Yuxarı

​Avropa Oyunlarında ötən gün 16 dəst medal sahibini tapıb - SİYAHI

Medallar oxatma, velosiped idmanı, suyatullanma və digər idman növləri üzrə oynanılıb

Bakı. 19 İyun. REPORT.AZ/ "Bakı 2015" I Avropa Oyunlarında iyunun 18-də 16 dəst medal sahibini tapıb.

"Report"un məlumatına görə, medallar oxatma, velosiped idmanı, suyatullanma, idman gimnastikası, atıcılıq, taekvondo və güləş növləri üzrə bölüşdürülüb.

Azərbaycan idmançıları günü 1 qızıl, 2 gümüş, 3 bürünc medalla başa vurublar. Yeganə qızıl medalı və gümüş medallardan birini taekvondoçular, digər gümüş medalı idman gimnastı, bürünc medalları isə sərbəst güləşçilər əldə ediblər.

Oxatma

Qadınlar (komanda) 1. İtaliya 2. Belarus 3. Ukrayna

Kişilər (komanda) 1. Ukrayna 2. İspaniya 3. Hollandiya

Velosiped idmanı

Fərdi ötüşmə (qadınlar)

1. Ellen van Diyk (Hollandiya) 2. Qanna Solovey (Ukrayna) 3. Annemiek van Vlöten (Hollandiya)

Fərdi ötüşmə (Kişilər)

1. Vasil Kiriyenka (Belarus) 2. Stef Klement (Hollandiya) 3. Luis Leon Sançes Gil (İspaniya)

Suyatullanma 1 metrlik tramplin (Kişilər)

1. Nikita Şleyxer (Rusiya) 2. İlya Molçanov (Rusiya) 3. Ceyms Hitli (Böyük Britaniya)

Platforma (Qadınlar)

1. Lois Tulson (Böyük Britaniya) 2. Anna Çuynışena (Rusiya) 3. Yelena Vassen (Almaniya)

İdman gimnastikası

Fərdi çoxnövçülük (kişilər)

1. Oleq Vernyayev (Ukrayna) 2. Oleq Stepko (AZƏRBAYCAN) 3. Nikita İqnatyev (Rusiya)

Fərdi çoxnövçülük (Qadınlar)

1. Aliyə Mustafina (Rusiya) 2. Culiya Ştaynqruber (İsveçrə) 3. Lieke Vevers (Hollandiya)

Atıcılıq

50 metrdən uzanaraq tüfənglə atəş (Kişilər)

1. Henri Junghaenel (Almaniya) 2. Marko de Nikolo (İtaliya) 3. Sergey Martınov (Belarus)

Səngər stendi (Qarışıq komanda)

1. Slovakiya 2. Rusiya 3. San Marino

Taekvondo

67 kq (Qadınlar)

1. Anastasiya Barışnikova (Rusiya) 2. Fəridə Əzizova (AZƏRBAYCAN) 3. Elin Yohansson (İsveç) 3. Nur Tatar (Türkiyə)

80 kq (Kişilər)

1. Milad Beygi Harçeqani (AZƏRBAYCAN) 2. Albert Qaun (Rusiya) 3. Julio Ferreyra (Portuqaliya) 3. Lutalo Muhammad (Böyük Britaniya)

Sərbəst güləş

61 kq

1. Aleksandr Boqomoyev (Rusiya) 2. Beka Lomtadze (Gürcüstan) 3. Hacı Əliyev (AZƏRBAYCAN) 3. Vasil Şuptar (Ukrayna)

70 kq

1. Məhəmmədrəsul Qazımaqomedov (Rusiya) 2. Məhəmmədmurad Hacıyev (Polşa) 3. Yakup Qor (Türkiyə) 3. Ruslan Dibirhacıyev (AZƏRBAYCAN)

86 kq

1. Abdulrəşid Sadulayev (Rusiya) 2. Pyotr Yanulov (Moldova) 3. Radoslav Martsinkeviç (Polşa) 3. Sandro Aminaşvili (Gürcüstan)

125 kq

1. Taha Akgül (Türkiyə) 2. Aleksey Şemarov (Belarus) 3. Geno Petriaşvili (Gürcüstan) 3. Camaləddin Maqomedov (AZƏRBAYCAN)

Sıra Ölkə Qızıl Gümüş Bürünc Ümumi
1 Rusiya 22 9 9 40
2 AZƏRBAYCAN 12 5 12 29
3 Macarıstan 7 1 5 13
4 Belarus 6 3 10 19
5 Almaniya 5 6 7 18
6 Türkiyə 5 3 12 20
7 Serbiya 5 3 0 8
8 Böyük Britaniya 4 1 3 8
9 Ukrayna 3 6 9 18
10 İspaniya 3 6 4 13
11 İsveçrə 3 4 1 8
12 İtaliya 2 6 1 9
13 Portuqaliya 2 4 1 7
14 Fransa 2 3 4 9
15 Polşa 1 4 5 10
16 Hollandiya 1 3 4 7
17 Xorvatiya 1 2 3 6
18 İsveç 1 1 3 5
19 Slovakiya 1 1 2 4
20 Litva 1 0 0 1
21 Avstriya 0 4 2 6
22 Gürcüstan 0 3 3 6
23 İsrail 0 2 1 3
24 Bolqarıstan 0 1 3 4
25 Çexiya 0 1 2 3
25 Moldova 0 1 2 3
27 San Marino 0 1 1 2
28 Ermənistan 0 1 0 1
28 Yunanıstan 0 1 0 1
28 Rumıniya 0 1 0 1
31 Makedoniya 0 0 2 2
32 Belçika 0 0 1 1
32 Danimarka 0 0 1 1
32 Estoniya 0 0 1 1
32 Latviya 0 0 1 1
32 Monteneqro 0 0 1 1
32 Norveç 0 0 1 1
Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

Xəbər lenti

Bütün xəbərlər


Orphus sistemi