Məmişzadə, Teymur Məmmədov, Soltan Migitinov, Xaybula Musalov, Koliazo Sotomayor, Leyla Cavadova, Anaxanım Ağayeva, Yana Alekseyeva, Anna Əlimərdanova, Yelena Vıstropova.

Kayak və kanoe - 7 idmançı (6 kişi, 1 qadın): Sergey Bezuqlıy, Valentin Demyanenko, Mirnazim Cavadov, Aleksey Kupin, Taras Matviyçuk, Tamerlan Mustafayev, İnna Osipenko-Radomskaya.

Dağ velosipedi - 3 idmançı (2 kişi, 1 qadın): Aqşin İsmayılov, Orxan Məmmədov, Ülfət Nəzərli.

Şosse velosipedi - 5 idmançı (3 kişi, 2 qadın): Elçin Əsədov, Maksim Averin, Samir Cəbrayılov, Ülfət Nəzərli, Alyona Pavluxina.

Suya tullanma - 2 idmançı (1 kişi, 1 qadın): Artyom Danilov, Olqa Birkovskaya.

Qılıncoynatma - 16 idmançı (8 kişi, 8 qadın): Cavanşir Ağakişiyev, Kənan Əliyev, Abdulla Həsənov, Mehrab Həsənov, Nəcəf Məhərrəmov, Vəkil Nəsibov, Cavanşir Səfərov, Azər Tağıyev, Sevil Bünyatova, Sevinc Bünyatova, Samirə Hüseynova, Fatimə İbrahimova, Elmira Xudaverdiyeva, Məryəm Məlikova, Nübar Məlikova, Səbinə Mikina.

Akrobatika gimnastikası - 5 idmançı (1 kişi, 4 qadın): Anatoli Leonov, Ulyana Dyakova, Aynur Hüseynova, Lalə Hüseynova, Nərmin Ramazanova.

Aerobika gimnastikası - 5 idmançı (3 kişi, 2 qadın): Timur Ələkbərov, Vladimir Dolmatov, Elçin Məmmədov, Vera Bosıx, Yekaterina Kotlyarova.

İdman gimnastikası - 6 idmançı (3 kişi, 3 qadın): Petro Paxnyuk, Eldar Səfərov, Oleq Stepko, Yuliya İnşina, Marina Nekrasova, Kristina Pravdina.

Bədii gimnastika - 8 idmançı (hamısı qadın): Səbinə Abbasova, Nigar Abdusəlimova, Ayşən Bayramova, Diana Doman, Marina Durunda, Aynur Mustafayeva, Aleksandra Platonova, Siyana Vasileva.

Cüdo - 18 idmançı (9 kişi, 9 qadın): Elmar Qasımov, Ramin Qurbanov, Tərlan Kərimov, Uşangi Kokauri, Elxan Məmmədov, Zakir Müslümov, İlqar Müşkiyev, Rüstəm Orucov, Orxan Səfərov, Validə Mirzəzadə, Səbinə Abdullayeva, Nuriyyə Axundova, Kifayət Qasımova, Aişə Qurbanlı, Günel Həsənli, Xanım Hüseynova, Nərgiz İbrahimova.

Karate - 12 idmançı (6 kişi, 6 qadın): Rafael Ağayev, Niyazi Əliyev, Şahin Atamov, Tural Balcanlı, Firdovsi Fərzəliyev, Ayxan Mamayev, Aytən Səmədli, Fəridə Abiyeva, Nuranə Əliyeva, İlahə Qasımova, Adilə Qurbanova, İrina Zaretska.

Sambo - 8 idmançı (4 kişi, 4 qadın): Amil Qasımov, Kənan Qasımov, İslam Qasımov, Vasif Səfərbəyov, Nərminə Əlizadə, Fəridə Qurbanova, Şahanə Hüseynova, Nəzakət Xəlilova.

Atıcılıq - 10 idmançı (6 kişi, 4 qadın): Paşa Əhədpur Xangah, Əlimirzə Quliyev, Elvin İsmayılov, Emin Cəfərov, Ruslan Lunyov, Rəsul Məmmədov, İradə Aşumova, Nurlanə Cəfərova, Alina Rəfixanova, Nərminə Səmədova.

Üzgüçülük - 9 idmançı (6 kişi, 3 qadın): İvan Andrianov, Murat Ayxan, Dorian Fazekas, Kamran Cəfərov, Anton Jeltyakov, Qriqori Kalminski, Alsu Bayramova, Anna Mançenkova, Yuliya Stisyuk.

Sinxron Üzgüçülük - 2 idmançı (hər ikisi qadın): Tatyana Nikitina, Yekaterina Valiulina.

Stolüstü tennis - 6 idmançı (3 kişi, 3 qadın): Xəyal Qasımlı, Fərhad İsmayılov, Ramil Cəfərov, Rüfət Quliyeva, Məryəm İmanova, Şərmin Şirinova.

Taekvondo - 8 idmançı (4 kişi, 4 qadın): Milad Beygi Harçeqani, Radik İsayev, Məhəmməd Məmmədov, Ayxan Tağızadə, Patimat Abakarova, Günay Ağakişiyeva, Fəridə Əzizova, Marina Tedeyeva.

Batut gimnastikası - 4 idmançı (2 kişi, 2 qadın): İlya Qrişunin, Oleq Piunov, Svetlana Makştarova, Səbinə Zaytseva

Triatlon - 3 idmançı (2 kişi, 1 qadın): Rostislav Pevtsov, Aleksandr Yatsenko, Kseniya Levkovska.

Voleybol - 28 idmançı (13 kişi, 15 qadın): Emil Abdullayev, Elmin Əlişanov, Kənan Allahverdiyev, Vüqar Bayramov, Aleksey Çervyakov, Tural Həsənli, Rəsul İbrahimov, Fərid Cəlalov, Yevgeni Kovalenko, Vadim Kutukov, Dmitri Obodnikov, Pərviz Səmədov, Cavid Süleymanov, Ayşən Əbdüləzimova, Marqarita Əzizova, Odina Bayramova, Anastasiya Qurbanova, Aynur Kərimova, Oksana Kiselyova, Yevgeni Kovalenko, Oksana Kurt, Natalya Məmmədova, Valeriya Məmmədova, Yana Matyasovska-Ağayeva, Kseniya Poznyak, Polina Rəhimova, Kristina Yaqubova, Katerina Jidkova.

Su polosu - 13 idmançı (hamısı kişi): Yozef Aqabs, İlyas Əhmədov, Tevfik Ayhan, İvan Çerepanov, Artyom Dixtyarenko, Dmitri Doizhaşvili, Andrey Qrişko, Naim Həmidi, Ayrat İsmayılov, Bekzod Mirxalikov, Aleksey Nesteroviç, Kiril Qodun, Yeqor Triyapin.

Güləş - 24 idmançı (16 kişi, 8 qadın): Hacı Əliyev, Həsən Əliyev, Yaşar Əliyev, Toğrul Əsgərov, Rəsul Çunayev, Ruslan Dibirhacıyev, Xetaq Qazyumov, Cəbrayıl Həsənov, Rafiq Hüseynov, Cəmaləddin Məhəmmədov, Elman Muxtarov, Elvin Mürsəliyev, Orxan Nuriyev, Nurməhəmməd Hacıyev, Sabahi Şəriəti, Saman Təhmasibi, Elmirə Qəmbərova, Solmaz Haşımzadə, Alyona Kolesnik, Nadya Muşka, Yuliya Ratkeviç, Natalya Sinişin, Mariya Stadnik, Gözəl Zutova.

Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

Xəbər lenti

Bütün xəbərlər


Orphus sistemi