Açar sözü: Azərbaycan Dəmir Yolları
Bu gündən "Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC (ADY) sərnişin məmnuniyyətinin təmin edilməsi və sərnişin sıxlığının qismən tənzimlənməsi məqsədilə Abşeron dairəvi marşrutu üzrə qatarların hərəkət cədvəlinin optimallaşdırılması çərçivəsində bu xətt üzrə ilk dəfə olaraq İsveçrənin “Stadler” şirkətinin istehsalı
“Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC (ADY) bayram günlərində, martın 20-31-də gücləndirilmiş iş rejimində fəaliyyət göstərərək şəhərətrafı və rayonlararası qatarlarla 132 124 sərnişinin rahat və təhlükəsiz səfərini təşkil edib. “Report” bu barədə ADY-yə istinadən xəbər verir.
- Nəqliyyat sektorunda artıq ciddi uğurlar əldə etmişik. 2021-ci ildə biz "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" ASC ilə birlikdə "Azərbaycan Dəmir Yolları" üçün ödəniş həllini təqdim etdik.
Bu barədə “Report”a Azərbaycan Dəmir Yollarından (ADY) bildirilib. “Tətil günlərində dəmir yollarının keçmişi və gələcəyinə səyahət etmək fürsətini əldən verməyin”, - ADY-dən bildirilib.
"Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC-yə (ADY) məxsus "ADY Ekspress" MMC-nin direktoru Əkbər Mədətli vəzifəsindən azad edilib. "Report" xəbər verir ki, şirkətə rəhbərlik Azad Qasımova həvalə olunub. O, bundan əvvəl də - 2022-ci ilin noyabr ayına qədər "ADY Ekspress"ə rəhbərlik edib.
"Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC-yə (ADY) Yeni Biləcəri və Gəncə lokomotiv depolarında hərəkət tərkibinin yuyulmasında 1510-84 DÜST normasına uyğun olaraq avtomatik yuma cihazından istifadə edir. "Report" bu barədə ADY-yə istinadən xəbər verir.
“Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC (ADY) 18-20 mart tarixlərində gücləndirilmiş iş rejimində fəaliyyət göstərərək rayonlararası istiqamətlərdə 3800-ə yaxın sərnişinin rahat və təhlükəsiz səfərini təşkil edib.
“Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC (ADY) sərnişin sıxlığının qismən tənzimlənməsi məqsədilə 1 aprel 2025-ci il tarixindən Abşeron dairəvi dəmiryol marşrutu üzrə qatarların yeni qrafikini müəyyənləşdirib.
"Report" xəbər verir ki, bunu jurnalistlərə açıqlamasında “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-nin Sərnişindaşıma departamentinin icraçı direktoru Azər Fərəcov deyib.
"Report" xəbər verir ki, bunu jurnalistlərə açıqlamasında “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-nin Sərnişindaşıma departamentinin icraçı direktoru Azər Fərəcov bildirib.