Açar sözü: Dövlət Statistika Komitəsi
“Report” Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu, 2023-cü illə müqayisədə 1,3 % çoxdur. Ötənilki göstəricinin 7 min 946,2 tonu kvota üzrə formalaşıb. Bu isə əvvəlki ilə nisbətən 2,2 dəfə çoxdur.
“Report” Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu, 2024-cü ilin eyni dövrünə nisbətən 2,1 dəfə çoxdur. Martın 1-nə ölkədə 12,2 ton hazır məhsul ehtiyatı yaranıb.
“Report” Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu, 2024-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 17,8 % çoxdur. Son 1 ildə ölkədə şəkərli qənnadı məmulatların istehsalı isə 7,5 % azalaraq 1 min 357,5 tona düşüb.
“Report” Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu,2024-cü ilin eyni dövrünə nisbətən 4,7 % azdır. Martıın 1-nə ölkədə 936,2 ton hazır məhsul ehtiyatı yaranıb ki, bu da illik müqayisədə 2,9 dəfə çoxdur.
“Report” Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu, 2024-ci ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 2,1 % çoxdur. Martın 1-nə ölkədə 22,8 ton kərə yağı ehtiyatı yaranıb. Bu da, illik müqayisədə 45,2 % çoxdur.
“Report” Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu, 2024-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 11 % azdır. 2 ayda ölkədə pendir və kəsmik istehsalı illik müqayisədə 1 % azalaraq 8 min 679,7 tona çatıb.
“Report” Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu, 2024-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 3,8 % çoxdur. Hesabat dövründə Azərbaycanda həmçinin 10 min 168,5 ton marqarin istehsal edilib ki, bu da 1 il əvvələ nisbətən 37,5 % çoxdur.
“Report” Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu, 2024-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 15 % çoxdur. Hesabat dövrünə Azərbaycanda 694,7 min dekalitr meyvə şirəsi istehsal edilib ki, bu da, illik müqayisədə 5,6 % azdır.
“Report” Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu, 2024-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 5,6 % azdır. Martın 1-nə ölkədə 53,2 ton hazır məhsul ehtiyatı yaranıb ki, bu da 1 il əvvələ nisbətən 0,2 % çoxdur.
Bu barədə “Report” Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir. Məlumata görə, 12 ay ərzində təkcə hüquqi şəxslər əhaliyə 1 milyard 672 milyon manatlıq xidmət göstərib ki, bu da xidmətlərin ümumi dəyərinin 75,9 %-ini təşkil edib.