Açar sözü: Bakı Metropoliteni
Rəsmi İrəvanın cinayətləri gizlətməsi bir hadisəni də yada salır. 1994-cü il martın 19-da Bakı metropolitenin "20 Yanvar" stansiyasında törədilən terror nəticəsində 14 nəfər ölmüş, 49 nəfər isə yaralanmışdı. Həlak olanların arasında Azərbaycan xalq artisti Rafiq Babayev də olub.
Bakı metropoliteni Novruz bayramında gücləndirilmiş iş rejimində fəaliyyət göstərəcək və bayram günləri üzrə metropolitenin hərəkət qrafikində dəyişiklik olunub. "Report" bu barədə "Bakı Metropoliteni" QSC-yə istinadən xəbər verir.
Bakı metropolitenin "20 Yanvar" stansiyasında 1994-cü il martın 19-da erməni terrorçuları tərəfindən törədilən terror aktından 31 il keçir. "Report" xəbər verir ki, qatarın baş vaqonuna qoyulmuş saat mexanizmli əldə düzəltmə bomba qatar stansiyada dayananda işə düşüb.
Bu gün "Bakı Metropoliteni" QSC-nin "Koroğlu" stansiyasında sərnişin sıxlığı müşahidə olunub. Bu barədə "Report"un sorğusuna cavab olaraq səhmdar cəmiyyətindən bildirilib. Bununla belə, qurum bəyan edib ki, stansiyanın infrastrukturu ilə bağlı texniki problem yoxdur.
Asəf İsgəndərli “Bakı Metropoliteni” QSC-nin Maliyyə departamentinə rəis təyin edilib. Bu barədə "Report" QSC-yə istinadən xəbər verir. A.
Qarlı hava şəraiti ilə bağlı hazırda Bakı metropoliteni gücləndirilmiş iş rejimində fəaliyyət göstərir. Bu barədə “Report” “Bakı Metropoliteni” QSC-yə istinadən xəbər verir. Bildirilib ki, keçidlər və açıq hava sahələri müntəzəm təmizlənir, buzlanmaya qarşı qum və duz səpilir.
Bu ilin yanvar ayında Bakı metropolitenindən istifadə edən sərnişinlərin sayı 18 milyon nəfər olub. “Report” Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, Bakıda metro nəqliyyatının xidmətlərindən istifadə edən sərnişinlərin sayı 2024-cü ilin eyni dövrünə nisbətən 4,2 % artıb.
Bu gün saat 21:30 radələrində Bakı Metropoliteninin “Ulduz” stansiyasında qatar platformaya daxil olan zaman sərnişin relsin üzərinə düşüb. Bu barədə "Report"a Bakı Metropoliteni QSC-dən bildirilib. İlkin məlumata əsasən, sərnişin hadisə nəticəsində ağır xəsarət alıb.
"Bakı Metropoliteni" QSC-nin gediş haqqı tariflərini tənzimləmə səlahiyyəti yoxdur. "Report" xəbər verir ki, bu barədə səhmdar cəmiyyətini açıqlamasında bildirilir.
"Report" xəbər verir ki, bu barədə "Bakı Metropoliteni" QSC-nin bu gün yaydığı məlumatında deyilir.