Yuxarı
    Bağlamaq

    ​Avropa Oyunlarının 8-ci günündə 11 dəst medal öz sahibini tapıb - CƏDVƏL

    Azərbaycan aktivinə daha bir qızıl medal yazdırıb

    Bakı. 20 İyun. REPORT.AZ/ Bakıda keçirilən ilk Avropa Oyunlarının 8-ci yarış günündə 11 dəst medal öz sahibini tapıb.

    "Report" xəbər verir ki, Azərbaycan ötən gün taekvondo yarışlarında daha bir qızıl medalı aktivinə yazdıraraq onların sayını 13-ə, ümumilikdə isə 30-a çatdırıb.

    Medallar akrobatika gimnastikası, suya tullanma, atıcılıq, bədii gimnastika, stolüstü tennis və taekvondo üzrə oynanılıb.

    Akrobatika gimnastikası

    Çoxnövçülük, final

    Qadınlar (komanda) 1. Belçika 2. Rusiya 3. Belarus

    Çoxnövçülük, final

    Qarışıq cütlük

    1. Marina Çernova  -  Georgi Pataraya (Rusiya) 2. Yana Vastavel  - Cassamayor Solano (Belçika) 3. Baughn Hannah - Bartlett Ryan (Böyük Britaniya)

    Suya tullanma

    Kişilər arasında 3m sinxron tramplinlər

    1. Iliya Molçanov  -  Nikita Nikolayev (Rusiya) 2. Heatly James - Haslam Ross (Böyük Britaniya) 3. Seidel Frithjof - Herzog Nico (Almaniya)

    Qadınlar arasında 1m tramplin

    1. Maria Polyakova (Rusiya) 2. Louisa Stavczinski (Almaniya) 3. Diana Şelestyuk (Ukrayna)

    Bədii gimnastika

    Fərdi Çoxnövçülük

    1. Yana Kudryavtseva (Rusiya), 2. Margarita Mamun (Rusiya) 3. Melitina Staniouta (Belarus)

    Atıcılıq

    Qadınlar arasında 50 metrdən 3 vəziyyətdə tüfəng

    1 Petra Zublasing (İtaliya). 2. Laurence Brize (Fransa) 3. Olivia Hofmann (Avstriya)

    Kişilər arasında, qoşa səngər stendi

    1. Vitaly Fokeyev (Rusiya) 2. Richard Bognar (Macarıstan) 3. Antonino Barilla (İtaliya)

    Taekvondo

    Qadınlar arasında +67kq

    1. Epangue Gvaladis (Fransa) 2. Milica Mandic (Serbiya) 3. Olga Ivanova (Rusiya) 4. Iva Rados (Xorvatiya)

    Kişilər arasında +80kq

    1. Radik Isaev (AZƏRBAYCAN) 2. Vladislav Larin (Rusiya) 3. Vedran Golec (Xorvatiya) 4. Daniel Ros Gomez (İspaniya)

    Stolüstü tennis

    Qadınlar arasında, təklər

    1. Li Jiao (Hollandiya) . 2. Li Jie (Hollandiya) 3. Hu Melek (Türkiyə)

    Kişilər arasında, təklər

    1.  Dimitri Ovçarov (Almaniya) 2. Vladimir Samsonov  (Belarus) 3. Kou Lei (Ukrayna)

    Sıra Ölkə Qızıl Gümüş Bürünc Ümumi
    1 Rusiya 27 12 10 49
    2 AZƏRBAYCAN 13 5 12 30
    3 Macarıstan 7 2 5 14
    4 Almaniya 6 7 8 21
    5 Belarus 6 4 12 22
    6 Serbiya 5 4 0 9
    7 Türkiyə 5 3 13 21
    8 Böyük Britaniya 4 2 4 10
    9 Ukrayna 3 6 11 20
    10 İspaniya 3 6 5 14
    11 İtaliya 3 6 2 11
    12 Fransa 3 4 4 11
    13 İsveçrə 3 4 1 8
    14 Hollandiya 2 4 4 10
    15 Portuqaliya 2 4 1 7
    16 Polşa 1 4 5 10
    17 Xorvatiya 1 2 5 8
    18 İsveç 1 1 3 5
    19 Slovakiya 1 1 2 4
    20 Belçika 1 1 1 3
    21 Litva 1 0 0 1
    22 Avstriya 0 4 3 7
    23 Gürcüstan 0 3 3 6
    24 İsrail 0 2 1 3
    25 Bolqarıstan 0 1 3 4
    26 Çexiya 0 1 2 3
    26 Moldova 0 1 2 3
    28 San Marino 0 1 1 2
    29 Ermənistan 0 1 0 1
    29 Yunanıstan 0 1 0 1
    29 Rumıniya 0 1 0 1
    32 Makedoniya 0 0 2 2
    33 Danimarka 0 0 1 1
    33 Estoniya 0 0 1 1
    33 Latviya 0 0 1 1
    33 Monteneqro 0 0 1 1
    33 Norveç 0 0 1 1
    Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

    Xəbər lenti

    Ən azı bir bölmə seçilməlidir

    Bütün xəbərlər


    Orphus sistemi