Açar sözü: Milli Olimpiya Komitəsi
Milli Olimpiya Komitəsi ilə əməkdaşlığımızı ayrıca qeyd etmək lazımdır. Keçən il “Visa” gənc idmançıları yerli səviyyədə dəstəkləyib, Paris Olimpiadası ərəfəsində isə yeni həllər və məhsullar təqdim edib.
Bu barədə "Report"a açıqlamasında Milli Olimpiya Komitəsinin (MOK) idman idarəsinin müdiri Həsənağa Rzayev məlumat verib.
Milli Olimpiya Komitəsinin (MOK) inzibati binasında MOK-un Atletlər Komissiyasının iclası keçirilib. "Report" xəbər verir ki, iclası giriş sözü ilə açan MOK-un idman idarəsinin müdiri Həsənağa Rzayev Atletlər Komissiyasının fəaliyyəti haqqında məlumat verib.
Milli Olimpiya Komitəsinin (MOK) inzibati binasında Olimpiya idman növləri üzrə federasiyalar üçün sosial media və marketinq ilə bağlı seminar keçirilib.
MOK-un vitse-prezidenti Çingiz Hüseynzadə Avropa çempionatının Bakıda keçirilməsi ilə bağlı Milli Olimpiya Komitəsinin Kikboksinq Federasiyasına dəstək olacağını bildirib.
Azərbaycan Milli Olimpiya Komitəsinin (MOK) rəsmi şəxsləri Avropa Olimpiya Komitələrinin (AOK) 54-cü Baş Assambleyasında iştirak edirlər. Bu barədə "Report"a MOK-un mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
Milli Olimpiya Komitəsi (MOK) rəsmiləri Almaniyanın Frankfurt şəhərində təşkil olunacaq Avropa Olimpiya Komitələrinin 54-cü Baş Assambleyasının iclasında iştirak edəcəklər.
Azərbaycan Milli Olimpiya Komitəsi (MOK) ilə Azərbaycan Kino Agentliyi arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının (AGF) sabiq prezidenti və Milli Olimpiya Komitəsinin keçmiş baş katibi Faiq Rəcəbov vəfat edib.
O, Milli Olimpiya Komitəsinin inzibati binasında baş tutan tədbirdə festivalın ənənəvi hal almasına sevindiyini bildirib: “İnanıram ki, bu festival hər il keçiriləcək və ildən-ilə böyük nailiyyətlər görəcəyik. Milli Olimpiya Komitəsi idmanın inkişafına böyük yer verir.